Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Różaneczniki - choroby i szkodniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Różaneczniki - choroby i szkodniki

kachat 21:46, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
skoszonej trawy nie, ale fusy z kawy jak najbardziej
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwka 21:51, 29 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ha ha ha ja też kwiczę bo zawsze jak się naczytam wszystkiego to głupia jestem
Ja Ci proponuję zwrócić się o poradę do Bogdzi z Rododendronowy ogród II. (nie ujmując wiedzy żadnej z dziewczyn). Jak już masz namieszane w głowie to niech Bogdzia jeszcze raz zamiesza
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mala 21:57, 29 maj 2015

Dołączył: 28 maj 2015
Posty: 42
Fusy z kawy to mu tam ze dwa razy w miesiącu rzuce słoik jak mi znajoma podrzuci
Bogdzia 22:41, 29 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mała odpiszę Ci u siebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Toszka 23:10, 29 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Często zapominamy, że skład mieszanki pod rodka trzeba koniecznie uzależnić od typu i ph gleby macierzystej w ogrodzie. Jak ktoś ma kwaśną glebę to nie musi panikować, że po roku ph dołka dramatycznie się podniesie i cała "kwasowość" zostanie wypłukana deszczami i podlewaniem. Jeśli ph gleby macierzystej jest ok np. 7 to już trzeba bardziej się postarać i myśleć przyszłościowo. Ja na ten przykład odziedziczyłam przez 40lat wypracowane ph 8,5-9 (nawiasem mówiąc leciwy, "ustabilizowany" w swoich nawykach użytkownik jest Mistrzem w tej materii). Moich rodków i ukochanych azalii nie nawożę już 5 rok żadnymi sztucznymi nawozami. Bo i po co? Obornik, zbutwiałe bukowe i dębowe liście, igliwie, przekompostowana drobna kora+kompost... czego więcej do szczęścia potrzeba ?
U Malej na zdjęciu zobaczyłam ładną trawkę... wnioski nasuwają się same, że do lasu trzeba dojechać... że kwaśnej gleby to tam raczej nie ma.

Suche igliwie wbrew pozorom bardzo ładnie, w jeden sezon butwieje i... zakwasza. Oczywiście musi być zmieszane z podłożem.

Kachat, na tamtym forum poczytaj posty Marka -Rose Marka. Dużo się nauczysz.

Producenci zalecają torf, bo w uprawie towarowej ten jest najtańszy...+ sowita garść nawozów... jak padnie, to klient wróci i kupi nowe
A nam zależy przecież na rodku rosnącym latami... może dla wnuków
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kachat 23:50, 29 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Toszko, przepraszam, ale czego mam się uczyć od Marka..? Czy napisałam coś niezgodnego z prawdą? Jestem pewna 100% prawdziwości wszystkiego, co napisałam.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
iwka 09:05, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
co może być przyczyną takiego zwijania się młodych listków
dopiero na zdjęciu zauważyłam jakiś meszek na nich
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mazan 12:33, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Wyglądają jak moje, z tym że moje mają za podłoże żółty piasek, stąd wiem, że cierpią z braku wody. Nawet w studni widać, że jest tylko kilka wiader wody. Susza. Meszek może być naturalny, jako jaśniejszy chroni przed nadmierną utratą wody.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwka 12:42, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mazan dziękuję , to są rh mojej bratowej i trafiłeś w dychę z tym piaskiem. Ona je chyba posadziła w miejscu, gdzie kiedyś leżał piasek do budowy domu.
Aż zajadę i sprawdzę.

Pozdrawiam
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
kachat 12:57, 01 cze 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Iwka, liście wyglądają całkowicie normalnie według mnie. Niketóre odmiany chyba po prostu tak mają.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies