Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Za drzwiami do ogrodu... 15:01, 19 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
anpi napisał(a)
Hojność Iwonki przekracza granice ...strach pochwalić cokolwiek ...bo zaraz chce wykopywać połowę
Aniu dziękuję za odwiedziny i prezenty Kotek znalazł miejsce przed altaną i może stanie się kompanem dla naszych dwóch prawdziwych Mam też nadzieję, że ożanka przeżyła wasz kilkudniowy "ogród tour" i zapuści u ciebie korzenie tak jak i u mnie. Dostałam ją od Agani, fajnie, że mapa jej miejscówek się rozszerza. Podobnie jak zasięg naszych spotkań, który zatacza coraz szersze kręgi, poszerza nam horyzonty i daje mnóstwo radości. Świetną miałaś wycieczkę, z wielką przyjemnością obejrzałam relację. Jesteś niesamowicie wrażliwą, kreatywną i wesołą dziewczyną, z mężem duet idealny Buziaki wielkie za wszystko!
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:52, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry


ale jak sobie przypomne jak całą wiosne wyśpiewuja to się cieszę, że ich tyle, no i karmiąc młode robactwo zbierają, bo teraz to głównie wiśnie
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:50, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry



Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus 14:49, 19 lip 2019

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Do góry
Czy jest ktoś w stanie pomóc?
Liście żółkną pod korona drzewa, te na górze są zielone bez zastrzeżeń, codziennie zbieram po kilkadziesiąt liści
Gleba gliniasta, wymieszana z gleba lekką
Jakiś miesiąc temu sprawdzałem korzenie, było ok, jednak gleba trochę sucha i zbita - zwiększyłem czestotliwość podlewania, usunąłem kamyki wysypane wokół drzew i zastąpiłem korą.
Podlewanie teraz co 5-7 dni, stanowisko słoneczne przez cały dzień

Wiąz był przycinany na początku czerwca, chwilę po tym zaczął gubić liście. Następnie spryskany Mospilanem na bawełnicę, która się pojawiła (teraz już jej nie ma). Nawożony na początku roku biohumusem.

Nie wiem co mam robić...
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:47, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Takie mam naloty ptasie do wiśni i do wody, sceny jak z filmu




Wzgórze chaosu 14:42, 19 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5832
Do góry
Aniu dziękuję Ci bardzo, bardzo za odwiedziny. Nagadałyśmy się u Abiko a potem troszkę u mnie a następnego dnia powtórka u Magleski Świetny weekend w cudownym towarzystwie. Dziękuję za prezenty a mój ogródek za komplementy. Ogródek a właściwie ogrodowy staruszek w trakcie liftingu Wiesz, że jedna twoja fotka już nieaktualna Taki jeden srebrny ludek na patyku zmienia miejscówkę, chociaż patrząc na system korzeniowy to coś w stylu eutanazji się szykuje Mój ogród potrzebuje lekkości i zwiewności. Duża inspiracją są trawy u Madzi, cudnie dodają tego smaczku. Wklejam od niej dwie twoje fotki na pamiątkę, nasze "DĘBY" wśród brzóz na zbliżeniu i grupowe
Liliowo i kolorowo:) 14:33, 19 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Hortki ogrodowe w donicach się sprawdziły, przechowałam je zimą w gospodarczym








Liliowo i kolorowo:) 14:27, 19 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
A u nas (wawie) dzisiaj właściwie od wczoraj wieczora dobrze popadało.
Chmury kłębiaste aż czarne i dzisiaj do piętnastej przeszły trzy fale deszczu takiego solidnego.
Więc się cieszę, nie wiem jak na wsi, ale chmury po niebie płynęły w każdą stronę.
Danusiu u mnie floksy jeszcze w powijakach. Widzę, że u Ciebie wszystko kwitnie i róże, hortensje, jeżówki i floksy. Ja takich okazów nie mam.

Pozdrawiam i życzę deszczyku


A u Was to co chwile pada. Floksy juz za chwile to beda przekwitac chodz one długo kwitną ale brak deszczu i znowu upały dają im popalic. Nie masz takich Elu za to masz inne chociażby piękny trawnik Lilie wodne U mnie dalej oczko wodne czeka w kolejce na wyczyszczenie ale mam tylko dwie rece do pracy a jeszcze co chwile cos niespodziewanego wyskakuje,tez chce duzo czasu spedzic w wakacje z wnukami bo uwielbiam ten czas a to jest tu i teraz i za chwile dorosną.... Pozdrawiam



Liliowo i kolorowo:) 14:19, 19 lip 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Kindzia napisał(a)
Ciągle nam w prognozach ten deszcz się przesuwa Teraz na niedzielę burze widzę, w poniedziałek ma deszcz być, ale czy będzie...

Ja też muszę część lilii ruszać w sierpniu, dużą część. Koło łezki, bo gęsto, pod sąsiadami, bo miskanty im światło zabierają. Twoje lilie ładne grubaski, nie widać po nich braków wody.
Już Ci u siebie napisałam. Olbrzymia się okociła, w sierpniu możemy ukopać. Przyjedź, Anię zabierz.
Też jestem ciekawa kwiatów hortek bukietowych. Nie dostały nawozu w czerwcu, bo jak sypnąć, jak z nieba nie leci...


Poki co 15 minut przed chwilą dobrze podlało chociaż na tyle, że nie będe musiała podlewać. Z liliami u mnie Kasiu to miałam ich ze 150 z czego mam chyba z 20 a te co dosadziłam wiosną to albo nic nie wyszlo albo cos na 30cm. Bardzo chętnie z dobrych rąk i pewne lilie jak masz nadwyżke to posadze u siebie Pogadam z Anią Ogrodowa biała w tym roku ma dużo kwiatów.






Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:14, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
i roślinki już posadzone

miesięcznica wisi

chatka od Uli dostała szyszki i oba płotki pomalowane

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:09, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Dostałam też od sąsiada taka fajną kapliczkę, teraz tylko świątka do niej potrzebuje jeszcze

sówka od Uli znalazła swoje miejsce

i domeczek

rodzinka jeży od Ani

słodziaki
Moja codzienność - ogród Oli 14:07, 19 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Do góry
leon60 napisał(a)




Oluś, tniesz graby na prostopadłościany? Kiedy cięłaś? i jaki jest szeroki ten przy miscantach?
Ogród do odnowy 14:05, 19 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Kasiu moja sunia to yorczka właśnie to zdjęcie przypomniało mi, że muszę ją ostrzyc





To sie pyszczka naszukalam Na pierwszym zdjeciu nie widac gdzie poczatek a gdzie koniec slodka.
W kamiennym kręgu od początku 14:04, 19 lip 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
GorAna napisał(a)
Zostawiam Wam za ogrodowe widoki
Pola wyzłocone kłosami pszenicy.


Przepiękne ujęcie Prawie słychać szelest kłosów. Uwielbiam to.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 14:04, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry

w między czasie dojechała do mnie kanka i żuraw kupione dzięki Beatce Buziaki raz jeszcze dla Niej i dla Ani


kanka postawiona w gospodzie czeka na dom, a żuraw wczoraj umieszczony w łące, sąsiad mi pręt dorobił i gra
Ogród do odnowy 14:03, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Kasiu moja sunia to yorczka właśnie to zdjęcie przypomniało mi, że muszę ją ostrzyc



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:56, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
a tu za płotem chwilowo takie mam tło




Ogród w mieście-ogrodzie 13:55, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Andrzej_ napisał(a)



z czego jest obwódka, berberys?

Ten iglak bardzo mnie intryguje


Czyli nie tylko oczami pożerać ale i komentować
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 13:51, 19 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
wcale duzo nie pogłębili bo korzenie nie pozwoliły więc nie zyskałam za wiele, a straciłam sporo


za płotem....dobrze, że mam mate założona za chatą, muszę chyba dosztukować do samego rowu jeszcze
gałęzie rzucone, jak uschną liśćie będą straszyć na maksa


a u nas mostek trawką obsiany i wczoraj nawet zaczynało coś zielenieć

ale fotki musze kadrować by nie widzieć tamtego badziewia
Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi 13:49, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Kasiu wstawię kilka jesiennych widoków mojego prosa Rotshtrahlbush - jak obejrzysz to usunę





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies