Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

kasja83 18:59, 26 cze 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No Anka-od razu wiem, że wróciłaś-mam do nadrobienia z 7 stron
Róże-kolekcja świetna!A plac zabaw to już czuję, że będzie świetny!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
jankosia 19:10, 26 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
anna_t napisał(a)
hej Monika ja mam prysznic ogrodowy, następnym razem się nie krępuj poza tym większego gałgana ode mnie napewno nie ma
Kocimietkę chciałam podzielić i na różance więcej posadzić bo mi sie spodobała bardzo
robala zostawiam w spokoju, chcialam zrobic zdjęcie jego "pleców" to sie non stop do mnie odwracał maniak jakiś


No tak, zapomniałam, u ciebie full wypas- najpierw pod prysznic ogrodowy potem ubranko na suszarkę i wracałabym do domu jak nowo narodzona Ostatnio jak przy tych upałach pracowałam to na koniec dnia dałam się ponieść i zrosiłam się nieco szlauchem- taaaakie smugi brudu potem miałam na sobie że wstydziłam się z auta pod własną bramą wysiąść - wyglądałam jak dziecko po super koloniach

Kocimiętkę możesz podzielić po ścięciu jak chcesz- ja preferuję termin wiosenny, ale sama też już część ścięłam i będę dzielić bo potrzeba mi więcej i więcej A floksów szydlastych różowych nie chcesz przypadkiem? Bo oczyszczam jedno miejsce to mogłabym ci przywieźć do Magdy.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
AgataP 19:12, 26 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jankosia napisał(a)


No tak, zapomniałam, u ciebie full wypas- najpierw pod prysznic ogrodowy potem ubranko na suszarkę i wracałabym do domu jak nowo narodzona Ostatnio jak przy tych upałach pracowałam to na koniec dnia dałam się ponieść i zrosiłam się nieco szlauchem- taaaakie smugi brudu potem miałam na sobie że wstydziłam się z auta pod własną bramą wysiąść - wyglądałam jak dziecko po super koloniach

Kocimiętkę możesz podzielić po ścięciu jak chcesz- ja preferuję termin wiosenny, ale sama też już część ścięłam i będę dzielić bo potrzeba mi więcej i więcej A floksów szydlastych różowych nie chcesz przypadkiem? Bo oczyszczam jedno miejsce to mogłabym ci przywieźć do Magdy.


Monika jak Ci rośnie trybuła? ta z Rogowa? ona się rozrasta...?
____________________
Z Pszenicznej...
AnnaCh 19:20, 26 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Plac zabaw będzie super
A jak te hosty, żyją?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jankosia 19:20, 26 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
AgataP napisał(a)


Monika jak Ci rośnie trybuła? ta z Rogowa? ona się rozrasta...?


Trzy sadzonki ładnie, dwie byle jak. Myślę że to wina kreta który je po wysadzeniu co i rusz podkopywał. One mają taki system korzeniowy że ciężko znoszą jego naruszanie. Ona się nie będzie rozrastać, kwitnie i ginie albo ścinasz kwiatostany i jest szansa że na trzeci rok jeszcze będzie. Jak kupiłam je na nasiona bo nigdzie nie mogłam dostać. Nie można jej sadzić w pobliżu innych marchwiowatych bo łatwo hybrydyzuje ponoć i z bordowego koloru możesz mieć nici. Generalnie uprawiasz jak naparstnice tylko że siewki są ciężkie do przenoszenia więc lepiej zebrać nasiona i wysiać tam gdzie ma być lbo posadzić tam gdzie może się swobodnie rozsiewać - u mnie to drugie Ale pikowanie takich roślin nie jest niemożliwe - ja to robię przy pomocy sadzarki do cebul- super sprawa, roślina nawet nie zauważa że zmieniła miejscówkę
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
AgataP 19:40, 26 cze 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
jankosia napisał(a)


Trzy sadzonki ładnie, dwie byle jak. Myślę że to wina kreta który je po wysadzeniu co i rusz podkopywał. One mają taki system korzeniowy że ciężko znoszą jego naruszanie. Ona się nie będzie rozrastać, kwitnie i ginie albo ścinasz kwiatostany i jest szansa że na trzeci rok jeszcze będzie. Jak kupiłam je na nasiona bo nigdzie nie mogłam dostać. Nie można jej sadzić w pobliżu innych marchwiowatych bo łatwo hybrydyzuje ponoć i z bordowego koloru możesz mieć nici. Generalnie uprawiasz jak naparstnice tylko że siewki są ciężkie do przenoszenia więc lepiej zebrać nasiona i wysiać tam gdzie ma być lbo posadzić tam gdzie może się swobodnie rozsiewać - u mnie to drugie Ale pikowanie takich roślin nie jest niemożliwe - ja to robię przy pomocy sadzarki do cebul- super sprawa, roślina nawet nie zauważa że zmieniła miejscówkę


Kurna Monika na Ciebie można zawsze liczyć po kątem informacji
Widzimy się u Madzi, buziaki
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 20:03, 26 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)


To białe to nie są skoczki. Skoczki siedzą pod liściami a nie na pączkach i są trochę większe i skaczą Masz ich na razie tak mało, że możesz je bez problemu zmyć wodą, a poza tym ten czerwony je lubi

padało dzisiaj u mnie i czerwoniak się zmył...może wróci sporo papu u mnie ma
ja wiesz co do tej pory myslałam że róże nie lubią lania na liscie i wogóle przestałam je tak podlewać a tu jednak czasem jest z tego pożytek..
dla Ciebie Ewa moja róża z marketu opisana Glacier, co kiedys mi pisałaś ze to moze być Aspirin. podobna?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:05, 26 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)
Sie ma Ania, u siebie wstawiłam zdjęcia liatr. Pashmina rzeczywiście piękna, jak mi któraś wypadnie to i może się skuszę. Na razie czekam jak się rozrosną obecne różyczki. LO u mnie już po opryskach rosną świetnie, kwitną po 1-2 kwiatki, ich zapach jest cudny, jak będą wielkie to będzie co wąchać

czym pryskasz?
zazdroszcze zapachów, ale u Ciebie to generalnie pewnie pachnie cudnie nie tylko różami bylinowa Królowo
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:07, 26 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sebek napisał(a)


Słusznie Gdzie te chwasty?

poza kadrem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:09, 26 cze 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)
Ania,wyslalam ci mailem to co znlalzlam

a u mnie to tylko fotki mozna obejrzec, wrzucalam duzo w tym miesiacu

dziekuję Ci Kasiu
kocimietkę będę ścinać w tym tygodniu bo juz taka brzydsza się zrobiła, straciła intensywność koloru. ciekawe po jakim czasie powtórzy kwitnienie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies