Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród wyrozumiały

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wyrozumiały

Olili 19:06, 12 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Popcarol, 11stokrotka,Mala_Mi - jednak te są smaragdy,bo ja mam przy płocie brabanty(do połowy) i te bym tam dosadziła,gdyby to było to samo.
Tak na oko wyglądały inaczej niż te brabanty ,które mam wsadzone ale te brabanty to w ogóle są straszne: rzadkie zabiedzone (takie kupiłam ,miałam nadzieję ,że może w ziemi trochę się poprawią ,że będę ciąć i wyjdą na ludzi ),ale powiem Wam,że cholernie żałuję, że je kupiłam.....
One są każdy innej wielkości,jeden szerszy drugi węższy itd..i w ogóle już bym po prostu nie chciała brabantów no ale co, przyczyna była prozaiczna-finans.
Wiosną chciałabym zrobić im cięcie (no chyba,że się nie przyjmą).
Nie wiem czy ciąć je drastycznie i z wysokości i szerokości czy jak radzicie??
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Mala_Mi 23:41, 12 lis 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Z tego co wiem, to tuje znoszą dobrze ciecie. I są fajniejsze po tym zabiegu. Możesz ciąć na tyle by łyse nie wyłaziło i z czasem nabiorą wyglądu. Z brabantów robi się fajne zielone żywopłoty.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 09:21, 13 lis 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Iza, nie martw się! Wiosną je ciachnij. Ja bym je obcięła z każdej strony, byle nie z góry - bo one małe są i jeszcze muszą urosnąć, a jak im ciachniesz przewodnik to długo potrwa zanim wyrośnie im zastępczy...
Ania dobrze pisze, przy regularnym cięciu robi się z brabantów ładny gęsty zielony żywopłot. Smaragdy są pod tym względem lepsze, bo praktycznie to samo się uzyskuje bez cięcia...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 09:52, 13 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Dzięki !! Właśnie chodziło mi o to czy z góry ciachać ale tak jak piszesz jeszcze muszą rosnąć w górę sporo to lepiej ich nie spowalniać ,może te co są wyższe od innych to od góry skrócę by się wyrównywały ?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
10:10, 13 lis 2014
Hej, jak tam książka? Ja muszę kupić na necie, w księgarniach nie mają, też mnie zaciekawiła.
boguslaw_r_ 10:27, 13 lis 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407

____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Olili 10:52, 13 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Lew_ogrodowy -u nas też nie było, a że akurat wysłałam męża i mu zaproponowali,że oni zamówią to tak zrobił (choć wygodniej by było na necie bo do domu listonosz by przyniósł a tak musiałam do księgarni )
Na razie mało przeczytałam (ze 30stron) to jeszcze nie mogę wypowiedzieć się tak na 100%, a przeczytałam mało, bo jednak mnie nie wciągnęła ...ale może to z biegiem przeczytanych kartek się zmieni...
Na pewno zawiera dobre treści, na pewno zachęca - uczy pozytywnego myślenia, więc nie żałuję zakupu,tyle,że póki co nie porwała mnie tak żebym nie mogła przestać czytać.

Witaj Boguś - cudnie,że tu zajrzałeś ,gdy Cię tu jeszcze kiedyś przywieje to rady jakieś zostawiaj
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 12:48, 13 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Mam w jednej części ogrodu jodłę (hmmmm teraz pomyślałam ,że to może świerk jest nie pamiętam..a jestem poza ogrodem,sprawdzę później )karłową ,ma ładne malinowe szyszki i gdybym ją przesadziła na skarpę..w to miejsce co chcę coś wyższego właśnie..pośród tych żółtych jałowców płożących ,czy to miałoby sens..?
spróbuję przekleić tu zdjęcie,na którym tę jodłę (czy świerk)widać
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/73/730054/original.JPG
Tylko ona taka niebieskawa i nie jestem kolorystycznie przekonana do połączenia z żółcią jałowców golden carpet..??

A w jej miejsce wsadziłabym te trzy szmaragdy( o których było w powyższych postach) blisko siebie -ekranik by się tam zrobił...hmmm
Jak Wam się wydaje..??
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Pszczelarnia 15:49, 13 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Olili napisał(a)
Coś Wam powiem..,pogoda ładna robić w ogródku jeszcze można ale ja już chyba bym chciała żeby była taka pogoda, żeby nie można było robić,bo ja ......ja juz mam dość, tzn. mój mózg ma dość już mi paruje od wymyślania co by można było jeszcze zrobić póki pogoda pozwala...
no i co by jeszcze należało zrobić czyli takie poporządkowanie..itd..

(...)


Jakbym siebie słyszała. Co można zrobić i co należy zrobić - jeszcze zdążyć, jeszcze teraz. To nie jest poniekąd standard ogrodowiskowy - wyścig z pomysłami i czasem.

Jeszcze o książce nie doczytałam. I nie za bardzo nadam się na pomoc tujową, nie mam wyczucia tego materiału.
A klona jakiego kupiłaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Olili 19:58, 13 lis 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Pszczelarnia jak miło Cię u siebie widzieć
Klon - globosum
Wiem,że Ty nie tujowa
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies