Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W spadku po dziadku...

Pokaż wątki Pokaż posty

W spadku po dziadku...

Benia 22:48, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
07_Rene napisał(a)


wrzosy spoko, ale tylko w pełnym słońcu, bo inaczej zmarnieją, szkoda zachodu; ja faktycznie mam u siebie łagodniejsze stoki, tak jak radzi Agnieszka. A to drzewo tuż obok od południowej strony to orzech?
Jutro wrzucę co ma u siebie. Razem zrobimy se takie piwniczki, że hej

Ja nie mam nic przeciwko radźcie i podpowiadajcie a ja będę realizować a jeśli chodzi o drzewo to tuż przy piwnicy czereśnia a za nią morele a tam za szklarnią dopiero orzech ale mniejszy w porównaniu do tego co przy bramie jest
____________________
Benia 22:54, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Ten przy bramie jest, śmieci ile wlezie ale szkoda mi go wyciąć na razie aż tak bardzo nie przeszkadza, na jesieni tylko dokucza

____________________
bql3 07:50, 27 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Patrząc na rzut Twojego ogrodu to masz też trójkątny ogród - no to jest nas dwoje. Podobał mi się oddział do zadań specjalnych - no ostro "wymiata" i trzymam za Ciebie kciuki w realizacjach na ogrodzie.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Benia 08:04, 27 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Witaj Janie, oddział do zadań specjalnych jest lepszy niż nie jedne grabie
Jak znajdę zdjęcia z wiosny, kiedy szykowany był grunt pod trawnik, pokażę Ci "Grupę szybkiego reagowania"
Pozdrawaiam również i miłego dnia
____________________
Benia 08:09, 27 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
AgnieszkaW napisał(a)
Beniu, warto te piwniczke rozciągnąć na boki, będzie miała łagodniejszy, przyjaźniejszy spadek. Fajne są zawciągi nadmorskie w odmianach (lubią kwaśną ziemię), zaproś tam też niskie, karłowe berberysy, no i jakieś trawy.

Aguś, uwzględnię Twe rady. Byłam wczoraj u Ciebie w odwiedzinach, rewelacja, piękny teren do zagospodarowania i jakie warunki, świetnie Wam wyszło, cudne skalniaki i kompozycje i ten kamień... miód malina po prostu
____________________
Benia 08:25, 27 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
Dorota123 napisał(a)

Kanny pięknie Ci zakwitły i zasłona z nich też bardzo dobra, u mnie bluszcz zimozielony na siatce nie zdał egzaminu, w zimie umarzały mu listki, a wiosną długo się regenerował.
Jest kolejny ogród , którym nieustannie się zachwycam. Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem


Dorotko, kanami mogę się z Tobą podzielić jeśli Ci się podobają
A co do ogrodu Any, to masz racje, jest piękny. Zaczęło się od tego, że kupiłam sobie czosnek ozdobny i szukałam informacji o nim. tak trafiłam do ogrodu Any, a tu takie ilości hurtowe... , piękne kolorowe dywany... rewelacja i jaki efekt.
I tak od Any do innych ogrodów skakałam aż się sama zaraziłam
Mój ogródek to taka szara myszka, daleko mu do doskonałości, miło jednak gdy ktoś zajrzy i coś podpowie, podsunie jakiś wątek, myśl czy wyrazi swoje zdanie, takie rady bardzo są pomocne
____________________
zawitka 09:28, 27 wrz 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Witaj Beniu----- teren wspaniały do realizacji pomocników w drapaniu masz a jak pamiętam z dziecinnych lat to po nich ziemia pulchniutka aż miło iiiii niczego nie ma ha ha Piękne masz szpalery kolorowe .Dasz radę bo jesteś dzielna Pozdrawiam cieplutko i będę zaglądać
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Benia 10:38, 27 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
zawitka napisał(a)
Witaj Beniu----- teren wspaniały do realizacji pomocników w drapaniu masz a jak pamiętam z dziecinnych lat to po nich ziemia pulchniutka aż miło iiiii niczego nie ma ha ha Piękne masz szpalery kolorowe .Dasz radę bo jesteś dzielna Pozdrawiam cieplutko i będę zaglądać


Witaj,
Masz rację ziemia po takich "kultywatorkach" jak marzenie
Tylko czasem pracują tam gdzie ich nie trzeba... taki szczegół
Zapraszam gorąco
____________________
monteverde 10:48, 27 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Benia napisał(a)
A tymczasem jak "gęguś" wygrzewał się pod orzechem "tych dwóch" wylegiwało i ostro pracowało dla równowagi

ale masz Beniu fajny różnoraki przychówek te gęsi siodłate też kiedyś miałam i kaczki i kurki a nawet cielątki, psiuny fajne czy jeden to spaniel? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Benia 10:55, 27 wrz 2014


Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 251
monteverde napisał(a)

ale masz Beniu fajny różnoraki przychówek te gęsi siodłate też kiedyś miałam i kaczki i kurki a nawet cielątki, psiuny fajne czy jeden to spaniel? pozdrówka


Tak to Cocker spaniel angielski tu trochę podłamany bo nie wypuściłam go w pogoń za całą ekipa psów z całej okolicy...
Taka akcja u sąsiada z suczką...
Też poczuł zew natury

A ten zapracowany to mieszaniec to taki nie do końca Jack Russell terrier, tylko by kopał i specjalista od gryzoni brał udział w akcji i wrócił głodny i z pogryzionym uchem ale to mu nie przeszkadza, też tylko czeka żeby się wymknąć



Piwnica to ich centrum dowodzenia i punkt obserwacyjny, tu też czekają na nas jak wracamy z pracy

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies