Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 21:03, 24 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
irena_milek napisał(a)
Kasiu, komin widziałam, cegła super, co do reszty nie doradzam, bo każdy robi, jak lubi, w końcu właściciel ma się czuc dobrze, choćby i gumisie na ścianie
u mnie w nowym domu nie będzie komina, ale dziwnie będzie, choć jak mawia mąż, komin to koszt i jakieś straty ciepła, ale ja się na tym nie zna, ja będę od koloru okien i innych dupereli
pozdrawiam


cześć Irenko dzięki to prawda, że w sumie to mi ma się podobać, ale czasami obiektywne zdanie też się przyda bo czasami nie widzi się już pewnych rzeczy
U nas w domu też w zasadzie nie ma kominów )) ten jeden komin jest przy elewacji budynku na zewnątrz, do kominków raczej ozdobny )
Ściskam!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:09, 24 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
a tak wybujały róże NN i zastanawiam się jak je przyciąć
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Richie 23:10, 24 mar 2014


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Witaj Kasiu, piękna i kolorowa wiosna u Ciebie a inwestycja nabiera kształtów.
Róże przytnij tylko nad dużym, zdrowym pąkiem. Pozdrawiam
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
Wieloszka 09:47, 25 mar 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Kasiu - pytałaś o cięcie żywopłotu z thuj - nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że przód żywopłotu powinno się ciąć dopiero, jak thuje zrosną się bokami, bo wcześniej nie widać dobrze CO ciąć. Sadziliśmy dość duże rośliny - ok.1,5m wys. i tam gdzie mają lepsze warunki zrosły się (od dołu) po 2 latach. Na razie tniemy je górą, żeby miały równą wysokość i zagęszczały się bokami.
Piękny będziesz miała domek!!! A dachówka (kształt i kolor) - super!
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
popcorn 09:58, 25 mar 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
piękny dom będziecie mieli, cudna dachówka i cegła na kominie wypas!!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaWB 20:07, 25 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Richie napisał(a)
Witaj Kasiu, piękna i kolorowa wiosna u Ciebie a inwestycja nabiera kształtów.
Róże przytnij tylko nad dużym, zdrowym pąkiem. Pozdrawiam


Witaj Richie troszkę kwiatuszków małych jest, ale wiosna dopiero się budzi w naszych stronach. Pogoda w kratkę.
Za róże wezmę się jak pogoda się ustabilizuje, bo dzisiaj było strasznie zimno....
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:16, 25 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Wieloszka napisał(a)
Kasiu - pytałaś o cięcie żywopłotu z thuj - nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że przód żywopłotu powinno się ciąć dopiero, jak thuje zrosną się bokami, bo wcześniej nie widać dobrze CO ciąć. Sadziliśmy dość duże rośliny - ok.1,5m wys. i tam gdzie mają lepsze warunki zrosły się (od dołu) po 2 latach. Na razie tniemy je górą, żeby miały równą wysokość i zagęszczały się bokami.
Piękny będziesz miała domek!!! A dachówka (kształt i kolor) - super!
Pozdrawiam


Dzięki Aga za odpowiedź troszkę już przycięłam aby je trochę przewietrzyć, bo przynajmniej 2 razy w roku wybieram ze środka brązowe gałązki... Nasze thuje bardzo urosły przez 2 lata - teraz dopiero mają ok. 1,5 m czyli do właściwego cięcia jeszcze jakieś 2 lata przy dobrych warunkach ) może teraz zacznę ciąć górą?......
ostatnio myślę, że trochę żywopłotu z thuji zostanie, ale kilka sztuk wyeksmituję na rzecz żywopłotu z cisa
Mam nadzieję, że domek wyjdzie mniej więcej taki jak chcieliśmy
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:18, 25 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
popcarol napisał(a)
piękny dom będziecie mieli, cudna dachówka i cegła na kominie wypas!!
pozdrawiam!


Dzięki Karolcia oby tak wyszło człowiek wybiera różne elementy, a potem jedną rzeczą można zepsuć np. kolorem elewacji ) ma być minimalistycznie ogród dookoła ma być ozdobą
Buziaki!
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Bogdzia 20:41, 25 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknie Ci rośnie i dojrzewa Twój domek. Z tą sosną w tyle wyglada ślicznie.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joaska 20:51, 25 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Kasiu dach wygląda ślicznie a jak już będzie skończony to będzie miodzio! u mnie też grafit , tylko że ja mam marsylkę, płaska dachówka przekraczała niestety nasz budżet...
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies