Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród Basi i Romka 09:29, 26 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
Taki mały obchód Chłodno dziś, ale słonecznie. Ja trochę zakatarzona, kusi by coś porobić, ale chyba sobie jeszcze dziś daruję, no zobaczę jak będę się czuła i czy zrobi się cieplej?
Na początek rabarbar dla porównania za nim rośnie zwykły, też jest już całkiem duży. Na tym dłoniasty zauważyłam sporo mszyc, muszę zadziałać.
Pierwszy, mały rodek kwitnie, jest młody, ale jakieś tam kwiatki ma
Nad nim zaczyna kwitnąć moja oszukana śliwa, chyba jest to jakaś jabłonka ozdobna. Tak czy siak lubię ją, jest ładna i pachnie
Ogród w malinówkach 09:17, 26 kwi 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Marcin89 napisał(a)


Dziewczyny tu w środkowej rabacie jest magnolia z tego co pamiętam, jak podrośnie to moim zdaniem będzie wystarczającym akcentem pionowym i można ładnie podkrzesać/poprowadzić jak u Bożenki Kordiny. Do tego po obu stronach płotu są ambrowce bezodmianowe czyli będzie wysoko i szeroko, a za nimi w głąb ogrodu 3 amanogawy. Ja bym nie dodawała nic tylko poczekała jak podrosną.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 09:01, 26 kwi 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
Kasya napisał(a)

Oj trzymam kciuki zeby sie wszystko szybko naprawilo
Przykre takie niespodzianki
Ale wlasnie na takie problemy najlepszym lekarstwem sa zakupy ogrodowe
Nie zaluj sobie niczego


Patrz, jak Cię słucham

Hosty: Sum and Substance, Halcyon, Żurawki: World Caffé™ Espresso, Rex Black
Serduszka
Turzyca Phoenix Green - fajna, cieniutkie liście


Jakbym umiała w dododendrony, to cuda takie by ze mną na pewno pojechały
Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 08:53, 26 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Poranna porcja zdjeć







Przezimowaly mi rudbekie Sahara

Ptasi gaj 08:29, 26 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry

Kwitnie ma tyle kwiatów jeszcze są w pakach




No piękna Też ją mam, już ładnych kilka lat i moja nie kwitnie, jest dużo mniejsza, praktycznie cały czas, bez przyrostów chyba coś z nią robię nie tak? Jak swoją prowadzisz, że taka dorodna, no i pięknie kwitnie
Wiejski ogród Magdy 08:11, 26 kwi 2025


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 13740
Do góry
Ichigo napisał(a)
Tak wygląda murawa, coś pięknego. Cała ukwiecona.









No pięknie co to jest, takie drobniutkie, na biało? Jakby czymś białym, delikatnie przypruszone Cała ta przestrzeń, z tymi drzewami bardzo mi się podoba
Ogród pod lasem 08:09, 26 kwi 2025

Dołączył: 09 kwi 2025
Posty: 428
Do góry
UrsaMaior napisał(a)




Ach, cudowny jest ten widok! Wszystkie zdjęcia zachwycają, to jednak szczególnie skradło moje serce - ten parawan z zieleni szczelnie wypełniający przestrzeń między pniami dużych drzew i oddzielający ogrodowy „pokój” przed nim ☺️ Jak tego dokonujesz, aby mieć taką zieleń i taką gęstą roślinność pod dużymi żarłocznymi drzewami?
Ogród w malinówkach 08:03, 26 kwi 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5725
Do góry
Wiecie co, zaś na froncie jest smutno jakoś. Brak koloru, wszystko takie wyważone. Nawet te białe tulipany

Niby są limonkowe thuje, duże już seslerie, ale czegoś mi brak. Chyba dopiero kocimiętki i szałwie zrobią robotę.

O tym mówię:
Sezon 2017 u Hanusi 08:02, 26 kwi 2025


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
U mnie też sucho i mroźno. Co zostanie po "zimnych ogrodnikach" nie wiadomo.

W tym roku ogród mnie nie cieszy, ale może się odbuduje? Trzeba nieć nadzieję, że przyroda sobie poradzi.

Co do borówek, to już pisałam wielokrotnie. Nie wiem jakie stare masz te krzaki. Może je trzeba odmłodzić? Po czterech latach, warto wyciąć stare pędy, może nie wszystkie, ale te najstarsze. Po prostu ogołoćić do 10 cm nad ziemią. Trzeba by było w lutym, ale teraz też można, jak nie widać zawiązków na kwiaty. Podlewać za każdą bytnością w ogrodzie, nie konewką, a całym wiadrem albo i dwoma, trzema. Podsypać siarką, i azofoską. Skoro owoce się nie zapowiadają, nie ma co żałować. Na młodych pędach, które wyrosną z pozostałych kikutów w tym roku nie będzie plonów, a na drugi rok, powinny być skutki działania. Tyle zdalnej rady.

To bagienna roślina, musi mieć dużo wody. Najlepiej, żeby do niej woda z rynny dochodziła
Po to przykrywamy korą pod krzewami, żeby woda nie odparowywała. W czasie zbioru, ja swoje
borówki przetrzebiam, wtedy widać, które pędy są do eliminacji.

Powodzenia.


Zdjęcia z poprzednich lat.
Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 07:36, 26 kwi 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Hello,

jak tam u Was prognozy pogody na kolejne noce?
U mnie, teoretycznie dziś -1.
W foliaku natomiast posadzone pomidorki…
Nic to. W ubiegłym roku przymroziło pod koniec maja i dały radę.

Pomidory posadziłam tylko w skrzyni i już na noc zrobiłam im dodatkowy namiot z agrotkaniny.
Dziś dostaną jeszcze wkłady do zniczów, które przykryję glinianymi doniczkami.
Dadzą radę.
Reszta sadzonek jeszcze w donicach i przeniosłam je na noc do garażu.

Wczoraj ogarniałam pobojowisko po pracach „kamlotowych”.
Trochę się natyrałam, nie powiem.
Skosiłam tez wszystko co było do skoszenia.
Posadziłam judaszowca.
Odchwaściłam trochę. Posypałam kompostem i padłam na paszczę.
Małżon wyjeżdzał na lotnisko o 3 nad ranem i miałam za sobą zarwaną nockę…

Plan na dziś mniej ambitny. Pora odsapnąć.

Moze wybiorę się do pobliskiego punktu ogrodniczego i rzucę okiem na supertunie…

Skarpa zaczyna się robic bardzo kolorowa


Mój azyl na wichrowym wzgórzu 07:27, 26 kwi 2025


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

No nareszcie Kwiecia co niemiara, a judaszowiec przy tarasie robi furorę. Co to za roślinka na fotce???


To miniaturowy narcyz 'White Petticoat'. Śliczne są choć niewielkie. Ponoć powtarzają bez problemu kwitnienie i z jednej łodygi wyrasta kilka pąków. Lubię też te botaniczne 'Little Beauty'.
Glina i zielsko 07:16, 26 kwi 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13843
Do góry
Bocianowe lovestory
Dzień czwarty

Pracują od świtu



Magary Dramaty z Rabaty 07:06, 26 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 1906
Do góry
Magara napisał(a)
Wiosna jest pełną parą - na forum tyle wpisów, że nie da się nadążyć i wszędzie odpisać

Ja na etapie myślenia o przymrozkach, czekaniu na deszcz, zagospodarowywaniu kompostu i ogólnie wiosennych porządkach


Fakt, forum razem z wiosną obudziło się do życia, wszyscy pokazują piękne, zadbane, kwitnące ogrody, ale takie widoki jak Ty masz, to już nie wszystkim są dane
Przepięknie z obu stron płotu (którego nota bene nie widzę ). Delikatne rabatki, misa z wodą, drzewa i widok - bajka.
Bardzo podoba mi się taki model życia, żeby mieć jakiś mały letniskowy całoroczny domek w takich pięknych okolicznościach przyrody, koniecznie z lasem w zasięgu ręki.

Co do wiśni to niestety ja z tych, co się nie znają kompletnie, ale niezależnie od tego co to, kwiaty ma ładne, a i ten pokrój też ciekawy
Wzgórze chaosu 00:20, 26 kwi 2025


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 4291
Do góry
Obłędne masz te drzewka

To jest ten klon Dissectum??? Bo mi się te rozmiary nie zgadzają
Ptasi gaj 23:27, 25 kwi 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Jeszcze chce pokazać jakie u nas skwery tulipanowej. Nie wiem kiedy to sądzili bo są łany rzuciło by mi się w oczy.



Jeszcze chce takiego klona kupić.



Kwitnie ma tyle kwiatów jeszcze są w pakach


Magary Dramaty z Rabaty 23:23, 25 kwi 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10340
Do góry
Obfociłam dziś magnolki i wiśnie. Jest coraz zimniej, zaczynam wierzyć w minusy nad ranem
Przy okazji fot stwierdziłam, że wszystkie wiśnie mam pomylone. O ile jedna, która miała być Kanzanem jest Amanogawą - nie robi mi to, może nawet lepiej, to moja kiku jednak chyba kiku nie jest
Tu trzy:

Niespodzianka pośrodku

Takie ma kwiaty:

Magary Dramaty z Rabaty 23:17, 25 kwi 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10340
Do góry
Wiosna jest pełną parą - na forum tyle wpisów, że nie da się nadążyć i wszędzie odpisać

Ja na etapie myślenia o przymrozkach, czekaniu na deszcz, zagospodarowywaniu kompostu i ogólnie wiosennych porządkach

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 23:10, 25 kwi 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
Anitka napisał(a)



No nareszcie Kwiecia co niemiara, a judaszowiec przy tarasie robi furorę. Co to za roślinka na fotce???
Ptasi gaj 23:05, 25 kwi 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Alija napisał(a)


Elu, co za kwiatuszki niebieskie, wyglądają uroczo, przetacznik jakiś?



Alicja to bylinka zimozielona Lithodora. Kwitnie o tej porze można ją trochę przyciąć i znowu w lecie kwitnie już nie tak obficie, ale kwitnie.
Już nie basen będzie u.mniebkwitla Mydlnica też ładna.

Wczoraj była u mnie synowa i wykopała roślin cały bagażnik. Ja jechałam z tyłu całą w kwiatach.
Trawy już zaczynają zielone wypuszczać. Wykopaliśmy 2 duże kępy Gracilimusa. Jednak bez piły szablastej nie dałoby rady podzielić kęp. Z jednej nawe 6 kępek powstało.

Lithodora tak wygląda w marcu poniżej jak kwitnie




To jest mydlnica





Mój azyl na wichrowym wzgórzu 22:56, 25 kwi 2025


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies