Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 07:10, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Ja też nie zapuszczam się w moją wysoką łąkę bo kleszczy się boję.

Mam tak samo, chodzę tylko ścieżką i ewentualnie wpadam na sekundy w te chaszcze, aby bukiet sobie zrobić. Kleszczy jest tam pełno, koty co chwila coś do domu przynoszą a po spacerze prysznic obowiązkowy. Takie chore czasy nastały, że nawet tak prosta przyjemność jak spacer czy posiedzenie w trawie budzą strach...

effka napisał(a)
Iwonko, szybciutko wpadłam do Ciebie, pisałam Ci już u siebie życiowe przemyślenia, więc nie będę się powtarzać

Susza susza, trawnik toskański rzeczywiście ale przyjdą w końcu deszcze i będzie znów zielono Masz przepiękny ogród, rodki Cię kochają, są takie soczyste zielone, w porównaniu do moich ideały.

Łąką bajeczna, nie miej żadnych wyrzutów sumienia! Mam bardzo podobną u siebie na przyszłej działce siostry. 8 arów traw i kwiatów. Zamierzam zakazać totalnie jej koszenia i dosieję kwiatów, żeby było bardziej łąkowo

Ah no laska no i sesja lawendowa... NIESAMOWITA, piękne kwiaty i piękna kobieta w pięknym sweterku. Masz talent, na prawdę Brawo.

Fajne te wasze spotkania ogrodowe, bardzo zazdroszczę!


Czytałam słowa wsparcia, dużo dla mnie znaczą. Tak samo jak nasze ogrodowe spotkania. W ten weekend był kolejny maraton, wkrótce dziewczyny zdjęcia wkleją to powspominam
Sesja lawendowa postała z przypadku, piękny plener plus wiatr i zdjęcia robią się same
Rodki na prawdę mnie kochają. W te upały przesadziłam 5 sztuk, w tym dwa ogromne. Na szczęście system korzeniowy mają niewielki więc szybko poszło. Potem dużo wody i żyją Zrobiłam szpaler z 8 sztuk, ale że szpalery u mnie coś nie grają to Abiko wymyśliła mi wijącą się rzekę. Czyli szpaler pójdzie w górkę i zrobi się rodkowy wodospad L Ale to już chyba na wiosnę. Teraz przygotuję glebę a potem tylko dosadzenie.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:24, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Parę zaległych kadrów z czerwca, głównie róże i piwonie.
Piwonie mam trzy, białą uwielbiam, fuksjowa jeszcze nie kwitnie, ale u mamy jest piękna, więc i u mnie też kiedyś będzie. Pusta jasno różowa to nie moja bajka, no ale widocznie kiedyś robiła na mnie wrażenie, skoro ją kupiłam
Szkoda, że tak krótko kwitną. Na szczęście zielona podstawa długo jest ładna i nie schnie.
Moja biała ulubienica


Fusjowa pachnie obłędnie, mam już ogromny krzak od mamy, ale muszę w sierpniu płycej posadzić, ponieważ nie kwitnie. Ale bukiecik w tym roku był


Na koniec nie perełka, ale w kompozycji nawet jakoś daje radę

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 07:46, 18 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Róży miałabym więcej, a nawet powinnam - wtajemniczeni wiedzą dlaczego
Kocham róże u kogoś, u siebie mam ledwie kilka. Z upływem lat coraz bardziej nie lubię roślin które kłują i ... śmiecą. Te róże które mam mimo braku zabiegów pielęgnacyjnych mają się ok. Nie pamiętam ich nazw. Kusi mnie temat różany, taka pashmina zawsze łapie za serce, ale na razie wygoda zwycięża

Róże mam na południowej stronie, na dwóch kratkach i jednym obelisku, którego zamontowanie w tym roku tak zmasakrowało krzak, że fotek brak.

Kratka na górce jest nieco w cieniu, w tym roku została przemalowana pod kolor altany. Jest tam róża biała, która miała być New down ale chyba nie jest i różowa no name, kiedyś ogromna, ale mocno wymarzła.


Przy ścianie domu na niższej kratce są dwie róże, chyba drobnokwiatowe. Piękna biała i taka sobie różowa, ale kolorystycznie do reszty bylinówki pasuje.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 10:14, 18 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82044
Iwonka napisał(a)
Parę zaległych kadrów z czerwca, głównie róże i piwonie.
Piwonie mam trzy, białą uwielbiam, fuksjowa jeszcze nie kwitnie, ale u mamy jest piękna, więc i u mnie też kiedyś będzie. Pusta jasno różowa to nie moja bajka, no ale widocznie kiedyś robiła na mnie wrażenie, skoro ją kupiłam
Szkoda, że tak krótko kwitną. Na szczęście zielona podstawa długo jest ładna i nie schnie.
Moja biała ulubienica


Fusjowa pachnie obłędnie, mam już ogromny krzak od mamy, ale muszę w sierpniu płycej posadzić, ponieważ nie kwitnie. Ale bukiecik w tym roku był


Na koniec nie perełka, ale w kompozycji nawet jakoś daje radę

Piwonie masz śliczne, a ta ostatnia to właśnie jedna z perełek Wygląda jak Bowl of Beauty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 00:27, 19 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Iwonko bardzo dziękuję ,że mogłam zobaczyć na żywo Twój piękny ogród.Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.Jest jeszcze ładniejszy niż na fotkach.Kibicuję Ci w udoskonalaniu go.Dzięki nowym nasadzeniom dojrzały już...zyskuje dodatkową lekkość
Bardzo przyjemnie spędziłam weekend w Waszym towarzystwie.Jesteś bardzo pozytywną osóbką
Wrzucam kilka fotek jakie udało mi się u Ciebie zrobić:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:29, 19 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:34, 19 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:44, 19 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8179
Ze spotkania u Magdy w jej Ogrodzie z wilkiem
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Iwonka 14:42, 19 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Aniu dziękuję Ci bardzo, bardzo za odwiedziny. Nagadałyśmy się u Abiko a potem troszkę u mnie a następnego dnia powtórka u Magleski Świetny weekend w cudownym towarzystwie. Dziękuję za prezenty a mój ogródek za komplementy. Ogródek a właściwie ogrodowy staruszek w trakcie liftingu Wiesz, że jedna twoja fotka już nieaktualna Taki jeden srebrny ludek na patyku zmienia miejscówkę, chociaż patrząc na system korzeniowy to coś w stylu eutanazji się szykuje Mój ogród potrzebuje lekkości i zwiewności. Duża inspiracją są trawy u Madzi, cudnie dodają tego smaczku. Wklejam od niej dwie twoje fotki na pamiątkę, nasze "DĘBY" wśród brzóz na zbliżeniu i grupowe
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 16:55, 19 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18616
Iwonka dziękuję za super spotkanie
a Twój ogród oczami Ani przepiękny zachwycam się bylinówką -jest świetna
naprawdę masz piękny ,dojrzały ogród
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies