Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

17:04, 05 gru 2016
Piękny ten mróz u ciebie, u mnie też malował, zostało tylko do południa. Kiedy u mnie będzie tak pięknie. A ozdoby w domu masz rewelacyjne.
Zielona 17:04, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Sebek napisał(a)
Przyszedłem pooglądać piękne obrazki - już co najmniej czwarty raz dzisiaj


Bling bling na całego, ale... co tam Okołoświąteczny festiwal kiczu nabiera innego wymiaru poprzez kontekst. Lub może to ja jestem sroką... bo lubię taki klimat w czasie Świąt. Nieistotne. Jest miło
Zielona 17:10, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
ren133 napisał(a)


Robi się świątecznie


Tak. To fajny czas. Pomijając ozdoby, które są dzisiaj inne, niż pamiętam z rodzinnego domu, celebrujemy go jednak tradycyjnie.
AgataP 17:12, 05 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Marta, super za wykład poglądowy o dereniu Idę czytać raz jeszcze
____________________
Z Pszenicznej...
Zielona 17:15, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
AgataP napisał(a)


czy to wywołany do tablicy u Gruszeczki - dereń midwinter ?
napisz kilka słów - czy duży rośnie, czy go przycinasz..

idę oglądać dalej Twój ogród - no rozpływam się normalnie


Agato, to nie jest ten dereń. Zacytowałaś front ogrodu, gdzie rośnie Elegantissima.
Zapraszam na spacer po pozostałych częściach ogrodu, choć uprzedzam, że to projekt "in progress"
AnnaCh 17:27, 05 gru 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
och, może i ja skorzystam z wykładu o dereniu
Pięknie wyglądają z brzozami
Dekoracje w domu dopieszczone
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zielona 17:54, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Margarete napisał(a)
Kurcze jak ja zadroszcze Marta ci tej przestrzeni i tego rozmachu...7 szt derenia w jednym gatunku, kilkanaście brzóz obok siebie, tyle kęp traw w jednym miejscu - to wygląda potem swietnie i w ogóle powtarzalne rośliny w grupie piekny efekt dają. Pewnie że mogłabym i ja u siebie ograniczyć radykalnie liczbe gatunków i zrobic takie plamy, uporządkowac nasadzenia...i jak sie u was napatrzę na tak zakomponowane ogrody to nawet mam taki zamiar, mysle, planuje, a potem.......jak dochodzi do działania to...się wycofuje, żal mi tych roslin które miałabym wyrzucic, albo nawet komus oddać....jestem z każda z nich związana emocjonalnie, pamietam jak i gdzie je kupowałam czy dostałam, jak cieszyłam sie po posadzeniu lub gdy pierwszy raz zakwitła....i rezygnuje z tych radykalnych zmian, skutkiem czego jak miałam misz-masz tak mam misz-masz.
Ale z drugiej strony czy gdybym to wszystko zrobiła o czym tu pisze to czy to nadal byłby m ó j ogród...?



Małgoś... mam taki ogród, jaki mam /wielkość/...
Był kompletnie pusty. Tabula rasa. Ani jednej rośliny.
I muszę zmierzyć się z zaplanowaniem go zgodnie z tym, co mi w duszy gra.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ta muzyka w duszy za kilka lat może być inna, a dzisiejsza melodia wyda się kakofonią, lecz... staram się.

Masz rację. Plamy roślin wyglądają dobrze na dużych powierzchniach.
Masz rację. Uporządkowane nasadzenia są miłe w odbiorze.
Masz rację. Emocjonalne podejście do podarowanych roślin jest ważne.(Świadczy o Tobie!)
Masz rację. Przykro jest wyrzucać rośliny.
I masz ŚWIĘTĄ RACJĘ - Twój ogród nie byłby Twój, gdybym nagle znalazła na Twoich fotkach coś, czego Ty nie czujesz... co by zaprzeczyło wszystkim Twoim racjom
Widzę jednak, że mimo wszystkich "emocjonalnych" roślin i ważnych historii związanych z tym, w jaki sposób pojawiły się w Twoim ogrodzie, wciąż coś w nim zmieniasz, porządkujesz, komponujesz. Zatem i Tobie bliskie jest myślenie o "ładnym obrazku". Ty lubisz wpadać do mnie, a ja do Ciebie. Znamy się osobiście, a to ma ogromny wpływ na naszą ocenę ogrodów.
Twój ogród jest Twój i to jest jego nadrzędna wartość

PS Za Mikołajkowe życzenia dziękuję Obserwowanie radości Dzieci w momencie oglądania prezentów.... bezcenne I dla mnie to najpiękniejszy prezent tego dnia.
Zielona 17:58, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
MonikA napisał(a)
Piękny ten mróz u ciebie, u mnie też malował, zostało tylko do południa. Kiedy u mnie będzie tak pięknie. A ozdoby w domu masz rewelacyjne.


Monia - i u mnie słońce rozprawiło się z Narnią.
Pytasz, kiedy będziesz miała tak pięknie - uważam, że znacznie szybciej, niż Ci się dzisiaj wydaje. Przypomnę Ci to kiedyś
Zielona 17:59, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
AgataP napisał(a)
Marta, super za wykład poglądowy o dereniu Idę czytać raz jeszcze

Polecam się
Zielona 18:04, 05 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
AnnaCh napisał(a)
och, może i ja skorzystam z wykładu o dereniu
Pięknie wyglądają z brzozami
Dekoracje w domu dopieszczone


Hej, Aniu. Bardzo dziękuję.

Widziałam, że pytałaś Małą Mi o katalpę. Mam to drzewo u siebie. Choć rośnie u mnie już 3 lata - ma małą koronę - gdyż usuwałam kolejne dolne gałęzie, by wyprowadzić ją jak najwyżej. Mimo niewielkich rozmiarów korony (jakiś metr średnicy) i dość dobrze już rozwiniętych korzeni (trzeci sezon), tegoroczne letnie wichury niemal położyły ją na trawniku! Zatem Ania ma rację pisząc, że to kruche drzewo o dość płytkim systemie korzeniowym. Warto to wiedzieć, decydując się na jej posadzenie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies