Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Skąpana w słońcu 11:27, 24 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Do góry
Eglantyne, słodziak



Lichfield Angel



To również on. Kolor kwiatu zależy od intensywności promieni słonecznych




Baronesse




CDN
OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 11:24, 24 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Niezawodny i niezmordowany Leonardo da Vinci



Krzewuszka powtarza kwitnienie i to dość intensywnie



Lady Emma Hamilton też jeszcze pokazuje pojedyncze kwiaty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE..... 11:19, 24 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14372
Do góry
Na przekór pogodzie za oknem (choć dziś u nas słonecznie jest nawy choć wietrznie) wrzucę poniedziałkowe fotki z ogrodu. Uchwyciłam kilka detali, bo coś tam jeszcze wciąż kwitnie...

Ot chociażby budleja

Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka ;) 11:18, 24 paź 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Do góry
beata_m napisał(a)
wszyscy maj kwitnące miskanty ... mam i ja
Morning Light i Variegatus


p.s. cebulki przy donicy posadzone
by i kompost, i piasek, i nawet maczke sypnelam ... ale juz na dalsze rozbrylanie zabraklo sil Doll's Minuet i Groenland



U mnie gracek w tym roku też zaszalał.
A cebulek to ładnie nakupiłaś-będzie efekt na wiosnę!
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:18, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Jeszcze teraz mam te: zwię je mięsiste oprócz tej pojedynczej czarnej



Znasz nazwę tej pierwszej (góra lewa)? Piękne te wiejskie panny.
Skąpana w słońcu 11:18, 24 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Do góry




Ewelin, cudna róża




Haritage

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 11:14, 24 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Jeszcze teraz mam te: zwię je mięsiste oprócz tej pojedynczej czarnej Dahlia 'Veronne's Obsidian'

Skąpana w słońcu 11:14, 24 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Do góry






Skąpana w słońcu 11:09, 24 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Do góry







Skąpana w słońcu 11:05, 24 paź 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 13044
Do góry
witaj Basiu (basia3012) w moich ogrodowych progach.

Ogromnie mi miło, że do mnie zawitałaś. Oczarowana byłam Twoim ogrodem, aranżacją i dopieszczeniem każdego detalu. Troszkę mi wstyd, że musisz oglądać taki bałagan. No cóż, to wciąż plac budowy. Skończone na gotowo mam może 1/5 terenu, który ma być ogrodem. Powiadasz że mam ciekawą konstrukcję ogrodu. Docelowo to ma być ogród, który nie będzie czytelny w całości. Lubię ogrody z przesłonami, murkami, pergolami, takimi nazwijmy to pokojami. Właśnie u mnie coś takiego chcę stworzyć. Na efekt końcowy trzeba będzie poczekać jeszcze parę lat. W większości ogród tworzę sama, dlatego tak długo to trwa. Dziękuję za życzenia.

Witaj Małgosiu (MalgosiaW)w moich progach . Czytaj do woli. Chętnie służę pomocą jeżeli będę tylko w czymś przydatna.

Dalszy ciąg lipca

Ukochane jeżówki








Pszczelarnia 11:03, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
margaretka3 napisał(a)
Tak, wzeszły, miesiąc o to walczyłam. Nie kwitły w tym roku, bo przez rok rosły w doniczkach, dopiero w tym roku w maju je posadziłam na rabacie, spore urosły, więc jest szansa, że w przyszłym wreszcie zakwitną.


Uffffff. Ciągłe eksperymenty i pomyłki u mnie.

Ogród w budowie - nieustającej 10:59, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gabriela napisał(a)




A tu macie dowód że dalia zmienną jest, co zależy oczywiście od ilości światła.
Tak wyglądała kilka dni temu:



a tak w sierpniu:





Gabrysiu, pamiętasz jak oglądałyśmy dalię pod sklepem "Pszczółka" w listopadzie 2017 i mówiłam Ci, że ona się zmieniła? Bo była bordowa a widziałyśmy różową. Coś w tym jest. Jak robi się ciemno i zimno to one bledną, nie mają już cukrów.
Ogród do odnowy 10:50, 24 paź 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
stipa siwieje, klon cukrowy ostał się po deszczach i wiatrach

Pszczelarnia 10:33, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rozmawiacie o roslinach, których jeszcze na oczy w realu nie widziałam. Dobrze,. że dyskusje podparte fotkami to siedzę z rozdziawiona gęba i czytam
Baldaszkowych mam mało bo nie umiem ładnie wkomponować w rabatę, za to w łąkę nasiałam multum i doczekać się wschodów nie mogę. Zeszłoroczne nasiona chyba zmarnowane bo susza była i nie wzeszły....ciekawe czy kolejnej wiosny coś się z nich ma jeszcze szansę wydobyć.


. Ta marchewka dzika (marchewnik) sama się komponuje na rabatach.





A tę marchewkę dziką odmianową siałam i wysadzałam



I jest jeszcze trybula.

Nasiona dzikie mają ogromną siłę kiełkowania i leżenie w ziemi zimowej im nie przeszkadza. U mnie coś tam wzeszło.



Pszczelarnia 10:19, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
mira napisał(a)


Wydaje mi się że co innego układać kompozycję do wazonu a co innego na rabacie

inspiracja bukietowa piękna


Wydaje mi się, że pokazana przez Poppy inspiracja od S. Raven oprócz kolorystyki i wyglądu kwiatów, uwzględniała również wysokości i szerokości korpusu dalii.

dalia 'Verone's Obsidian' wys. 100-120 cm
dalia 'Fairway Spur' wys. 120 cm
dalia 'Daisy Duke' wys. 110 cm
dalia 'Babylon Bronze' wys. 120 cm


W tym roku zamarły mi (ze starości, jeśli tak, to ich starość miała 3 lata?) wszystkie kępy liatry. Zdjęcie z 2016, w 2017 były już biedne, a w tym roku wyrzuciłam.



Pszczelarnia 10:17, 24 paź 2018


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


U mnie nigdy zwykły zielony arcydzięgiel nie był tak masywny na szerokość. Zielony liście ma bardziej ażurowe i nie tak pierzaste jak olszewnik. A olszewnik jest potężny - z tym że rośnie w dobrych warunkach (gleba), czego dzięgiel nigdy nie miał. Olszewnik kwitnie dłużej. Od końca lipca do teraz (zrobię zdjęcia z teraz).

O jarzębie nic mi nie wiadomo.

Zielony się rozsiewa chętnie, bordowy - u mnie nigdy. Tutaj zdjęcia moich bordowych (niestety lepszych nie mam), to ten co był chyba w ogrodzie Ziburskych.








To ja jeszcze tylko króciutko. A jest szansa odkupić od ciebie nasionka tego bordowego? Może wysiane w domu i pikowane dałyby radę
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 10:16, 24 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Dalie


Tak patrzę na te Twoje dalie i myślę, że niektóre to takie panny wieśniaczki ze zdrowym rumieńcem, inne takie drobne panienki na cieniutkich nóżkach, a te pomponikowe to takie sztywniary królewny z wysoko podniesioną głową. No naprawdę, tak mi się jakoś skojarzyło...
Ogród cudny, lubię po kilka razy obejrzeć każde zdjęcie. Ten rdzewiaczek kwiat piękny w tych trawach. Pozdrawiam ciepło!

Pszczelarnia 10:11, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Gabriela napisał(a)
Bardzo wzbogacił się ogród w dalie, nie przypuszczałam że masz ich aż tyle.
Mira ma rację że kompozycja w wazonie to nie to samo co na rabacie, dalie mają różne wysokości i pokroje mimo pasujących kolorystycznie i fasonowo kwiatów.
Mnie się podobają dalie z brązowym fenkułem - masa ze zwiewnością. I z wysokimi rdestami też dobrze.



Dalii miałam więcej ale podzieliłam się nimi z rodziną, więc niektóre odmiany mi wyszły do innych ogrodów. Za Twoim przykładem też zrobiłam im etykiety.

Chciałabym na rabacie daliowej mieć raczej jednoroczne: z fenkułem, szarłatem, kosmosem i łobodą bordową. Dalie potrzebują tego zwiewnego towarzystwa. Ogród Marieke był bardzo inspirujący.

To u mnie:












Pszczelarnia 10:02, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
margaretka3 napisał(a)
Dorzucę swoją obserwację arcydzięgla: dopóki nie zawiąże nasion, nie zamiera. A nie kwitnąć może nawet i trzy, i cztery lata, jeśli karpa nie jest odpowiednio duża i silna, żeby zakwitnąć i zawiązać nasiona.

Pszczółko, w jakim sensie olszewnik nokautuje arcydzięgla? Wielkością, długością kwitnienia?

Bo mam teraz arcydzięgla, który osiągnął gigantyczne rozmiary, średnica kępy to już chyba 1,5 metra (jest na ognistej rabacie, która jest w demolce, i zrobiłam obok niego kopiec kompostowy, nieźle się więc najadł) i z wielką niecierpliwością czekam na jego kwitnienie wiosną. Ciekawe na jaką wysokość wystrzeli kwiatostan.
Zrobiłabyś zdjęcie makro baldachowi olszewnika? Poszukamy tych nasionek

Ewciu, czy wiadomo Ci coś o odporności jarząba kaszmirskiego na mączniaka?


U mnie nigdy zwykły zielony arcydzięgiel nie był tak masywny na szerokość. Zielony liście ma bardziej ażurowe i nie tak pierzaste jak olszewnik. A olszewnik jest potężny - z tym że rośnie w dobrych warunkach (gleba), czego dzięgiel nigdy nie miał. Olszewnik kwitnie dłużej. Od końca lipca do teraz (zrobię zdjęcia z teraz).

O jarzębie nic mi nie wiadomo.

Zielony się rozsiewa chętnie, bordowy - u mnie nigdy. Tutaj zdjęcia moich bordowych (niestety lepszych nie mam), to ten co był chyba w ogrodzie Ziburskych.













Pszczelarnia 09:49, 24 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Filomena napisał(a)
Ja tu zaglądam, jak większość zapewne i westchnienia zostawiam przy daliach,też u Miry się z tych emocji wyspowiadałam. Odwagi mi brakuje do dali bo co będzie jak mi zmarzną. Tak więc podziwu nie ukrywam dla wyrafinowanej pracy i efektów łał!
Bardzo się cieszę, że White dome zakwitła i Ci się podoba. Z roku na rok będzie coraz piękniejsza.


Filomeno,



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies