Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 20:08, 27 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No i stało się. Oficjalnie zamknęłam sezon ogrodowy 2018 !!!
Byłam dziś w „Szmaragdowym”. W domku zakręciłam wodę i wyłączyłam prąd. Schowałam do garażu ogrodowe ciurkadełko, lustro „Przejścia”, poidełko dla ptaków, wszystkie latarenki oraz dekoracje ogrodowe. Zegar przy altanie zabezpieczyłam przed zimą. Roślinki, które zimują w piwnicy leżakują już na swoich miejscówkach. Meble ogrodowe i huśtawka też już zostały sprzątnięte i powoli zapadają w sen zimowy…obudzę je wiosną.

Pięknie i kolorowo jest teraz z ogrodzie, ale jakoś pusto i smutno się zrobiło….



Jesienne róże…jak słowa piosenki Mieczysława Fogga
…”Jesienne róże szepczą cicho o rozstaniu, jesienne róże mówią nam o pożegnaniu”…
Jednym słowem jesień, jesień...i nieunikniona zima.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 20:13, 27 paź 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Koniec sezonu a ja już tęsknię za wiosną i ogrodem. Trzeba będzie jakoś przeczekać ten czas zimowego uśpienia bez ogrodu…. Co jak co, ale ja chyba nie będę spać, narzekać na nudę i nadmiar wolnego czasu.

Za chwilę okres zwiększonego tłoku na cmentarzach i drogach…kwiaty, wiązanki, znicze, lampki….ale i też halloween oraz czas na pyszną zupę z dyni.

2 listopada - chwila zadumy a potem szybki reset, bo następnego dnia rozpoczynam „nadzór autorski” remontu całego mieszkania mojej koleżanki. Ekipa remontowa, elektrycy, hydraulicy, kilogramy cementu i szpachli budowlanej, stuki, puki, gruz i kurz.
Następnie trudne decyzje nad wyborem płytek ściennych, paneli podłogowych oraz dylemat nad wyższością farby w kolorze „śnieżny zaprzęg” a odcieniem „skaliste fiordy”. Potem jazda bez trzymanki pod kryptonimem „stolarz”, czyli meble do sypialni, salonu oraz zabudowa kuchenna. Na koniec przysłowiowa „wisienka na torcie” - wybór sprzętu AGD i elektronicznego oraz dekoracja wnętrz (lampy, poduszki, rolety w oknach, galeria zdjęć na ścianie, olbrzymi zegar w salonie, zadoniczkowane rośliny, świece, świeczniki i inne durnostojki).

W tak zwanym międzyczasie kilka imprez, spotkanie klasowe i imieniny teściowej.

Chwilkę później jarmark pod nazwą „Święta Bożego Narodzenia”. I znowu zamieszanie, tłok i hałas… bombki, choinki, kolędy, zakupy, prezenty, świąteczna rybka i baaardzo kaloryczne desery.

Następnie Sylwester i seria urodzin, imienin oraz rodzinnych imprez…

Potem wczasy na koszt ZUS-u, weekendowy wyjazd z przyjaciółmi i może jakieś spotkanie ogrodowiskowe, żeby czas do wiosny szybciej zleciał.

W planach jest kolejny remoncik mieszkania…tym razem u kumpla, ale jeszcze nie ma dokładnego terminu (prawdopodobnie w lutym).

No …myślę że chyba nie będę się nudzić i jakoś dam radę dotrwać do wiosny!!!

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
an_tre 20:45, 27 paź 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Nikita jesteś bardzo zorganizowana, podziwiam i pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Nikita 09:47, 11 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
an_tre – nie wiem Aniu jak u mnie jest tak naprawdę z organizowaniem ale na pewno lubię jak się dużo dzieje a i totalny spontan też nie jest mi obcy !
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 09:49, 11 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W szmaragdowym nic się dzieje…zupełna cisza. Może trochę dlatego, że po prostu nie mam kiedy tam pojechać. Ruszyłam z „nadzorem autorskim” remontu w mieszkaniu koleżanki i jestem w totalnym niedoczasie. Rano moja praca zawodowa, popołudniu „plac budowy”, wieczorem zakupy w marketach budowlanych i salonach meblowych.
Wygląda to na razie nieciekawie…






…a musimy zdążyć do Świat Bożego Narodzenia. Ogarnąć w jednym nie za wielkim mieszkaniu fachowca od remontu, elektryka, hydraulika i ekipę od wyburzania ścian to dość ekstremalne zajęcie. A logistyczne ogarnięcie na czas, wszystkich transportów materiałów budowlanych oraz dostaw zakupionych towarów …to też nie lada wyzwanie graniczące z absurdem.

Oprócz tego za tydzień w sobotę mam spotkanie klasowe, więc na głowie: zakup jakiej kreacji, fryzjerka, manicure i…obiecałam upiec tort. Spoko,dam radę…chyba…
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Bogdzia 16:11, 12 lis 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Remonty mnie przerażają.Trudno się dziwic że nie masz czasu. Buziaki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 17:03, 12 lis 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ale przerażająca kupa roboty, dasz radę, Twoja koleżanka na cudowną koleżankę Trzymam kciuki za terminy i efekt końcowy
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Nikita 22:46, 18 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bogdzia – Bogdziu ja lubię takie wyzwania…jestem w swoim żywiole!!!

yolka – jak na razie terminy dotrzymane, robota wre, ekipa remontowa spisuje się „na piątkę z plusem”…co bardzo cieszy, (niekiedy zaskakuje) i napawa optymizmem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 22:49, 18 lis 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
W sobotę byłam na spotkaniu klasowo-urodzinowym. „Klasowym” bo właśnie mija 35 lat jak skończyliśmy podstawówkę, a „urodzinowym” dlatego, że wszyscy w tym roku odnotowaliśmy zmianę kodu na „50” z przodu.
Na spotkaniu królowały: wyśmienita zabawa, ogromne ilości śmiechu i dobrego humoru, bezcenne wspomnienia oraz …urodzinowy tort (którym właśnie zamierzam się pochwalić, ponieważ to dzieło moich rączek, miksera oraz piekarnika).


Tort wyglądał jak wyglądał, a smakował tak, że z 6-kilogramowego ciasta został jedynie niewielki kawałek, który został dziś zawieziony do szpitala dla naszego klasowego kolegi, który właśnie tam „wylądował” na kilka godzin przed naszym spotkaniem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
sylwia_slomc... 23:04, 18 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Podziwiam i za remonty i za tort
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies