Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

anka_ 17:11, 10 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dziękuję Łucjo za opinię. Wolałabym gąsieniczki niż opuchlaki. Napewno muszę wziąć pod lupę tą rabatę.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 17:37, 10 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Nowy mieszkaniec na kwaśną - Debutante




To dopiero lokator, czy to pąki takie różowe? Bardzo ciekawa jestem jak będzie się sprawował. Tylko jednego kupiłaś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 18:47, 10 lis 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anka_ napisał(a)
Dziękuję Łucjo za opinię. Wolałabym gąsieniczki niż opuchlaki. Napewno muszę wziąć pod lupę tą rabatę.


Moim zdaniem to zielone gąsienniczki Aniu. U mnie nakryłam je na gorącym uczynku
Świetna fotka.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosiek33 20:43, 10 lis 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Błotnia leśna coś do twojego ogrodu. Spore drzewo ale delikatnej budowy. Dziś w roku w ogrodzie mnie zachwyciło.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 20:59, 10 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Czytam tak o tych gąsieniczkach i myślę sobie, że u mnie na razie spokój z tego typu lokatorami bo ptactwo zleciało i w ogrodzie uwija się jak w ukropie w poszukiwaniu pokarmu, nic im nie umknie
Też masz takich ptasich przyjaciół, może by ich trzeba więcej zaprosić....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anka_ 21:58, 10 lis 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
To dopiero lokator, czy to pąki takie różowe? Bardzo ciekawa jestem jak będzie się sprawował. Tylko jednego kupiłaś?
Tak Gosiu, te różowe to zawiązane pąki... masa pąków. Kupiłam jednego- raz, ze względu na kasę, dwa- własnie z powodu niewiadomej jak będzie się sprawował na moim wygwizdowie. Jak przetrwa zimę to dokupię jeszcze na azaliową.

JoannA napisał(a)
Moim zdaniem to zielone gąsienniczki Aniu. U mnie nakryłam je na gorącym uczynku
Świetna fotka.
U mnie te zielone bestie buszowały na kapuście, ale zwykle ptaki szybko się z nimi rozprawiają. Może i tu załatwiły za mnie robotę, bo żadnych gąsienic ani innego robalstwa nie znalazłam.
Dziękuję. Ciekawe jak Baron przetrwa zimę.

Gosiek33 napisał(a)
Błotnia leśna coś do twojego ogrodu. Spore drzewo ale delikatnej budowy. Dziś w roku w ogrodzie mnie zachwyciło.
Gosiu błotnię już na początku zabawy z ogrodem miałam kupić, ale przeczytałam gdzieś o jej odrostach. Tej jesieni piękne kilkuletnie pokazywała Viva u siebie, i u niej nie rozchodzi się. Tak więc w przyszłym roku zaproszę błotnię do siebie.

sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytam tak o tych gąsieniczkach i myślę sobie, że u mnie na razie spokój z tego typu lokatorami bo ptactwo zleciało i w ogrodzie uwija się jak w ukropie w poszukiwaniu pokarmu, nic im nie umknie
Też masz takich ptasich przyjaciół, może by ich trzeba więcej zaprosić....

Sylwio u mnie ptasie towarzystwo tez się uwija i dzięki niemu od trzech lat mam wreszcie kapustę. Nie pryskam i zawsze gąsieniczki zjadały. Teraz ptaki pilnują. Może w tamtych rejonach nie skojarzyły, że może być jedzonko. A może właśnie pilnowały i dzięki nim jest tylko parę wgryzów a nie cała zjedzona róża? Obecnie ogród we władanie wzięła bażancia gromadka. Muszę chyba im kupić jedzenie i zacząć dokarmiać, bo mrozki zapowiadają. Bo narazie kupiłam tylko worek słonecznika.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Lodzia 06:05, 11 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
anka_ napisał(a)



Super fotka, jak żywa. Bardzo pasuje pod Twój awatar
Mary 15:12, 11 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
anka_ napisał(a)
Nowy mieszkaniec na kwaśną - Debutante


Piękne pąki. I widzę, że szarego anioła stróża już też ma.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
tulucy 16:24, 11 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Też mi się wydaje, że gąsieniczki to "lepsze" zło. Swoją drogą, tępimy wszelkie gąsienice... A ciekawe, co by z nich wyrosło...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Toszka 18:04, 11 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tulucy napisał(a)
Też mi się wydaje, że gąsieniczki to "lepsze" zło. Swoją drogą, tępimy wszelkie gąsienice... A ciekawe, co by z nich wyrosło...


jeszcze więcej gąsienic

Też obstawiam zielonych kosmitów. Na opuchlaki liście są za mało koronkowe, a "kosmici" wyżerają liście do głównego nerwu. Dziś zobaczyłam na kilku orlikach takie same wżery...jeszcze 3 dni temu nic nie było.

Aniu, posadziłaś już Debutante? Jak korzenie?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies