Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:37, 10 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Mireczko też mam takie tawuły, super rosną. A w doniczkach kupiłaś? Jeśli tak, postaw w cieniu, podlewaj - nic im nie będzie!
Tujki jakie - smaragdy?
pozdrawiam, idę do Cię!
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:31, 10 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Do góry
Wczoraj kupiłam tawuły takie jak u Ani kuleczki i 11 tuj na wjazd boję się że jest za ciepło i mi zmarnieją
Na początku jest chaos 08:21, 10 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Do góry
Juzia_G napisał(a)
Hahaha.... pewnie zmienisz te trzmielinki
Ja też muszę mieć na perfekt, bo inaczej chodzę zła (często chodzę teraz zła)
Tawuły pokochałam i będę mieć...kiedyś!




Wymienię, wymienię ......tylko małżowi weź to teraz powiedz

Tawuły łatwo się korzenią i mogłabym wysłać gałazki po cięciu, tylko one wiotkie i nie wiem jak by im się podróżowało
Pobojowisko czas zmian 08:00, 10 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Do góry
Wczoraj kupiłam tawuły takie jak u Ani kuleczki jestem zachwycona
Na początku jest chaos 07:52, 10 maj 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Hahaha.... pewnie zmienisz te trzmielinki
Ja też muszę mieć na perfekt, bo inaczej chodzę zła (często chodzę teraz zła)
Tawuły pokochałam i będę mieć...kiedyś!


Na początku jest chaos 06:35, 10 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Do góry
Marzena2007 napisał(a)
Linka zawiajs piękny. Żurawki i tawuły cudne! W ogole ogrod śliczny jest a azalie za chwilę buchną kwieciem.
Trzmielinak rzeczywiście żółtawa może by lepiej konweniowala z tą żurawka. Ale daj spokój , kiedyś wymienisz albo żurawki albo trzmielinki


No jak juz posadziłam i robiłam foto to już mnie pikło że nie halo
Nie lubię jak mi cos nie gra, więc już myślę ................
Na początku jest chaos 06:28, 10 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Linka zawiajs piękny. Żurawki i tawuły cudne! W ogole ogrod śliczny jest a azalie za chwilę buchną kwieciem.
Trzmielinak rzeczywiście żółtawa może by lepiej konweniowala z tą żurawka. Ale daj spokój , kiedyś wymienisz albo żurawki albo trzmielinki
ogrodoweimpresjejolki 23:19, 09 maj 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Do góry
A teraz przyjemniejsza część mojej wizyty 40 minutowej
Zawilcowy zakątek



piekne, tylko czemu takie ekspansywne...



Ta buława na tle tawuły to mój czosnek olbrzymi



I najstarsza żurawka kwitnie




Na początku jest chaos 23:00, 09 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Do góry
Azalie chyba podmarzły na górze bo kwitną jakoś tak parterem tylko



Azale Nabucco wyjatkowo w tym roku mają piękne pączuchy





Tawuły i żurawki po deszczach podskoczyły sobie do góry, nieświadome, że chcę im dasadzić cos wyższego, niekoniecznie liściastego ale dumam jeszcze co
Sosnowo 08:26, 09 maj 2012


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Do góry
Urocze tawuły w tle


morwa


malutkie cisy, które usiłuje rozmnożyć - może coś z tego wyjdzie...


Prawie centralna rabata pod sosną 15:09, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Żółte po lewej (tawuły japońskie ???) przytnij ładnie na jeża w kulkę, to taka stylizacja na japońsko to niech krzaki będą uładzone i konkretnego kształtu.
Lecę w kulki... 10:53, 08 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
Aniu, no cuuuudowne zdjęcia! Zwłaszcza z romantyczną parą nad sadzawką

Stało się, kupiłam moje pierwsze 4 tawuły Golden Princess Dzięki Tobie Jutro będę sadzić, jeśli pogoda pozwoli, bo najpierw muszę przesadzić hortensje...

Twoje tawuły są juz tak pięknie rozwinięte, mam nadzieję, że i moje maluchy dadzą sobie radę
Lecę w kulki... 08:58, 08 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Do góry
Aniu dziękuję za kolejną porcję fantastycznych zdjęć twojego pięknego ogrodu Te tawuły w kroplach zrobiły na mnie ogromne wrażenie.
Lecę w kulki... 08:45, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Puskaogrodniczka napisał(a)

Puska, nie wgłębiam się w ich genealogie...u nas wszyscy mówią na nie tawułki...golden princess


Pal licho nazwę czy genealogię.
Ale muszę kupić właściwą.

Czyli golden a nie little- ok.
Dziekuję !


To na pewno są tawuły japońskie. Najprawdopodobniej jest to Golden Princess. Na pewno nie Little Princess, bo ta ma zielone liście.
Tawułki to byliny i wyglądają zupełnie inaczej http://rosliny.wymarzonyogrod.pl/baza-roslin/byliny/tawulka-arendsa,5_210/
Lecę w kulki... 22:47, 07 maj 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 440
Do góry
anna_studio napisał(a)
Zbyszku, tawułki u mnie zazwyczaj w towarzystwie...tawułek !
Mam je pod wierzbami,przy cyprisikach, przy szmaragdach...

Ana będę kusić dalej...

''Bliskich spotkań'' ciąg dalszy...

Zaczynają przybierać mój ulubiony kształt........





Znów zajrzałam i kolejny raz nie mogę się ogarnąć.
Dokładnie takie muszę mieć !
Takie ... no właśnie- tawułki czy tawuły i jaka to odmiana?

Poszperałam i znalazłam w wątku ogród zmyślony informacje:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/670-ogrod-zmyslony?page=19

Wygląda , że żółta tawuła to raczej 'Golden Princess' a 'Little Princess' jest zielona.
Czy tak?
Ogródek Hanusi po zimie 12:36, 07 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
Jolu ,nie wiem jaka to odmiana tawuły,Szukałam wiosną tamtego roku jasnych, i znalazłam na osiedlowym skwerze. Pozyskałam kilka gałązek ......i ukorzeniły się do jesieni,Ale znowu muszę kilka wsadzić do mnożarki, Podobają mi się jej przyrosty,a jesienią przebarwia się na czerwono!
Danusiu, śmiało możesz przyciąć pigwowca,jeżeli ci nie zależy na tegorocznych owocach, to nawet teraz, do jesieni zdąży wykarmić nowe pędy.
Ten pigwowiec rośnie pod moim blokiem. Ja w ogrodzie mam pośredniego, co ma większe owoce i rośnie jako wysoki krzew./do 3 m/
I pigwę właściwa też mam.
A działka ma300 m/2,ale odliczając budynek,kompostownik,trawniki,poletko borówkowe i szklarnię,zostaje niewiele na rośliny ozdobne.
Upycham je w miarę sensownie wiosną,a latem i tak galimatias na potęgę.
Dziękuję miłym gościom za odwiedziny.
Dolina Tęczy 11:53, 07 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
O, a po ile są cunninghamsy i czy duże?? dziś kupiłam na Giżynku tawuły golden princess, mają też hortensje, Limelight tylko duże (ok 1 m), male i duże annabelki, małe vanilla Fraise i Unique i szczepione na pniu Limelight i Grandiflora

Ja w tę niedzielę nie mogę Antoś miał wczoraj urodzinki, ale dopiero w tę niedzielę będzie przyjęcie urodzinowe
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:49, 06 maj 2012


Dołączył: 28 paź 2011
Posty: 649
Do góry
Karolino wszystko u Ciebie tak ładnie rośnie aprzed wejściem tawuły śliczne
Marzenia i plany vs. rzeczywistość 20:34, 05 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Do góry
Beata.... jak kopałam moją samotnię w której mam posadzone jedynie dwie tawuły no i bukszpanowy zawijas to pomyślałam sobie od razu o Tobie. Zastanawiałam się jak szybko będziesz klęła na pomysł posadzenia najpierw roślin a potem zdzierania trawy
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 08:19, 05 maj 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Do góry
Ale super teren!
Karolinko,z każdym rokiem będzie piękniej a domek fajny - z czasem otuli go zieleń i złagodzi bryłę

Bardzo ładne wejście do domu - tawuły,bukszpany fajnie się uzupełniają
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies