Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

blyxa 22:48, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
I odkrycie tej wiosny: jaskier azjatycki

Może to obciach tak napisać, ale nie miałam świadomości, że taka roślina istnieje. Nie przypominam sobie abym ja widziała w ogrodniczym, ale teraz konkretnie podpytam. Jako wiosenny kwiat doniczkowy ma ogromny potencjał



cudo!




____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 22:49, 11 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
I jaskrowe rabaty



____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Matka 22:53, 11 kwi 2016


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Piękne te rabaty. Robisz taj u siebie?
____________________
U Matki
Iwk4 22:56, 11 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hej, ładnie zapowiada się twój ogród
____________________
Ogródek Iwony II
Zagajanka 23:53, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
blyxa napisał(a)
I odkrycie tej wiosny: jaskier azjatycki

Może to obciach tak napisać, ale nie miałam świadomości, że taka roślina istnieje. Nie przypominam sobie abym ja widziała w ogrodniczym, ale teraz konkretnie podpytam. Jako wiosenny kwiat doniczkowy ma ogromny potencjał

Jaskry sa fajne. Ja je kojarze ze starych pocztowek vintage - wydawało mi sie ze to sa js stylizowane roze, a to jaskry byly.
U mnie w doniczkach sa pierwszy raz, ale juz w zeszlym roku nimi sie zachwycalam na wiosne (chyba u Karabeli byly pierwsze foty), ale nigdzie nie moglam ich wtedy kupić. W tym sezonie bralam na gieldzie, a dzisiaj je widzialam w sporej ilosci w Casto.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
iwka 08:19, 12 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jaskry są w B, Kupiłam sobie wczoraj
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
blyxa 10:09, 12 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Iwk4 napisał(a)
Hej, ładnie zapowiada się twój ogród


Matka napisał(a)
Piękne te rabaty. Robisz taj u siebie?


Dzięki dziewczyny

Co do robienia czegokolwiek u siebie, to wciąż szukam swojej drogi
Kocham ogrody japońskie, ale to miłość nieodwzajemniona Lubię elementy orientalne, ale nic z tego nie pasuje mi w mojej piaskownicy.
Owszem widziałam kilka ogrodów gdzie takie nawiązania czy inspiracje wyglądały fajnie ale nie umiem tego skopiować

Zaś przenoszenie żywcem pewnych elementów to tak, jakby Japończyk postawił sobie w ogrodzie polską przydrożną kapliczkę. U większości wyglądać to będzie kuriozalnie, kilku zrobi to nawet klimatycznie, nieliczni zrobią idealny odizolowany polski zakątek. Zaś całość zawsze będzie wyrwana z kontekstu.

Więc szukam pomysłu na ogród i całkiem możliwe że jednak będzie bardziej przypadkowy niż celowy, bo ja nie mam serca, aby wyrzucać rośliny
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 10:11, 12 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Zagajanka napisał(a)

Jaskry sa fajne. Ja je kojarze ze starych pocztowek vintage - wydawało mi sie ze to sa js stylizowane roze, a to jaskry byly.
U mnie w doniczkach sa pierwszy raz, ale juz w zeszlym roku nimi sie zachwycalam na wiosne (chyba u Karabeli byly pierwsze foty), ale nigdzie nie moglam ich wtedy kupić. W tym sezonie bralam na gieldzie, a dzisiaj je widzialam w sporej ilosci w Casto.


No właśnie to, ze wyglądają niczym miniaturowe różyczki mnie zachwyciło
Casto niestety mam daleko, ale będę dzielnie szukać. A ty pokazałaś foty swoich jaskrów? Wieczorem sprawdzę
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 10:11, 12 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
iwka napisał(a)
Jaskry są w B, Kupiłam sobie wczoraj

Ta B. która jest owadem w kropki?
Pędzę zobaczyć, czy u mnie na wsi rzucili
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
iwka 10:55, 12 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
blyxa napisał(a)

Ta B. która jest owadem w kropki?
Pędzę zobaczyć, czy u mnie na wsi rzucili
tak
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies