Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

jazzy 11:31, 07 gru 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Zmrożony, oszroniony ogród ma niezwykły urok. A ciepły i przytulny klimat w Twoim domu jest niesamowity! Podziwiam nieustannie Twoje zdolności kompozycyjne, we wnętrzach i w ogrodzie.
Buziak!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
siakowa 13:20, 07 gru 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
tak,.. Marta maluje, i w ogrodzie i we wnętrzach i w wypowiedziach
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
AniMa 14:06, 07 gru 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Zielona napisał(a)



Były takie na giełdzie...pakowane po 10 szt/3,80 jedna.... Jak ja żałuję, że ich nie wzięłąm...buuuuu....No pięknie to wygląda
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Gruszka_na_w... 19:02, 07 gru 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zielona napisał(a)


Obserwowanie radości Dzieci w momencie oglądania prezentów.... bezcenne I dla mnie to najpiękniejszy prezent tego dnia.


To było dla mnie jedno z ważniejszych w życiu odkryć: że dawanie jest jeszcze fajniejsze niż branie, dostawanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
BKosimkArt 19:53, 07 gru 2016


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ależ tu cudownie, zostaję na zawsze
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
polinka 21:56, 07 gru 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zielona napisał(a)
Dziś dzień domowego zwolnionego tempa. Czasem trzeba.
Jedni o tym marzą, innych zmusza sytuacja.




Bardzo lubię Twoje dekoracje! Niby proste, delikatne ale wszystkie ze smakiem i dbałością o każdy detal.Cieszę się, że jeszcze dzielisz się z nami swoją twórczością.

Buziaki Kochana
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zielona 17:49, 08 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Spaceruję sobie wolnym krokiem po forum... podczytuję tu i tam i... chyba rozumiem, dlaczego niektórzy nie mają ochoty zakładać swoich wątków. Kiedy szperam u Was - nie ma mnie u siebie. Mam wtedy więcej czasu na lekturę, a ona sporo daje Wiem, co w trawie piszczy, jakie panują trendy, gdzie spadł śnieg... Fajnie jest spacerować po forum...

AnnoCh - chyba bym odradzała kulistą Catalpę... Widzę w mojej wsi szpaler takich drzew w przedogródku pewnego domu i... niestety chorują. W dodatku tak dziwnie, że część korony jest zdrowa, a część po prostu nie ma liści - jakby je ktoś wypalił... Sterczą takie suche gałęzie i nie wygląda to dobrze...
Zastanowiłabym się na Twoim miejscy nad Platanem Alphen's Globe /mam u siebie/ lub Ambrowcem GumBall. Jest też kulista odmiana tulipanowca, w dodatku z polskim rodowodem: Edward Gursztyn.

MariBere - już wszystko wiesz.

Iwonko
- te różowe anabellki mają taki specyficzny, nieco pudrowy kolor. Podsadzone są u mnie szaro-niebieską kostrzewą i uważam, że te kolory ładnie ze sobą wyglądają. Pomyśl, czy jesteś w stanie tak zakomponować swoje, by dać im do towarzystwa chłodny kolor - jeśli nie kostrzew, to może Morning Light? (Za lub obok?)

Kokesz - misz-maszu u mnie może nie widać, bo ogród jest tak duży, że spontaniczne zakupy znikają w tłumie Zapewniam Cię jednak, że też mam takie "miłości od pierwszego wejrzenia" na rabatach. I są to czasem nawet "wielkogabarytowe" rośliny - jak choćby 3 sztuki złotej odmiany szmaragdów, czy przysadzisty żywotnik /nie pamiętam nazwy/ o żółtych końcach gałązek /rośnie przy szopce, widać go na fotkach/. No ale nie wyrzucę przecież...

Danusiu - w poziomie pisałam, że ciąć nie chcę, bo dom Sąsiada ma okna nie tylko na parterze. Poza tym wycięcie przewodnika sprawi, że serby będą rosły wszerz, a tego nie chcę. Ciąć w pionie, tak jak pisałam, na pewno będę.

Borbetko
- pięknie, Monia! Wiem, że Ty też lubisz taki klimat. Na mojej rabacie, na kolejnym zakręcie, też rosną derenie. A w trawniku być może w przyszłości powstaną wyspowe rabaty, więc... inspirację kradnę do ulubionych. Dzięki!

AgatoP
- dlatego właśnie nie robię już dokładnych planów. Na papierze rysowałam frontową rabatę, kiedy pojawiłam się na forum. W zasadzie wymalowałam ją sama dla siebie i w takim układzie posadziłam rośliny. A potem przesadzałam Teraz mam jednak więcej luzu i... naprawdę nie rysuję z linijką w ręku, bo wiem, że w realu i tak trzeba weryfikować takie plany. Trzymam kciuki za Twoje wizje

Dominiko
Malinowa - przynosisz moje ulubione owoce, więc tym serdeczniej Cię witam i zapraszam

Madżen
- dzisiaj było dla odmiany ciepło, ale wietrznie. Jak tam Twoje informacje na temat zimy? Nie kopczykowałam róż, więc mam nadzieję, że niczego skandalicznie mroźnego nie zapowiadają?

jazzy - i tak sobie podziwiamy - ja Ciebie, Ty mnie... i choćbyśmy nie chciały, to się nam kółka adoracji zawiązują w tak naturalny sposób, że chyba nie można mieć do tego pretensji

siakowa - Wszelki Duch! Aleś mi zmalowała niespodziankę, zapracowana Kobieto Widziałam u Polinki fragment ciekawej łazienki Twojego autorstwa Brawo!

AniMa
- piszesz o gwiazdach? czy o dyniach? Jesli o tych pierwszych to cena bardzo dobra, a jeśli o dynkach - to swoje kupowałam za 1,50zł

Gruszko - też mam takie odkrycia na swoim koncie... I wiesz... chyba się starzeję, bo mądrości życiowe, którym hołduję dzisiaj, tak niedawno jeszcze wydawały mi się gadaniem starszego pokolenia Ale... Ty już wiesz, że jestem mentalną 60-latką

Basiu Kosimkowa - witam serdecznie, rozgość się

poli - takie dzielenie się to jakaś forma próżności, do której z uśmiechem się przyznaję. Przecież gdybyśmy się były dumne z tego, co pokazujemy, nie umieściłybyśmy fotek w wątkach. Powtarzam jednak, że moje dekorowanie jest odtwórcze. Tu podpatrzę, tam połączę i... cieszę się, że efekt mnie zadowala.

AgataP 18:01, 08 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Marta powiedz jak przebarwiają się Midwinter Fire? na żółciutko?
____________________
Z Pszenicznej...
Zielona 18:03, 08 gru 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
AgataP napisał(a)
Marta powiedz jak przebarwiają się Midwinter Fire? na żółciutko?


Nieeee! One są typowy "fire", czyli od dołu żółto-pomarańczowe, a końcówki czerwone.
AgataP 18:04, 08 gru 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Zielona napisał(a)


Nieeee! One są typowy "fire", czyli od dołu żółto-pomarańczowe, a końcówki czerwone.


Marta, a liście jesienią ?
Nie wiem czy na tle świerków będą grały
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies