Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

kasiek 10:16, 09 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Boze jakie foty!!! Te magnoli, wisnia - szczena opada - proszę o wiecej!!!!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Kuba 10:24, 09 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
dzięki za fotki z Wrocławia!! jak człowiek ma to wszystko w zasięgu ręki to się nagle robi ślepy i głuchy do botanicznego musowo się wkrótce wybiorę, bo w magnolii jestem regularnie
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
malkul 17:07, 11 kwi 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Cudności poakazłaś wiśnia różowa pendula - piękna
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kasja83 18:26, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ale cudny spacer sobie urządziłaś.Bajeczne widoki!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anbu 18:31, 11 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Super zdjęcia kwitnących piękności
____________________
Ania Ogród Ani :)
blyxa 22:07, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
hanka_andrus napisał(a)
Dziękuję za wrocławska wiosnę! Do nas taka, to tak jak piszesz, za 2, 3 tygodnie, ale oko pocieszyłam.

Oj, ja też oczy nacieszyłam Moja magnolia porządnych pąków jeszcze nie ma, a tam już tyle kwiatów.
I nawet o takiej porze roku (gdzie w sumie ogród dopiero się budzi i dużo do oglądania nie ma) - człowiek wychodzi z rożnymi dziwnymi pomysłami w kwestii nasadzeń
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:13, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Zagajanka napisał(a)
Ogrod Japonski zazwyczaj odwiedzam gdy rozaneczniki juz kwitna, czyli w maju. Na magnolie tam chyba ani razu sie nie zalapalam.
A propos magnolii - one rosna tez wzdluz wspomnianego centrum handlowego od strony parkingu, wiec jest ich troche wiecej niz dziesiec
I moje tez juz zakwitly, wnioskuje z tego co maz podeslal mi na telefon


Magnolii na parkingu jakoś nie zauważyłam. Jednak i tak to centrum handlowe zaskoczyło mnie na plus za posadzenie drzew w takiej ilości. I uczciwe muszę powiedzieć, ze te ich magnolie są śliczne. Całe obsypane kwieciem, piękny pokrój - przyjemnie się je oglądało. Jako drzewa same w sobie były dużo ładniejsze, niż te w Ogrodzie Japońskim czy w Botanicznym. W sumie to nawet ciekawa jestem czy to kwestia gatunku czy one są przycinane.

Odnośnie odwiedzin Ogrodu Japońskiego dla magnolii.... Jeśli mam być szczera dla dwóch drzew to się słabo opłaca W zasadzie są cztery sztuki ale tylko dwie są duże i imponująco kwitną. Ja miałam nadzieję na kwitnące wiśnie - ale widzę, ze ich w programie nasadzeń raczej nie uwzględniono

A odnośnie majowej wizyty - jeśli trafisz tam w tym roku mam ogromną nadzieję, że pokażesz zdjęcia
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:14, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Marga napisał(a)
Cudne widoki we Wrocławiu
Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się odwiedzić botaniczny we Wrocku i Wojsławice.


Warto. Ja bardzo lubię oglądać ogrody wszelakie - człowiek czuje, ze ze swoim fiołem nie jest sam na swiecie
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:20, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Katkak napisał(a)
Witam, przychodze z rewisyta. Fajne masz te podwyższane rabatki, ale przyznam, że mam zdjęciowy niedosyt, proszę o woęcej . A co to za fajnybkamień z takim wgłębieniem? czy to poidełko? Pozdrawiam


Kamień to korytko do pojenia bydła :] Osobiście jestem fanem tych kamiennych koryt. Tyle tylko, ze u nas nie widziałam aby ktoś sprzedawał. Dużo ich (w różnych rozmiarach) jest na południu Polski. Moje dwa ściągałam spod Wrocławia.
Aktualnie są to poidełka (choć jedno przecieka), jedno było wcześniej częścią fontanny. To przeciekające najprawdopodobniej przerobię na doniczkę z czymś zwisającym.

Co do podwyższonych rabat to mam je dookoła działki. Większą część zajmują maliny i borówka amerykańska - więc są mało widowiskowe. Pewnie z czasem obfotografuję wszystko
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:22, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
agnieszka_malysa napisał(a)
Piękniusie te magnolie
ja poluję na magnolie ale niegdzie nie mogę ładnej dostać

Ja nie brałam ładnej - bo tez u mnie nie było (więc rozumiem ból). Jednak po tych kilku latach to już nie ma znaczenia jakiej urody badylem była na początku - rozrosła się i kwitnie.
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies