Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Batuty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Batuty

Efffa 12:12, 27 lip 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
mstrzes napisał(a)

hihih Ja to potrafię zagmatwać
Jest tylko jeden taras. Żeby już nic nie pisać i nie gmatwać jeszcze bardziej, to pokażę o co chodzi .
Na czarno jest to co zostawił deweloper. Malutkie zejście do ogrodu, ze schodami po prawej i po lewej stronie. Na szaro, mniej wiecej to co my dobudowaliśmy. Po prostu budynek z tarasem jest połaczony tylko tym kalwałkiem zostawionym przez dewelopera. W żadnym innym miejscu taras nie styka się ze ścianą budynku.




Nie, Madziu, ja nie uwazam ze gmatwasz!.Acha, teraz rozumiem, a ja wertowałam kilka razy wątek i w żaden sposób mi nic nie pasowało.
Madziu to rzeczywiście masz problem z tymi palisadami, te co wybrałas rzeczywiscie fajne,ciekawam co wymyślisz?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
mstrzes 12:37, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
IzaK napisał(a)
faktycznie ładne te "L" - pasowałyby... chcesz zamawiać przez net czy na miejscu gdzieś u Was? Ceny z pewnością zróżnicowane będą... trzeba troszkę poobdzwaniać, posprawdzać...
A te tanie to może jakieś podróby, albo tak atrakcyjna cena przy zamówieniu wiekszej ilości?


No właśnie plan jest, że będziemy kupować przez neta, ale potem się zorientowałam, że prawie każda betoniarnia robi takie odlewy (to się fachowo nazywa - mur oporowy typu L). Mam taką betoniarnię niedaleko to muszę tam jeszcze jezyka zasięgnać.
W każdym razie na allegro znalazłam kilka ofert betoniarni, które takie l-ki wysokości 80cm i szer 35cm robią do 60zł.
Takie kosztują właśnie 125zł/szt
http://jadar.pl/www.jadar.pl/l-ka/

Zobaczymy na wiosnę
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 15:33, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Z ostatnich wieści, potwierdzających, że u mnie musi być kańciasto (jak w zyciu) to:
zderzak do wymiany i brama uszkodzona. Od razu zaznaczam, nie ja tylko małż.
Nie wiem jakie buźki wstawić, bo i śmieszno i straszno Czyli generlanie jak to u nas zwykle bywa.

Ważne, że wszyscy zdrowi hihihihihi
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 15:40, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
ewalm napisał(a)


Czy udało sie sprawdzić jaki to jest buk? To piękne drzewa, również zimą - mają ładną korę i układ gałęzi.



Ewa w szkółce nic się nie dowiedziałam, mimo że szkółka zrzeszona niby. Ale jak oglądam zdjęcia w internecie to pasuje mi Dawyck Gold.
http://archiwum.allegro.pl/oferta/buk-pospolity-dawyck-gold-zlota-kolumna-producent-i3328308674.html
Mój bardzo podobnie wygląda. Gałązki powyginane, taki nieregularny i listki takie same,takie żółto zielone i takie brązowe noski przy liściach (fachowy opis, nie ma co)
____________________
Pozdrawiam Magda
EwaG 15:43, 27 lip 2015


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wg mnie powinnaś skarpę zlikwidować, a boki tarasu zasłonić strzyżonym żywopłotem zimozielonym, np. z cisów. Mogą lekko wystawać nad taras, tworząc obwódkę.
Taki betonowe "gazony" (nieważne jak się nazywają) są erzacem muru oporowego. I jak erzac zawsze tak będą wyglądać.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
mstrzes 15:51, 27 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
EwaG napisał(a)
Wg mnie powinnaś skarpę zlikwidować, a boki tarasu zasłonić strzyżonym żywopłotem zimozielonym, np. z cisów. Mogą lekko wystawać nad taras, tworząc obwódkę.
Taki betonowe "gazony" (nieważne jak się nazywają) są erzacem muru oporowego. I jak erzac zawsze tak będą wyglądać.

Witaj Ewa,
decyzja już podjęta. Skarpa idzie do likwidacji na wiosnę. Po jej zlikwidowaniu zostanie mi irga major i myślałam, żeby ja wykorzystać na zasłonięcie murku.
Gazonów też nie będzie
____________________
Pozdrawiam Magda
IzaK 08:41, 28 lip 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
mstrzes napisał(a)
Z ostatnich wieści, potwierdzających, że u mnie musi być kańciasto (jak w zyciu) to:
zderzak do wymiany i brama uszkodzona. Od razu zaznaczam, nie ja tylko małż.
Nie wiem jakie buźki wstawić, bo i śmieszno i straszno Czyli generlanie jak to u nas zwykle bywa.

Ważne, że wszyscy zdrowi hihihihihi



Magduś no masz...buźka... jak nie urok to przemarsz wojsk ruskich... zawsze coś...
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
mstrzes 08:52, 28 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
IzaK napisał(a)



Magduś no masz...buźka... jak nie urok to przemarsz wojsk ruskich... zawsze coś...

No teraz to już musi się wydarzyć coś fajnego
____________________
Pozdrawiam Magda
mstrzes 08:57, 28 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Melduję, że akcja TURKUĆ przebiegła pomyślnie. W dniu wczorajszym uniecestwiony został osobnik szt. 1 (tylko). Laliśmy wodę z płynem do mycia naczyń i wylazł tylko jeden.
Grasował pod jedną z hortensji. Obkopaliśmy p[orządnie krzaczek, wyjęliśmy na moment z dziury, obejrzeliśmy dokładnie z każdej strony i nic więcej nie znaleźliśmy. Teraz pozostaje czekanie, co dalej. Póki co spokój
____________________
Pozdrawiam Magda
jazzy 10:11, 28 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Super, że udało się pozbyć szkodnika
Teraz już może wszystko rosnąć w spokoju, bezstresowo
Miłego dzionka
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies