Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Anda 12:33, 19 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Pieknie masz. Widoki bardzo ladne, koloru akurat. Dobrze, ze masz duze drzewa niedaleko, masz troszke cienia przynajmniej

Moje naparstnice w zeszlym roku zostawilam i zakwitly w tym roku jeszcze raz.

Proso rozgowate popieram, jest sliczne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 12:42, 19 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja też naparstnice zostawiłam ale nie wszystkie zakwitły. Tylko te większe kwitły co miały po kilka kępek w sobie ale takie pojedyncze z wysiania - nie zakwitły. Raczej się po prostu nie pojawiły. Teraz tak jak przy jukach - to co kwitło, sam ten jeden pęd - usuwam. Reszta zostaje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:04, 19 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Proso kiedyś brałam pod uwagę nawet, ale jeszcze nie próbowałam- chyba na heavy metal się nastawiałam-najlepiej byłoby Nb podjechać do szkółki i się poprzygladac trawom, bo jeszcze nie wielu nie znam na żywo.. to zamiast śmiałka myślicie?

Na śmiałka jeszcze taką miejscówkę znalazłam, fajnie kwiatostany zza rozchodników wychodzą. Czy same kępki śmiałka mają ładne czy raczej takie wysuszające się czupryny które bez żalu można ukryć?

Popatrzcie



haha, jaka przepaść jakościowa zdjęć z aparatu i telefonu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 13:49, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasiu wstawię kilka jesiennych widoków mojego prosa Rotshtrahlbush - jak obejrzysz to usunę





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 15:15, 19 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiu, obejrzałam, ale nie usuwaj, będę mogła sobie wrócić do tych zdjęć

Ale teraz jeśli możesz, powiedz mi ile mniej więcej ma średnicy taka dojrzała kępa (wiedz, że nie mam za dużo miejsca, a proso wydaje się duże ) i jaka wysokość z kwiatostanami i bez.

A swoją drogą dlaczego wspominka o prosie? Widzę, że kwiatostany bardzo zbliżone do śmiałka, wzrost inny.. może dużo obficiej kwitnie?

Ja na tej rabacie mam jeszcze plan na molinie przed tujami, żeby one stworzyły wyższe piętro swoimi kwiatostanami-nawet są na fotce doniczkach, ale dopiero kupione, więc nie ma żadnego efektu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Jola_M 17:13, 19 lip 2019


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Kasia_CS napisał(a)
Jolu, wkleję Ci przydatny link w Twoim wątku

Dziękuję!
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Annak 20:52, 19 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967

Kłosowiec trochę się pochyla, ale wdzięcznie wygląda tak czy siak


Kasiu, jaka to odmiana i jak wysoko rośnie ten kłosowiec? I mam jeszcze pytanie o trawy. Która z nich sesleria czy raureif tworzy bardziej zwarte kępki i jest bardziej wyprostowana? Z góry zaznaczam, że nie znam się, a chciałabym jako wypełniacz zastosować, ale żeby się za mocno nie rozrosła.
Ps. Ja u siebie mam też niedosyt kolorów teraz. Róże przekwitły, hortki jeszcze w pąkach, jeżówki też, część lilii zjadła poskrzypka, itp, itd. Będę szukać kwitnących w lipcu i coś sadzić
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gosiek33 21:58, 19 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)
Gosiu, obejrzałam, ale nie usuwaj, będę mogła sobie wrócić do tych zdjęć

Ale teraz jeśli możesz, powiedz mi ile mniej więcej ma średnicy taka dojrzała kępa (wiedz, że nie mam za dużo miejsca, a proso wydaje się duże ) i jaka wysokość z kwiatostanami i bez.

A swoją drogą dlaczego wspominka o prosie? Widzę, że kwiatostany bardzo zbliżone do śmiałka, wzrost inny.. może dużo obficiej kwitnie?

Ja na tej rabacie mam jeszcze plan na molinie przed tujami, żeby one stworzyły wyższe piętro swoimi kwiatostanami-nawet są na fotce doniczkach, ale dopiero kupione, więc nie ma żadnego efektu



Nie mam śmiałka ale z tego co widzę, to chyba kepa niższa nawet z kwiatem. To proso ze zdjęcia przebarwia się już od początku, teraz ma ok 105 wys ale to najwyższa moja kępa. Objętości jakoś nie udalo mi się zmierzyć ale trochę miejsca zajmuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Helen 22:01, 19 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Pieknie masz. Widoki bardzo ladne, koloru akurat. Dobrze, ze masz duze drzewa niedaleko, masz troszke cienia przynajmniej


Podpisuję się pod wypowiedzią Ewy. Pięknie masz i bardzo elegancko
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 16:32, 20 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)

Kłosowiec trochę się pochyla, ale wdzięcznie wygląda tak czy siak


Kasiu, jaka to odmiana i jak wysoko rośnie ten kłosowiec? I mam jeszcze pytanie o trawy. Która z nich sesleria czy raureif tworzy bardziej zwarte kępki i jest bardziej wyprostowana? Z góry zaznaczam, że nie znam się, a chciałabym jako wypełniacz zastosować, ale żeby się za mocno nie rozrosła.
Ps. Ja u siebie mam też niedosyt kolorów teraz. Róże przekwitły, hortki jeszcze w pąkach, jeżówki też, część lilii zjadła poskrzypka, itp, itd. Będę szukać kwitnących w lipcu i coś sadzić


Aniu, jeden mój kłosowiec sięga ok 1,2m taki pochylony - wyprostowany miałby minimum 10cm więcej, drugi egzemplarz rośnie mi na około 1m. Odmiana Black Adder.

Zwarta i pionowa jest sesleria, montana raureif to typowo fontannowa kępa Sesleria fajnie "grubnie", chyba ta trawa powinna spełnić Twoje oczekiwania Jeśli lubisz brązy to fajnie wyprostowana jest też turzyca Buchanana i trzyma się w miarę wąsko.

U mnie teraz kwitną liatry, kłosowiec właśnie, kocimiętka, co nieco perowskia pokazuje, przetacznik ulster blue dwarf - ale to wszystko jak jeden mąż we fioletach, tylko odcienie różne no dobra, u mnie jeszcze jeżówki kwitną.

Na poskrzypkę nie wiem jak zaradzić, tym bardziej, że nie jesteś na co dzień u siebie - ja po prostu co dzień do lilii zaglądałam i udało mi się 2 sztuki przyłapać, urwać jeden listek z jajami i to było na tyle poskrzypki. Ale za to coś innego mi pąki od środka wcina - ładnie się wszystko zapowiada, a tu nagle jeden po drugim pąki brązowieją i odpadają - a w środku sobie zajada jakaś larwa...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies