Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

gardney 22:56, 09 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witaj Izo! Kopytnik ładny jest tak samo pachysandra. Fakt z żurawkami trochę cyrku jest, ja kocham, ale fakt to co powyższe napisane. Jest jeszcze jedna sprawa - są różne żurawki, niektóre nie rozrastają się tak szybko, te polecane na forum najczęściej szybko się rozrastają ale sątakie które wolniej - i wtedy ciężej się rozmnażają. Jeżeli planujesz duże pola żurawkowe jak u Syli to nie radzę ale jeśli tylko małe plamy to czemu nie. Możesz podpytać Lukiego o to które odmiany są takie najmniej rozrastające się. Chyba żuraweczki też są delikatne i inaczej rosną ale ja dopiero próbuję z różnymi odmianami więc dokładniej nie podpowiem.
Już dawno się zgubiłam w twoich planach ale kibicuję
Runiankę mam może nie w zatrważającej ilości, ale możesz wpaść do mnie na wiosnę po kilkanaście gotowych sadzonek. Co do kupowanej runianki - jak się dobrze trafi to z takiej kupionej doniczki można czasem uzyskać kilka sadzonek, ja kupiłam bodajże 4 doniczki i od razu dzieliłam i wyszło mi dużo więcej.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Olili 09:20, 10 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
gardney napisał(a)
Co do kupowanej runianki - jak się dobrze trafi to z takiej kupionej doniczki można czasem uzyskać kilka sadzonek, ja kupiłam bodajże 4 doniczki i od razu dzieliłam i wyszło mi dużo więcej.


A no właśnie! I wtedy już tak finasowo nie boli
Ja we wrześniu w jednym miejscu posadziłam żuraweczkę właśnie, no ale to dopiero wiosną się okaże co i jak..
Na tej rabacie ze świerkami serbskimi chcę zasadzić coś zadarniającego,żeby chwasty nie szalay.. i stąd był pomysł na duże pola żurawek(bo to duża rabata)ale skoro ona pracochłonna to w tak dużych ilościach jednak coś innego muszę.
Dziś siedzę ze swoją małą Córcią w domu,bo przedszkole ma tylko dyżur ,więc łączę się z Tobą w byciu mamą naokrągło
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
09:33, 10 lis 2014
Co do dzielenia żurawek - wiosną kupiłam 6 szt. w szkółce takiej powiedzmy przydomowej, rodzinnej, własna produkcja roślin. Latem postanowiłam wykopać je i podzielić. Okazało się, że jest super, bo aby uzyskać dorodną roślinę na sprzedaż, szkółkarze powsadzali do 1 doniczki po kilka maciupkich sadzonek, które wystarczyło teraz tylko rozdzielić. Nawet nie oklapły po rozdzieleniu, co miało miejsce w przypadku, kiedy dzieliłam inne przez odrywanie od rośliny głównej małych sadzonek. Ech, szkoda, że ta jesień, mam chęć działać, brakuje mi tego. Miłego dnia, ja do pracy dziś.
Olili 17:09, 10 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Kolory jesieni

Mahonia


Modrzew


I trochę rabaty się powiększyły



Tu jszcze nie dokończona-może w środę się uda


W sumie to miałam pokazać rabatę z serbami i wsadznymi wiśniami i klonem i dereniami,ale na zdjęciu prawie ich nie widać ,
no to wkleiłam takie robocze fotki........
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
11stokrotka 20:48, 10 lis 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Izuś, runianka pieknie się rozrasta jeśli ma dobre warunki: ziemia, cień, wilgoć. Nie trzeba ich dużo na początek, nie idź w koszty. Jeśli bedziesz w Łodzi daj znać i przyjeżdzaj, wykopiemy.
____________________
Mam marzenie
Gardenarium 21:38, 10 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ładnie zrobione rabatki i przygotowane do sadzenia, czyściutko, równiutko
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 09:03, 11 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Iza... dąbrówki ci mogę uskubać sadzonek dużo. Runianki też trochę by się uskubało i dużo mogę po ukorzeniać z sadzonek zielnych. Troche od dziewczyn trochę ode mnie i zrobisz pole runiankowe.
Tak wygląda pole z Ice dance w Wojsławicach.. trawa dobra do cienistych miejsc.. łatwo siedzieli i fajnie przyrasta, a nie inwazyjna


A tu link do Mai ze ścianką rupieciarni..
http://majawogrodzie.tvn.pl/230,Ogrod-nowoczesny-z-trawami-i-zielonym-dachem-odc-515,odcinek.html
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
lojalna_ 09:08, 11 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Mala_Mi napisał(a)
Iza... dąbrówki ci mogę uskubać sadzonek dużo. Runianki też trochę by się uskubało i dużo mogę po ukorzeniać z sadzonek zielnych. Troche od dziewczyn trochę ode mnie i zrobisz pole runiankowe.
Tak wygląda pole z Ice dance w Wojsławicach.. trawa dobra do cienistych miejsc.. łatwo siedzieli i fajnie przyrasta, a nie inwazyjna


A tu link do Mai ze ścianką rupieciarni..
http://majawogrodzie.tvn.pl/230,Ogrod-nowoczesny-z-trawami-i-zielonym-dachem-odc-515,odcinek.html



Mi jak zawsze napisze to dla info jak znalazł. Ucze sie tych traw powoli , dzieki o przypomnieniu o ice dance bo do cienia mi potrzeba trawki juz zapisałam
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 09:17, 11 lis 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kibicuje Ci bardzo i zagladam niestety na moja pomoc nie mozesz liczyc ....za cienka jestem ciesze sie ze tyle osób z ogromna wiedza ciagle tworza z Toba ta skarpe
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Olili 11:14, 11 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Hej, hej goście moi mili

Danusiu - fajnie,ze tak Ci się wydało,że równiutko i czyściutko , z wielkimi oporami wstawiłam te zdjęcia,ale pomyślałam sobie to w końcu dokument..a ogród zanim stanie się ładny po prostu jest brzydki i tylko te Twoje powstają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki

Mala_Mi - w ogóle super ten odc. z Mają - dzięki, z oferty sadzonek już się cieszę

lojalna_ - dziękuję za rewizytę, aaaaaaaa przypomniałaś mi o skarpie , troszkę wyparłam ją ze świadomości - no ona taka problematyczna głównie z powodu,że musi być wyjątkowo małoobsługowa, gdyż każde jej zaniedbanie miała bym od razu pod nosem...po co się katować takim widokiem, więc szału na niej nie będzie (hehe nie tylko na niej).

Po szał dla zmysłów wchodzę tutaj do ogrodów innych
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies