Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

MAD 21:20, 25 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Wpadłam pozdrowienia zostawić. Czekam na brzózki!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
IzaK 23:07, 25 lip 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
mstrzes napisał(a)

U mnie w życiu niespokojnie to i kanty w ogrodzie


Rozbawiło mnie to zdanie... to u mnie powinno być mega kanciaście

Dziewczyny Ci tu bardzo fajne pomysły "rzucają"... nic tylko się decydować, kupować i sadzić... - wiem, wiem, żeby to jeszcze było takie proste

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Efffa 07:32, 26 lip 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
mstrzes napisał(a)

U nas niestety taras nie przylega do budynku,


Jej, ja chyba czegoś nie rozumiem, jest jeszcze inny taras niz ten ze skarpą?
Podobają mi sie Twoje plany, tak lekko i nowoczesnie,plany planami a i tak ładnie sie już u Ciebie robi?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
mstrzes 10:42, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)


Możesz posadzić trzy brzozy za hustawką, dadza fajny azurowy cień. W rogu, gdzie teraz są namalowane brzózki dałabym wtedy 'Nigrę',która jest chyba gdzies koło basenu. A przy basenie 'Umbraculifera'. Czerwonolistne, ale szerokie drzewko w narożniku podkreśli pnie brzóz widziane od strony domu. A na tym blizszym domu narożniku przy huśtawce zamiast buka mozna dac jakiś czerwonolistny krzew, np. krzewuszkę i parę małych kulek z bukszpanu z jakąś jasną trawą albo turzycą. Krzew w tym miejscu korespondowałby też z borówkami, które sa po drugiej stronie huśtawki.
Czy udało sie sprawdzić jaki to jest buk? To piękne drzewa, również zimą - mają ładną korę i układ gałęzi. Posadziłabym takie drzewo na tej rabacie na wprost. Tam powinno być coś takiego, co o każdej porze roku przyciągnie wzrok, hortesje i miskanty są ładne ale trochę monotonne. Mozna na przykład po prawej stronie rabaty posadzić buk, pod nim dać znowu kilka kul zimozielonych, róznej wielkości, ale docelowo dużych. I podsadzić powiedzmy bodziszkami. Drzewo mniej więcej w 1/3 szerokości rabaty licząc od prawej strony - tak żeby po prawej stronie drzewa przechodziło się po płytach w żwirku do domku gospodarczego, chociaż ja bym ten domek przesuneła nieco bliżej domu a kompostownik schowała w kącie za domkiem, po sąsiedzku z kompostownikiem sąsiada. I wtedy dojście byłoby też do kompostownika, a drzwi domku może wypadłyby juz przy trawniku. A hortensje i miskanty można zgrupować po lewej stronie rabaty.

Czerwonego buka można wtedy posadzić na tle ściany domku gospodarczego (patrząc z tarasu) np. w towarzystwie miskanta ML, wtedy zyskujesz układ trzech czerwonych akcentów: na lewo bliżej krzewuszka, dalej i wyżej Nigra, a po prawej smukły buk.

Nie mogę rysowac na zdjęciach, nie chca mi się otworzyć w paint

Operacje przy skarpie sa ryzykowne, może Wam się posypać kostka na tarasie. Ale że pasowałoby otoczenie go murkiem to już chyba kiedys pisałam. Ładnie byłoby z otynkowanym murkiem. Może zamiast tej obwódki z bukszpanów posadzisz sobie wtedy pas coś innego, bardziej kopulastego? Może trawy,takie jak rozplenice? trochę bodziszków między nimi? Bukszpan można by fajnie wykorzystać przy placyku z basen, zrobić z niego takie obramowania ławek, jak oparcie i boki kanapy z bukszpanowego zywopłotu, a w środku siedziskiem jest prosta ławeczka.To maskowałaby tez trochę stojący tam latem basen.

Dzięki Ewa. Bardzo Ci dziękuję za zaintersowanie tymi moimi wypocinami i za wszystkie twoje rady. Jak zauważyłaś, korzystam z nich Właściwie układ rabat to twoje dzieło, dzięki
Muszę to sobie wszystko rozrysować. Kurcze nie wiem czemu te moje zdjecia nie chcą się tobie otwierać?? Normalne jpg. ładuję Mogę przesłać Ci zdjęcia na prv. A może problem jest w tym, że ja mam najnowszą wersję painta?
Prawdę mówiąc nie myślałam o brzózkach bezpośrednio za huśtawką. Sparwdzę czy one się tam zmieszczą. Na jesień chcemy jeszcze przedłużyć żywopłot ze szmaragdów i wtedy zostanie w tym miejscu ok 1m - 1,5m nie więcej. Muszę jeszcze pomierzyć i dam znać
Z domkiem też problem, ale już myśleliśmy, żeby coś przerobić, bo jak planowaliśmy domek i placyk pod niego, to nie planowaliśmy kompostownika. Teraz chcemy kompostownik i stąd pomysł na zbudowanie jego osłony przed domkiem - Cholercia u nas wszystko na odwrót
W między czasie, po tych strasznych ulewach i burzach, eM stwierdził, że mógł ten domkowy placyk zrobić wyżej. Więc nie wykluczone, że będziemy przerabiać troszkę rabatę z prawej strony i uda się wtedy schować kompostownik za domkiem. Też pomierzymy i coś wykombinujemy.

Co do skarpy to taras nie powinien się zapaść, bo chcemy postawić murek tam gdzie kończą się gazony, a przestrzeń pomiędzy bukszpanami a końcem murka wypełnić ziemią. Mniej więcej tak.


Znalazłam jeszcze l-kę betonową jako murek oporowy. Fajnie wygląda
http://www.best-bruk.pl/Oferta-produktow,Ogrodzenia-i-Murki-Jadar,L-ka,3,67,265.html
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 10:49, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
MAD napisał(a)
Wpadłam pozdrowienia zostawić. Czekam na brzózki!

Hej MAD,
właśnie od Ciebie wracam i fotek pragnę jak kania dżdżu ...hihihihi
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 10:53, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
IzaK napisał(a)


Rozbawiło mnie to zdanie... to u mnie powinno być mega kanciaście

Dziewczyny Ci tu bardzo fajne pomysły "rzucają"... nic tylko się decydować, kupować i sadzić... - wiem, wiem, żeby to jeszcze było takie proste


No niestety, u mnie jakoś w życiu pod górkę troszkę. Ale mam fajowego małża i najukochańszego na świecie syna i jakoś brniemy razem na przód z uśmiechem na twarzy

A co do ogrodu i zakupów to serio naprawdę się cieszę, że tu trafiłam. Może za jakiś czas, z Waszą pomocą coś z tego wyjdzie
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 11:22, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Efffa napisał(a)

Jej, ja chyba czegoś nie rozumiem, jest jeszcze inny taras niz ten ze skarpą?
Podobają mi sie Twoje plany, tak lekko i nowoczesnie,plany planami a i tak ładnie sie już u Ciebie robi?

hihih Ja to potrafię zagmatwać
Jest tylko jeden taras. Żeby już nic nie pisać i nie gmatwać jeszcze bardziej, to pokażę o co chodzi .
Na czarno jest to co zostawił deweloper. Malutkie zejście do ogrodu, ze schodami po prawej i po lewej stronie. Na szaro, mniej wiecej to co my dobudowaliśmy. Po prostu budynek z tarasem jest połaczony tylko tym kalwałkiem zostawionym przez dewelopera. W żadnym innym miejscu taras nie styka się ze ścianą budynku.



____________________
Pozdrawiam Magda
MAD 11:39, 27 lip 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Ale fajne te L-ki betonowe. Do nowoczesnego ogrodu jak znalazł!
Podżdżyłam Ci odrobinkę.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
mstrzes 12:02, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
MAD napisał(a)
Ale fajne te L-ki betonowe. Do nowoczesnego ogrodu jak znalazł!
Podżdżyłam Ci odrobinkę.


L-ki fajne i chyba najszybciej by to wszystko poszło. Teraz szukam dobrej ceny. Znalazłam już po 60 zł/szt. ale nie wiem czy to nie ściema jakaś, bo w innych sklepach są chyba po 125zł. Jak wyjdzie za drogo to pewnie murować będziemy i tyle

Hortki widziałam i czekam na więcej
____________________
Pozdrawiam Magda
IzaK 12:05, 27 lip 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
faktycznie ładne te "L" - pasowałyby... chcesz zamawiać przez net czy na miejscu gdzieś u Was? Ceny z pewnością zróżnicowane będą... trzeba troszkę poobdzwaniać, posprawdzać...
A te tanie to może jakieś podróby, albo tak atrakcyjna cena przy zamówieniu wiekszej ilości?

____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies