Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Zielona 20:26, 18 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Smutne, zamglone... Czekam na słońce.

Zielona 20:28, 18 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ambrowiec na samym czubku zaczyna się przebarwiać. Ciekawe, czy zdąży zapłonąć, czy zetnie go mróz...

Juzia 20:29, 18 paź 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
A to ciekawe co piszesz o bukszpanach
Czyli znów nie musiałam się spinać....

Brzozy szkoda
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zielona 20:38, 18 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Juzia - mam sporo chorych egzemplarzy w obwódkach. Od dołu niemal łyse, ale na czubkach już wypuszczają liście. Wolałabym ich nie usuwać, ale wiesz co... Mam w pamięci taki odcinek Gardeners World, w którym Monty Don wykopuje swoje wieloletnie bukszpanowe ramy... Płakałam razem z Nim Obyśmy nigdy nie musiały chwytać za łopaty w takim celu.

Co do brzozy - bardzo jej żałuję. Ponad rok walczyłam i już miałam nadzieję na wygraną, ale szkodniki mnie przechytrzyły. Wyczyściłam korytarze, zalepiłam dokładnie maścią ogrodniczą wszystkie otwory, a one chyba się w środku rozmnożyły... Albo po prostu od nowa zaatakowały drzewo.

W ogrodniczym. "Taka sytuacja"...

nawigatorka 20:40, 18 paź 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Może Marto zrobisz zdjęcie brzozy jeśli ja wytniecie? Tak dla nauki forumowej.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 20:40, 18 paź 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
I u mnie zaraza na jednej kostce bukszpanowej ale nie panikuję Przy okazji czyszczenia smaragdów wyczyszczę je odkurzaczem i poczekam na spokojnie, na nowe wiosenne liście.


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zielona 20:47, 18 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
nawigatorka napisał(a)
Może Marto zrobisz zdjęcie brzozy jeśli ja wytniecie? Tak dla nauki forumowej.


Dokładnie taki mam zamiar, Aśka. Sama jestem ciekawa, co w niej znajdę. Wygląda to tak, jakby od środka grasowało coś, co ma siłę, by wybrzuszyć pień na grubość śliwek ułożonych jedna obok drugiej. Przerobiłam już trociniarkę czerwicę (fuj! ohydnie cuchnący i okropnie wyglądający szkodnik, który załatwił nam niemal cały szpaler brzóz brodawkowatych - została jedna sztuka), ale teraz nie jestem pewna, z czym mam do czynienia.
Zielona 20:50, 18 paź 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
polinka napisał(a)
I u mnie zaraza na jednej kostce bukszpanowej ale nie panikuję Przy okazji czyszczenia smaragdów wyczyszczę je odkurzaczem i poczekam na spokojnie, na nowe wiosenne liście.

Nie mam takiego odkurzacza, ale nadzieję tez mam
Napisałam u Ciebie, więc wyznam i tu: kwitnie mi TWÓJ!!! gracek!

Tarasowe kulki dla Ciebie

lojalna_ 20:54, 18 paź 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Kompozycje miodzio ) taka sytuacja w szkolce niczym jesienia )))

Operacja sie kroi trudna ale dla potomności wnioski beda ....czytam, to sie chwali ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
kasja83 21:05, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
O to muszę pilnować żeby mnie tu nauki poważne nie minęły.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies