Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Toszka 23:28, 13 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mam (niestety, w spadku) brabanty i powiem tak - tnij na wiosnę i z boków i od góry - rozkrzewią się, zgęstnieją i zaczną szybciej rosnąć. Ja zrobiłam ten błąd, że od początku nie cięłam z góry i w efekcie powstały długie pieńki, które pod wpływem ciężkiego śniegu zaczęły się odchylać. Trzeba było związać. Natomiast od momentu jak ścięłam (wyrównałam) czuby to tuje nabrały objętości i tempa wzrostu. Przy brabantach bardzo ważne jest obfite nawadnianie, bo inaczej paskudnie i obficie szyszkują i nijak te szyszki wyskubać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Olili 11:44, 14 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dziękuję Toszko
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mala_Mi 18:03, 14 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Twój prezent życie mi ratuje.. dwa dni z piesem wytrzymałam.. dziś tylko wlazł pod stół i trzeba było podnosić... a tak co najwyżej lekka pomoc i chłopak stoi

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Nikita 21:16, 14 lis 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Iza, przeczytałam o tujach. Te na zdjęciu to na pewno szmaragdy!
Ale i brabanty mogą być ładne jak się je odpowiednio poprowadzi. Ja mam brabanty posadzone przy kompostowniku, mają 5 lat, tnę dwa razy w roku (na wiosnę i w połowie sezonu). Zaraz poszukam fotki i ci pokażę jak je ciacham. Za każdym razem mocno przycinam po bokach (żeby je zagęścić) i tylko nie co z góry (żeby pobudzić do szybszego wzrostu). A Toszka ma racje z tym podlewaniem...każda tuja lubi trochę wody. Ja swoje tuje (szmaragdy, brabanty, no...wszystkie) na początku zostawiłam same sobie i nic z nimi nie robiłam. Od pewnego czasu zaczęłam je podlewać, a one oszalały i przyrastają po 30 - 40 cm rocznie. Więc podlewaj i ciachaj, a na pewno ci się odwdzięczą.
A teraz fotki, jak obejrzysz to daj znać - wykasuję. Brabanty (wczesną wiosną) tuż przed ciachnięciem...


i zaraz po
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Olili 21:03, 15 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Mala_Mi - cieszę się bardzo,tylko widzisz pod stołem jeszcze brakuje.
Nikita - dzięki serdeczne, nie kasuj wiosną będę sobie przypominać
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
23:42, 15 lis 2014
Jestem, czytam, fotki może jutro, bo dziś paskudne światło było. "Siłę" zamówiłam, nie przepadam, szczerze mówiąc, za psychologicznymi poradnikami pozytywnego myślenia, ale ta książka mnie zaintrygowała. Napiszę Ci swoje odczucia, jak przeczytam. Buziaki!
11stokrotka 16:21, 16 lis 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Natknełam się na kompozycje na słoneczną skarpę:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod?page=358

Może skorzystasz
____________________
Mam marzenie
gardney 07:32, 17 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Cześć! Zajrzałam, pozdrowienia zostawiam
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
popcorn 08:49, 17 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam! Tnij, dziewczyny mają, to wiedzą o czym mówią, w takim razie z góry też! Magdzie ładne te kostki wyszły, ona ma rękę do nożyc w ogrodzie
pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 11:23, 17 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dzięki dziewczyny,że zaglądacie i odpowiadacie na moje dylematy,odmachuję i uciekam na razie.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies