Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomocy! Jak mądrze zaplanować kawałek ziemi o długości 32m?

Agatek 10:01, 06 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Dużo i plamami a mi sie wszystko podoba
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Megi1 10:49, 06 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Agatek napisał(a)
Dużo i plamami a mi sie wszystko podoba

Od razu mi lepiej, buziaki
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Nikita 12:15, 06 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Gosiu, wcale nie jest tak źle u ciebie. Ja już sobie wyobrażałam zaorane pole, a tu proszę… trawniczek posiany i iglaczki rosną. Jak dokonasz kilku zmian (te ostatnie twoje rysunki mają sens i ładnie to wszystko się ze sobą komponuje) to będzie ok. a nawet bym powiedziała, że będzie super. W sprawie tuji moją opinię już znasz bo Iwonka (Iwk4) wkleiła link ze swojego wątku. Czekaj więc na odpowiednia pogodę, zbieraj siły, kupuj nowe roślinki…i do pracy…samo się nie zrobi… Pomalutku, małymi kroczkami…a już nie długo ogród na pewno ci wynagrodzi twój wysiłek!!!
Będę monitorowała twoje postępy ...trzymam kciuki. Pa, pa
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 18:28, 06 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też bym sie bała bluszczu , może sa różne odmiany ale u mnie we wsi zarósł pół ogrodu i ciągle wyłazi na drogę, nikt kto to widzi nie chce go u siebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Megi1 20:59, 06 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Witaj Bogdziu, ja wlaśnie widziałam u koleżanki na betonowym ogodzeniu, tragedia, nie sposób go okiełznać, jeszcze na tylu metrach, to już w ogóle nieporozumienie.
PS Już nie mogę się doczekać pokazu u Ciebie - rododendronków
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 21:31, 06 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Dziewczynki, a jak ożywić tą rabatkę? Dwa cyprysy szczepione na pniu dwukolorowe, chociaż na zdjęciu nie widac, bo je przycięlam (bez komentarza;-0)i niestety jalowiec zielony,płożący (wiem jakie zdanie macie na ich temat, ale póki co muszą zostać- czy nie?), miejsce od wschodu, raczej malo slońca, przy murze domu.

na drugim zdjęciu w rogu widać wiciokrzew pomarańczowy kolor kwiatów, tam gdzie piach ma byc wysypany kamyk jak będzie robiony podjazd z kostki.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Megi1 21:50, 06 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Może tym zaskarbię sobie przychylność Pani Danusi -szefowej mam hortensję pnącą, od strony pólnocnej, podobno lubi cień.
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
ren133 22:25, 06 maj 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Witaj Gosiu
Przepraszam, że tak późno, ale odpisałam u siebie - potwierdzam, że tuje sadzone są co 65cm
Masz kawał fajnego terenu do obsadzenia
Jeśli mogę Ci doradzić - prześledź dokładnie wątek any_art (rabaty faliste) przeanalizuj sobie te same rabaty w różnych porach roku
Powodzenia
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Bogdzia 11:57, 07 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Megi1 napisał(a)
Dziewczynki, a jak ożywić tą rabatkę? Dwa cyprysy szczepione na pniu dwukolorowe, chociaż na zdjęciu nie widac, bo je przycięlam (bez komentarza;-0)i niestety jalowiec zielony,płożący (wiem jakie zdanie macie na ich temat, ale póki co muszą zostać- czy nie?), miejsce od wschodu, raczej malo slońca, przy murze domu.

na drugim zdjęciu w rogu widać wiciokrzew pomarańczowy kolor kwiatów, tam gdzie piach ma byc wysypany kamyk jak będzie robiony podjazd z kostki.


Jałowiec i tak wcześniej czy później wytniesz bo bedzie brzydki. Szczerze powiem ze lepiej go wyrzucic wczesniej bo łatwiej a jak sie rozrośnie to cięzka robota i on uczula przy dotyku. Ja bym wyrzuciła i od razu zrobiła inaczej na stałe. Rady co do nasadzeń dadza Ci inni bo ja w projektowaniu nie czuje sie mocna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Megi1 12:02, 07 maj 2015


Dołączył: 15 kwi 2015
Posty: 132
Dzięki Bogdziu za rady, a w ogóle to tam są dwa jałowce, może przesadzę je przed ogrodzenie frontowe?
____________________
Gośka- Początki ogrodowiskowania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies