Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2016

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2016

Kasya 22:20, 06 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41861
Bogdzia napisał(a)
U mnie ziemia przepuszczalna a i tak mnóstwo lili zginęło.


i tak nie mam innego wyjscia jak tylko posadzic skoro juz kupilam
trudno, postaram sie wiecej ziemi lepszej nasypac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 22:26, 06 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)


i tak nie mam innego wyjscia jak tylko posadzic skoro juz kupilam
trudno, postaram sie wiecej ziemi lepszej nasypac


Ja dużo rzeczy sadzę chociaż nie powinnam... ale cieszy i rok jak kwitną ..

Lilie azjatyckie rosną bez problemu i w dodatku się mnożą W tym roku słabiej, ale są

A teraz przeproszę moich gości i udam się do innych zajęć..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Agania 22:46, 06 maj 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pszczelarnia napisał(a)
Anek, w takich pogodowych zawirowaniach trzymanie się dekalogu ogrodowego pomaga.

A co dobrze rośnie w glinie, która raz jest mokra jak gnój a raz zbita i zaskorupiona?



Klony

Zawsze boli jak coś trafi i padnie w ogrodzie...dekalog jest antydepresantem i właśnie z niego bardzo się cieszę...Anuśpiewam...że będzie lepszy zamiennik
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
sylwia_slomc... 23:22, 06 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Aniu taka ziemia to i skarb i przekleństwo wiem coś o tym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rench 23:33, 06 maj 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mala_Mi napisał(a)







Ej,Anka,narzekasz,narzekasz,a pokazujesz takie niemożliwie piękne zdjęcia,że trudno uwierzyć,że to z maja

I na towarzysza nie narzekaj,ciesz się że w ogóle jedzie
Ja się w niedzielę wybrałam przewietrzyć rower,Anita mi towarzyszyła.
Po drodze spotkałam koleżankę,której nie widziałam ok 3 lat, pół godziny postałam z nią na pogaduchach,a po tej pół godzine Anita mi zameldowała,że wracamy,bo mój czas na jej towarzystwo minął i ona jest umówiona No i rower został przewietrzony,a tyłek mnie bolał jakbym co najmniej z 15km przejechała

I jak tam ,jedziesz do Bożenki,mogę ci podrzucić bagaż dodatkowy ?
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Iwk4 00:32, 07 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, nadrobiłam kilka stron, więcej nie zdążam. Pozdrawiam i życzę mniej stresu, częściej radości muminkowych i obiadku, co ktoś ugotuje i poda, bo ty w pracy masz urwanie głowy
____________________
Ogródek Iwony II
Edyta10 01:05, 07 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
foteczki nadrobiłam, tulipsy cudne,jak z resztą cały ogród, z hostą ładnie wyglądają tulipanki
____________________
Ogródek nad jeziorem
Bogdzia 07:31, 07 maj 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Miłego dnia. Jestem zawsze na bieżąco u Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
07_Rene 07:46, 07 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Mala_Mi napisał(a)


Frosted Curls - zdychają mi regularnie co jakiś czas.. ten typ tak ma.

ostróżki, jeżówki nie lubią za mokro.. gniją.. Jeżówki jedynie te zwykłe różowe dają radę bez problemu wszędzie. Czym fikuśneijsza tym bardziej kapryśna,.


Po ostatnich deszczach żółkną mi listki ostróżek od dołu. Czy to może być z przelania?
U mnie ziemia taka średnio-cięzka, ale wiosną podnosi się poziom wód gruntowych i jak wykopie dołek o głębokości szpadla to mi woda w nim stoi. Dlatego nie zaprawiam dołków lepszą ziemię, bo niecka mi się robi, ewentualnie mieszam.

Wracając do ostróżek... jedna ma już pąk kwiatowy. Zostawić czy wykopać i posadzić ponownie przekopując ziemię z piaskiem?

edit: frosted curls też mi zdechła.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Mala_Mi 21:28, 07 maj 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
07_Rene napisał(a)


Po ostatnich deszczach żółkną mi listki ostróżek od dołu. Czy to może być z przelania?
U mnie ziemia taka średnio-cięzka, ale wiosną podnosi się poziom wód gruntowych i jak wykopie dołek o głębokości szpadla to mi woda w nim stoi. Dlatego nie zaprawiam dołków lepszą ziemię, bo niecka mi się robi, ewentualnie mieszam.

Wracając do ostróżek... jedna ma już pąk kwiatowy. Zostawić czy wykopać i posadzić ponownie przekopując ziemię z piaskiem?

edit: frosted curls też mi zdechła.


Już za późno na ruszenie ostróżek.. ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies