Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Madzenka 21:08, 23 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karlina reprymenda za pobyt we Wrocku bez meldunku!
Jak to 8 godzin trwa podróż? Przecież do Łodzi max 3 godz ???

Aaaa przeczytałam, że orzejazdem byłaś...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Nikita 09:51, 24 paź 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola zaglądam, pukam, wołam...a tu cicho... nie ma cię! Melduj się zaraz po powrocie... i czekamy na fotki ogrodowe
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Olili 19:30, 24 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Chyba już się skończyły te wojaże??
Pozdrowionka
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
popcorn 07:01, 25 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
wróciłam, wieczorkiem, wczoraj, padłam od razu Ale już odpoczęłam, było fajnie parę fotek cyknęłam
ach, cofnąć się z 10 lat, szkolić niemiecki i przeprowadzić się... i dopiero tam zdecydować się na dziecko... zupełnie inne warunki, lepsze życie (na moje nie mogę narzekać, ale przepaść jest ogromna, nadal).

Marzenko, tylko przejazdem przez Wrocław, niestety, wczoraj po południu utknęliśmy w korku.. ale jak będę na dłużej zamelduję się!!

Kasiu, o 7mej rano nie chciało mi się ciąć tego bluszczu, wsadziłam w pudło i wio Poradzisz sobie już??

Miłego dnia i weekendu!!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 07:55, 25 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41916
Karolina, wielkie dzięki
Bluszcz podlany i jeszcze w worku, bo mróz, poza tym czekam aż mi zrobią ogrodzenie za ok 10 dni
Zastanawiam się czy powsadzac sadzonki do doniczek ? Czy może taki nawilzony poczekać w worku ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
paniprzyroda 09:24, 25 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Już w domku No to fotki będą U mnie zimno, nie chce mi się jeszcze do ogrodu wychodzić Buźka.
____________________
Dwa ogrody
Madzenka 10:33, 25 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Karolina to samo o Niemczech myśle... I czasami żałuję , że w pewnym momencie nie podjęłam takiej decyzji życiowej. Ale nie mogę absolutnie narzekać zatem sio głupie myśli!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
popcorn 10:43, 25 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasiu, myślę że cokolwiek zrobisz będzie dobrze. To taki chwast jest. Byle do ziemi przed zimą i od wiosny podlewać póki nie ruszy
U nas mrozu chyba nie było??? chyba? Mariken nawet nie całkiem żółciutki, liście na drzewach się jeszcze trzymają.. obchodu ogródka nie zrobiłam, bo paskudnie zimno - zmarzłam na targu, ogrzałam się w biedronie i do domu

Mariolko, ja jeszcze trochę cebulek które dostałam od Mamy muszę posadzić, nie wiem gdzie. I kiedy Zimno strasznie! o 7mej było zero! brr.

Marzenko, no trudno. Jest jak jest, źle nie jest.
W Niemczech nie wiem czy byśmy byli tam gdzie tutaj. Zawsze to obcy kraj. Ale ludzie mili, grzeczni, zatrzymywali się zanim zdążysz dojść do przejścia.. kultura pełna. Ciągła linia to ciągła linia, ograniczenie to ograniczenie, wszyscy się tego trzymają! Kary za nadużycia na drodze kosmiczne, łatwo stracić prawo jazdy. Tylko 8 punktów, a 2 dostaje się np za zbyt mały odstęp trzymany do innych pojazdów.. prawo ostre, ale skuteczne i łatwo egzekwowalne.
Chciałabym żeby u nas prawo było jasne, przejrzyste i wszyscy się go trzymali... I jaki porządek tam, im bardziej na zachód tym większy. ach.
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 19:28, 25 paź 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Zgadzam się! W Hiszpanii też widać tą kulturę. Chociaż oni bardzie szaleni i wieczorami potrafią po piwku wsiąść za kółko, ale przestrzeganie przepisów, ograniczeń prędkości i to słynne zatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych jak tylko ktoś się do niego ZBLIŻA - no inny poziom kultury po prostu.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
11stokrotka 20:00, 25 paź 2014


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Cześć Karolciu.
Też myślę, że za nasza zachodnią granicą żyje się łatwiej, wygodniej, spokojniej. Siostra wciąż namawia mnie do przeprowadzki. Ale też trudno jej jest znależć pracę odpowiedającą jej aspiracjom - mimo tego, że jest najlepsza wybierają niemieckiego pracownika, bo swój. A siosta jest przecież po germanistyce. Obecnie przygotowuje się do zostania nauczycielem języka niemieckiego w niemieckim gimnazjum. Dla mnie szok.
Zawsze się w życiu czegoś załuje. Tłumaczę sobie, że i tak wykonaliśmy ogromny skok jako kraj, nawet nie marzyłam te 25 lat temu o takim statusie materialnym.
Brać życie jakie jest i zwiedzać świat. Jak najwięcej zobaczyć. To ci się świetnie udaje.
____________________
Mam marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies