Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Ogródkowe perypetie:) 15:48, 25 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
magnolia napisał(a)
A tawuły gdzieś jako taki akcent- bliźniaki
bliźniaki tawuły, podobają mi się
Ogródkowe perypetie:) 15:44, 25 kwi 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
A tawuły gdzieś jako taki akcent- bliźniaki
Ogródkowe perypetie:) 15:31, 25 kwi 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry
wracając do ogródka... została mi jeszcze wierzba hakuro, co się jej tak pozbyć nie chcę i to czym ja podsadzić? Plany były na żurawke z illexem, a może przywrotnik z żurawką, albo niskie trawy?
Z rabaty, gdzie maja być rh i serb zostaje mi 2 tawuły japońskie, niskie berberysy admiration też 2.. może je jakoś tutaj umieścić, jak myślicie?
Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka 12:23, 25 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Przegalopowałam się po ogródku żeby zrobić fotki problematycznych bukszpanów...
spytałam w wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1178-bukszpan-buxus-uprawa?page=14#post_4

zobaczymy Dzisiaj psikam Mospilanem te z miodówką...

Wieje strasznie, dzisiaj nic nie robię po południu chyba że przestanie.. kanciki czekają

Tawuły japońskie ładnie rosną:


Takie maleńkie cebulowe też:


Sasanki chyba mają się ok (te kupione w sobotę chyba) - pozamykały kwiatki bo wieje strasznie:


Tulipanki botaniczne pozamykane, za to te białe za nimi (na jesień wsadziłam 400 takich samych) nadgoniły i niedługo zakwitną - pewnie jakiś cieplejszy dizen wystarczy


Zielonych kilka niedługo zakwitnie - obok prawie-stożka bukszpanowego:


I z bliska:


Żonkilki (narcyze??) - tylko kilka powychodziło, nornice chyba nie zaszkodziły - obok rośnie czosnek... na jesień posadzę nowe w koszyczkach obok startują żurawki - w zimie prawie do cna wymrożone, ale łądnie odrastają

Moje spełnione marzenie Małgocha 1960 11:09, 25 kwi 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Do góry
Bożenko,to tawuła,właśnie z Kobrzyńca.W sobotę jadę do Szmita i chcem.in dokupić 3 tawuły w jedno miejsce przy siedzisku grilowym.Przy pergoli miałam najpierw po jednej rózy pnącej po bokach.W ubiegłym roku z jednej strony wydawało mi się,że jedna zmarzła dosadziłam następną,ale odbiła.Mimo to miała może pół metra nie więcej.W tym roku z drugiej strony wymarzła i dosadziłam nastepna.Nie mam już cierpliwości ani checi do róż,za kaprysne jak dla mnie.
Rabaty do wymiany :) 09:28, 25 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
A tu lista roślin które mi się podobają

iglaste

Świerk serbski
choina kanadyjska
choina kanadyjska Jedelloh
cyprysik sungold
Taxus "Elegantissima
Modrzew pendula
Sosna brepo (kulki)

Lisciaste

Platan
Magnolia Susan lub Nigra
Wiśnia Umaraculifera
Klon globusum
Klon Odessanum
Śliwa wiśniowa Pissardi
Ginko bilioba Mariken lub pendula
Dereń biały
Krzewuszka (czarne liście i variegatus)
Pęcherznica luteus
Hortensja: Annabel, Limelight, Vanillafraise
Ketmia
Różanecznik Cunningham's White
Bukszpan
Żurawka
Trawy : miskanty, rozplenice, turzyce
hosty
tawuły japońskie
berberys Green carpet
ilex golden gem


Podoba mi się pewnie jeszcze milion innych roślin ale stram się nie zachowywać jak sroczka. Wszystkiego mieć nie mogę
Zielony Punkt - ogród Finki 22:58, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Do góry
przepraszam, że nie wpisuję nazw odmian, spróbuję się poprawić...następnym razem


Rabata różanecznikowa, następne czekają na dosadzenie


z przodu Pinus aristata Sosna oścista, z tyłu Jodła hiszpańska 'Glauca'


na olchę włazi Hortensja pnąca, a pod nią rabata funkiowa




Wiąz holenderski 'Wredei' zaraz się obudzi, po lewej Berberys thunberga 'Green Carpet' a na dole mała obwódka z Tawuły japońskiej 'Golden Carpet'


żywopłot z Choiny kanadyjskiej w punkcie sprzedaży roslin
Po prostu ogród... 11:21, 24 kwi 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
Kule, zegar i ciurkadełko bardzo "moje", będę zagladać częściej na pewno, bo piękny masz ogród! I te tawuły! dlaczego ja tak późno je odkrywam??
Dolina Tęczy 10:39, 24 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Do góry
Zapisałam sobie właśnie nazwy roślin jakie chciałabym widzieć u siebie na tych dwóch skarpowych rabatach.

Jedna jest w tzw świetlistym cieniu i na nią potrzebuję:

hortensje limelight
hortensje vanillefreise
świerki serbskie
hosty
runiankę
rozplenice japońskie
tawuły japońskie
thuje smaragd
bukszpany


Druga jest w pełnym słońcu prawie cały dzień i na nią:

świerki serbskie
thuje smaragd
miskanta wielkiego
miskanta morning light
rozplenice japońskie
berberys green carpet
lawendę


i marzy mi się jeszcze ta gaura co u Domi widziałam, ale nie wiem czy ją dostanę...
Mało mam trochę kwitnących na tej słonecznej rabacie - co tam jeszcze z bylin/krzewów możnaby dać...kwitnącego?
Chociaż...mam tam kilka lilaków i krzewuszkę i kalinę, które przesadziłam z tylnej cienistej strony tarasu - a tam puste miejsce zostało i właśnie widziałabym znowu hortensje vaniliową i limonkową i jakieś różaneczniki/azalie - może stonowałabym tam barwy, więc rh cunningham's white by tam się nadał

Na pewno będę unikać w ogrodzie czerwonego koloru, więc paleta czerwienie/żółcie/pomarańcze to nie dla mnie, choć elementy żółte czy pomarańczowe gdzieś tam się zdarzają bo w początkach ogrodu babcia uparcie mi wciskała wszystkie żółte (bo rozweselają ogród) i nie zawsze zdołałam się oprzeć
Ale czerwone to mam chyba tylko tulipany, które okazały się pomyłką koloru - kupowane jako różowe

Łamię sobie głowe nad zakończeniem tego kamiennego murka..
Ogólnie głowa mi już paruje ostatnio od tego myślenia o ogrodzie
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 15:26, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Ana napisał(a)
Zakwitły moje miniaturowe żonkile na rabatce za huśtawkami....W rogu jest bukietowa hortesja NN, dopiero zaczyna pączkować (dużo tam cienia), dosadzę jej drugą kolezankę NN, a żurawki i żuraweczkę przesadzę gdzie indziej - a w to miejsce wsadzę kulki z soczystozielonej tawuły (jakby nie było inspiracja od "lecącej w kulki" Ani ), żeby rozjaśnić ten zacieniony kąt - co Wy na to?









Na trawnik nie patrzcie - akurat na fotce jest dzień po wertykulacji


Ten kąt rozjaśnisz dereniem Elegantissima. Ma białe liście, albo hortensją Limelight plus miskant Variegatus.
Początki w Kruklandii 15:25, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Świerki były darmowe...a na cisy kasy tyle nie mam....jak świerki padną, wtedy będę myślała dalej
Tam gdzie planuję tuje słońce jest raniutko i wieczorkiem.
A tawuły w cieniu ma anna_studio i sobie chwali. (żółta odmiana).

No nie wiem...Świerków nie ruszam, ale reszta do obmyślenia
Początki w Kruklandii 15:01, 23 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Potrzebuję pomocy z taką dziwną rabatką:


Połowa jest w głębokim cieniu - trawa totalnie tam padła, a druga połowa oświetlana popołudniowym słońcem...

C. zielone koła to wsadzone świerki pospl , j. zielone to planowane tuje, a żółte koła to planowane tawuły japońskie w żwirku


W cieniu myślałam o hostach, a w słońcu o liliowcach. Nie chcę niczego zimozielonego ponieważ śnieg z podjazdu zazwyczaj trafia na tę "rabatę". Ewentualnie coś na pograniczu...czyli tu gdzie czarna kreska

Jak rozmieścić rośliny ???

Czarne koło to właz do butli z gazem (pod ziemią).
Ogród na górze piasku.... 22:52, 21 kwi 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Do góry
Z uwagi na stan zdrowia prawie całkowite lenistwo - tylko podlałam to co posadzone w ostatnich dniach i posiałam do gruntu aksamitki i nagietki. Może za wcześnie, ale trudno. Najwyżej dosieję.
Pierwsze kwitki u mnie są

Wiciokrzew przeżył co mnie bardzo cieszy, ma dopiero dwa lata i trochę się o niego bałam.

hortensje ogrodowe zmarzły chyba całkiem. Od ziemi wypuszczają dwa małe paczki. Szkoda, miały już 6 lat i były bardzo okazałe. Kwitły słabo, bo to ogrodowe, ale wyglądały bardzo ładnie. A teraz będą takie puste miejsca. Jeszcze trochę poczekam, ale chyba trzeba będzie ściąc całkiem.
Tawuły zasze niezawodne.
Jeszcze powoli ale juz widać wiosnę.
Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:) 00:17, 21 kwi 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Do góry
Zakwitły moje miniaturowe żonkile na rabatce za huśtawkami....W rogu jest bukietowa hortesja NN, dopiero zaczyna pączkować (dużo tam cienia), dosadzę jej drugą kolezankę NN, a żurawki i żuraweczkę przesadzę gdzie indziej - a w to miejsce wsadzę kulki z soczystozielonej tawuły (jakby nie było inspiracja od "lecącej w kulki" Ani ), żeby rozjaśnić ten zacieniony kąt - co Wy na to?









Na trawnik nie patrzcie - akurat na fotce jest dzień po wertykulacji
Tawułka - Astilbe 22:20, 20 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Puskaogrodniczka napisał(a)
Wiem, że są tawuły i tawułki- drogą dedukcji wymyśliłam, że tawułka jest mniejsza....
Mylę się? Kurcze już głupieję od tego internetu.

Chodzi mi o tę odmianę, z której da się formować kulki i nie chcę by kwitły.


Tawułki to byliny (Astilbe)

tawuły to krzewy liściaste, tym się różnią, ale wcale nie wielkością. To są inne gatunki roślin.
Tawułka - Astilbe 21:44, 20 kwi 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 440
Do góry
Wiem, że są tawuły i tawułki- drogą dedukcji wymyśliłam, że tawułka jest mniejsza....
Mylę się? Kurcze już głupieję od tego internetu.

Chodzi mi o tę odmianę, z której da się formować kulki i nie chcę by kwitły.
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami :) 18:05, 19 kwi 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Do góry
Moja deszczowo-wiosenna sesja zdjęciowa

Wyszlam dziś na mały spacerek do ogrodu, bo cały dzień pada i z jednej strony ucieszylam się, że ladnie wszystko ruszyło, ale przeraziłam się szybkim rozwojem chwastów. A tak miałam czyściutko przed świętami No ale coś, za coś. Deszcz jest potrzebny, niedługo będzie słoneczko i mam nadzieję, że wtedy rozkwitną się już moje tulipany i żonkile



kwitnie jeszcze przylaszczka, krokusy przekwitły


prześliczne są młode listki tawuły


barwinka też lubię
Ogród na górze piasku.... 22:23, 18 kwi 2012


Dołączył: 13 sie 2011
Posty: 160
Do góry
Kochani, jak miło. Tyle osób zagląda. Cieszę się bardzo. A wywiało mnie - no jak to - wiadomo do ogrodu. Coś mi się zbiesił sprzęt fotograficzny , a M w sanatorium. Ja się na tym nie znam.
Pracuję cięzko. Dzisiaj zerwałam kolejny kawał szmaty. Wypieliłam i posypałam korą.
W poniedziałek siałam (trochę późno, ale lepiej późno niż wcale) jednoroczne. Tak się zapatrzyłam na ogród Danusi, że postanowiłam jedną rabatę urzadzić na biało. Będzie dużo jednorocznych, bo rabata przechodziła metamorfozę .
Wymarzły prawie wszystkie róze. i mam dużo miejsca na jednoroczne. Udało mi się kupić kremowe aksamitki, białe astry, białe cynie i dzwony irlandzkie ( oczywiście zielone). Miałam dzisiaj niespodziankę, bo posiane w poniedziałek zaczęły dzisiaj kiełkować.
Na rabacie są dwie róże różowe ( wydaje się, że przeżyły mrozy), białe ostróżki i biały łubin trwały. I annabel z własnego rozmnażania. One są niezawodne. Już mają całkiem spore listki.
Przez ten czas kiedy mnie nie było posadziłam:
6 pęcherznic diabolo
2 pęcherznice luteus
3 tawuły billardi
2 trzmieliny oskrzydlone
2 klony
1 żywotnik kurnik
2 jaśminowce
leszczynę o purpurowych liściach
dzisiaj - 5 miskantów 'Kleine Silberspinne'
A ile poprzesadzałam !!!!!!!!!!!!
I jeszcze dzisiaj było pierwsze koszenie, musiałam sama bo dzieci przyjadą dopiero za tydzień. Wtedy to juz tylko kosą Przez kilka dni trawa tak bujnęła, ze szok. A ma być ładna pogoda to by za bardzo urosła.
Cały czas zastanawiam się jak ja jutro wstanę
W weekend mam zamiar leniuchować, bo jutro mam drobny zabieg, można powiedzieć kosmetyczny. Ale chyba prawą ręką parę dni nie poszaleję. I chciałam zdążyć ze wszystkim, żeby się w weekend napawać pięknem ze stanowiska na leżaku!
Pozdrawiam wszystklich serdecznie i może juz pójdę do łóżka
Kubusiowo 21:26, 18 kwi 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
Pierwszy rząd na 1 rys. przed hortensjami mógłby być ze złotej tawuły japońskiej, mozesz ją przycinać na kulki lub posadzić gęściej i uzyskać rząd. Irga się płoży i bardzo rozrasta.
Po prostu ogród... 21:06, 18 kwi 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Do góry
anna_studio napisał(a)
Ja też je uwielbiam...


Uwilbiasz Aniu prymulki czy tawuły? Pewnie i to i to

Prymulki są fajne z wiosny, a latem mają oklapnięte listki jak słońce na nie świeci.

To to moje tawuły, fajnie wypuszczają po mocnym tegorocznym cięciu



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies