Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "tawuły"

Ogródek Hanusi po zimie 16:37, 27 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do góry
On ,,paczy",gdzie u mnie jeszcze chwasty wystają ,i dyryguje gdzie mam lecieć z grabkami!
Witam poobiednią porą!
W ogrodzie.... pusto się zrobiło. Moje krokusy i ranniki przekwitły, narcyzy jeszcze drzemią,to samo z tulipanami.Sasanki okutane.PRZERWA Z POWODU PRZYMROZKÓW.
Wypadły mi cesarskie korony z obiegu Nie ma ani jednej!I chyba już się nie znajdą......Tawuły przezimowały i będę miała kuleczki własnego chowu.Na razie jeszcze malutkie,ale do jesieni mają czas, Bukszpan sadzonkowany w sierpniu...ma korzonki.Hura!
Będę robić następne sadzonki .......
Pomalutku porządkuję po zimie.Jeszcze pół ogrodu do obskoczenia.Zdjęć nie ma,
Runianka 07:24, 25 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Do góry
waska napisał(a)
Witam
z tego co się orientuję runianka się rozrasta dość szybko
może ktoś z Was będzie ja wycinal wtedy nie będę kupować bo jak narazie planuje na allegro.

A w zamian możemy się dogadać czym mój ogród może się odwdzięczyć

Waska ja proponuje na Allegro sprzedawcę uktórego zakupy robiłam w tym tygodniu. Jeśli oczywiście nie otrzymałaś nic od Forumowiczów i dalej ja potrzebujesz:
Witajcie

chciałam pokazac Wam moje zakupy na Allegro.
Zakupilam 15 runianek, 5 kalin, 3 tawuły szare i jedną krzewuszkę o bordowych lisciach.
Niestety nie zrobiłm zdjęcia jak bylo zapakowane, ale nie mialo szansy na uszkodzenia, każda roślina zabezpieczona, karton, strech. Widac że rośliny przed pakowaniem były dodatkowo podlane.
A oto moje piekności:



Runianka za wg mnie naprawde fajne pieniądze: 4 zł szt


i korzonki których jest mnostwo:

Jedną sobie podzieliłam, najmniejszą na próbe i było tam 9 roślin.
Tu link do szkółki:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20350470

Zakupy przez internet 09:13, 24 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Do góry
Witajcie

chciałam pokazac Wam moje zakupy na Allegro.
Zakupilam 15 runianek, 5 kalin, 3 tawuły szare i jedną krzewuszkę o bordowych lisciach.
Niestety nie zrobiłm zdjęcia jak bylo zapakowane, ale nie mialo szansy na uszkodzenia, każda roślina zabezpieczona, karton, strech. Widac że rośliny przed pakowaniem były dodatkowo podlane.
A oto moje piekności:


Krzewuszka po 7 zł,
kalina 5 zł
tawuła 6 zł.
A rośliny jak widac naprawde okazałe.

Do tego runianka za wg mnie naprawde fajne pieniądze: 4 zł szt


i korzonki których jest mnostwo:

Tu link do szkółki:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20350470

Wątek o tym, że ......nie umiem:) 08:29, 24 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Do góry
Witajcie

chciałam pokazac Wam moje zakupy.
Przez internet ryzykując nieco zakupilam 15 runianek, 5 kalin, 3 tawuły szare i jedną krzewuszkę o bordowych lisciach.
Niestety nie zrobiłm zdjęcia jak bylo zapakowane, ale nie mialo szansy na uszkodzenia, każda roślina zabezpieczona, karton, strech. Widac że rośliny przed pakowaniem były dodatkowo podlane.
A oto moje piekności:


Krzewuszka po 7 zł,
kalina 5 zł
tawuła 6 zł.
A rośliny jak widac naprawde okazałe.

Do tego runianka za wg mnie naprawde fajne pieniądze: 4 zł szt


i korzonki których jest mnostwo:

Tu link do szkółki:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20350470

Pozdrawiam i lece parzteć jak kultywują moje "zadomie"
Ogródkowy chaos u monitki 21:06, 23 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Do góry
Myślałam trochę nad wytyczeniem rabat powstały dwie niewiele różniące się koncepcje. Postanowiłam zrobić placyk - kółko w którym na razie umieszczę piaskownicę a jak dziecię podrośnie i ogród też to mam nadzieję, że stworzy się tam fajny kącik do odpoczynku. Nie robimy żadnej altanki, taras nam wystarczy - myślę tylko czy go nie zadaszyć bo jest od południa i czasami ciężko tam wysiedzieć. Huśtawka stoi trochę nie tak ale teraz nie mam szans na jej przestawienie ...trudno.

Pierwszy rysunek


Potrzebuję waszej porady rabatę chciałam zacząć bukiem pendula (pierszy znak zapytania przy cypelku na początku rabaty) Wymyśliłam sobie że jest to trochę pusty plac a stanowi on właściwie mój przedogródek. chciałam tam niewysokie drzewko które nie przysłoni mi widoku z okna na furtkę.

Druga wątpliwość to rabata wzdłuż podjazdu czy ją wogóle robić czy to niedobra koncepcja. Chciałam tam zrobić kule bukszpanowe, może jakiś stożek, na zewnątrz rabaty żurawki. A może dac tylko trzy bukszpany wzdłuż podjazdu?

drugi rysunek


Tutaj rabata przy furce nie ma cypelka na poczatku za to później jest rabata wypukła. Przy tej koncepcji pomyślałam że na rabacie wzdłuż podjazdu może dać dwie wiśnie Umbraculifera i jakieś kulki np. z tawuły czy bukszpanu na dole.
Taki jest widok od furtki


Ogródkowe perypetie:) 12:55, 23 mar 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8433
Do góry


Tam nie ma za wiele miejsca, myślę, że jakoś tak by to wyglądało. Budżet niewielki więc nie mam co szaleć.
Kurcze mało widać, ale od lewej..
warzywniak
3 kule na pniu, np. dereń elegantissima,
śliwa wiśniowa Nana
2 tuje zółte albo choiny kanadyjskie
świerk serbski niska odmiana
Rh
barwinek ( rosnie i ma się całkiem nieźle na tej glinie
róże okrywowe w kolorze różowym, tutaj muszę dosadzić bo też rosną i na górze róż cisy ale wolno rosnące nie jako żywopłot.

Od strony tarasu mam już poplanowane

Zostaje jeszcze problem huśtawki, piaskownicy i kompostownika, ale miejsce na to jest tylko na dole działki.

Problem mam z połączeniem prawego rogu ze skarpą.

Mam jeszcze u siebie, berberysy odmiana admirations 2 szt.
Tawuły 2 szt.jakieś żółte nie kojarzę
kosodrzewiny 2 szt.
a i irgęz 5 szt.

i byliny, ale je przesadzę na murek.
Pomocy
Przedogródek Agniechy973 12:17, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Do góry
Przyszły runianki i tawuły. Miałaś nosa, runianki bardzo fajne. Przyszło to wszystko w maleńkich wielodoniczkach i przesadzam teraz do normalnych doniczek i wszelkich możliwych pojemników, bo tam już nie mają gdzie rosnąć - same korzonki. Dużo zabawy, bo 160 szt samej runianki to już trochę roboty. Tawuły bardzo maleńkie patyczki, nie będzie ich w ogóle widać, więc planuję nasadzić jakichś kwiatków jednorocznych, żeby było ładniej.
Na razie nie mam przygotowanych miejsc, kupiłam dziś czarną folię, nakryję wszystko, niech gnije ta darń, bo usuwanie jej to straszna praca. Po świętach może zaczniemy kopać.
Przedogródek Iny 00:14, 23 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Do góry
no, wybiega jesli tak do tego podejść
o to chodzi, żeby nie odcinać tak skarpy tylko połączyć ją jakimś elementem z tym co jest niżej, wykorzystac różnice poziomów jako atut
(nie miałam na myśli zawijaska z bukszpanu, raczej z niskich krzewów typu tawuły japońskie, albo małe berberysy)
a rabata mysi byc koniecznie tylko na tym zaznaczonym brazową linią kawałku?
Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :) 20:16, 21 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
Do góry
magnolia napisał(a)
tak sobie myślę że można do tej przestrzeni wybrać kilka gatunków o mocnych cechach w określonej porze i obsadzić tylko nimi w kilku miejscach każdy. Wtedy mamy dominujące plamy , wyraziste, piękne.
Z drzew- serby i coś- np brzozy, wiśnie..
- na zimę-derenie
- na późne lato i jesień- hortensje i miskanty, może jeszcze rozplenice
- na późn a jesień- berberysy Green C, może do tego jeszcze Erecta
-na późną wiosnę- może jaśminowce , niższe odmiany - Belle Etoille? czy o podobnej sylwetce, tawuły brzozoslistne, tawuła japońskie ( 1 czy 2 odmiany)
- na wiosnę wczesną- Lilaki meyrea Palibin, albo jakieś tawuły-nippońska, trójłatkowa , czy obiela The Bridge.
Do tego akcenty- takie jak perukowiec czy coś , no i wypełniacze- np byliny, krzewinki czy trawki do zadarnienia pod krzewami.


i Ty Magnolio masz to wszystko w oczach??!! wielki szacunek!
Agnieszka, będziesz mieć piękny ogród!!
Początki w Kruklandii 12:11, 21 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42869
Do góry
Jakoś mi za dużo tego kulkowego szczęścia na raz i nie wiem czy nie za ciemno tam dla tawuły...
Ale muszę to przemyśleć
Kawałeczek słonecznego ogródka 21:29, 19 mar 2012

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 57
Do góry
no tak, ale aż tak leniwa nie jestem i te moje tawuły grefsheim i van houtte'a oraz migdałek i bukszpan mogę uprawiać, bo są super, jak dla mnie.... chodziło mi o to, że jestem za leniwa na kwiatki - tulipany, astry, bratki, cynie i tym podobne rzeczy.
Ogród u stóp klasztoru 14:26, 19 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Do góry
nie uwierzycie , ale jeszcze tych RH nie przesadziłam . kopnęłam w piątek łopatą , a tu tylko z wierzchu rozmarznięte . pod 20 cm ziemi lód . nie ma co jeszcze poczekam z tydzień .

WANDZIU------ tez myślałam o bon-sai ,ale ( bez śmichu ) jakoś wolę naturalne kształty krzewów . a poza tym ja tę skarpę to chce mieć zasłoniętą , no chyba że jak się tawuły i berberysy ładnie rozkrzewią to im zrobię trochę miejsca jeszcze tnąc jałowce na bon-sai

LIDZIU ----- ta apteczka to nadmanganian potasu.w tabletkach . roztwór z 7 tabl. na 8 l. opryskiwacz .ale prysnę chemia na przędziorka i ochojnika.- to dla świerków wszystkich odmian.
Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :) 12:10, 19 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5625
Do góry
tak sobie myślę że można do tej przestrzeni wybrać kilka gatunków o mocnych cechach w określonej porze i obsadzić tylko nimi w kilku miejscach każdy. Wtedy mamy dominujące plamy , wyraziste, piękne.
Z drzew- serby i coś- np brzozy, wiśnie..
- na zimę-derenie
- na późne lato i jesień- hortensje i miskanty, może jeszcze rozplenice
- na późn a jesień- berberysy Green C, może do tego jeszcze Erecta
-na późną wiosnę- może jaśminowce , niższe odmiany - Belle Etoille? czy o podobnej sylwetce, tawuły brzozoslistne, tawuła japońskie ( 1 czy 2 odmiany)
- na wiosnę wczesną- Lilaki meyrea Palibin, albo jakieś tawuły-nippońska, trójłatkowa , czy obiela The Bridge.
Do tego akcenty- takie jak perukowiec czy coś , no i wypełniacze- np byliny, krzewinki czy trawki do zadarnienia pod krzewami.
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 09:23, 19 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Karolinko, to te właśnie bukszpany. Były duże - ok.30cm.szer., na prawie 14mb wsadziłam 45 szt. W środku kwadraciku już rosną tawuły goldflame, tylko na razie ich nie widać, bo listków brak. Za radą Bogdzi i Marzenki chyba dołożę im róże, ale jeszcze muszę to przemyśleć. Tawuł przesadzać nie zamierzam, bo za duzo pracy i czasu kosztowało ich posadzenie...
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 21:07, 18 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Dziewczyny, zmieścić to by się tam dużo zmieściło, bo tawuły na razie małe są. Ale musi to być coś co będzie do nich pasowało, coś do dosadzenia. O przesadzaniu tawuł mowy nie ma Nie dość, że prawie 30szt. to pamiętam ile czasu i pracy kosztowało mnie ich posadzenie... To mówicie, że róże okrywowe? Hmmm, ale w jakim kolorze? I róż i żółty odpadają, u mnie jeśli już są/będą kwiaty, to fiolet-niebieski-biały... Hmmmmm.........
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 20:47, 18 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do góry
Bogdzia napisał(a)

Bogdziu, to tawuły goldflame. Mam nadzieję, że ich za bardzo nie zmasakrowalismy, bo w stanie bezlistnym ich cienkie gałązki są prawie niewidoczne na tle kory. A już mają pączki z liściami (czy z liśćmi? ) Kiedyś, w odległej przyszłości mają stworzyć dywan pod drzewem, a na razie tnę je w kulki.


Fajnie a moze jeszcze kilka róz okrywowych by się zmieściło?

Właśnie Agnieszko ja sie zakochałam w różach okrywowych. Mam różowe i żółte. Wiosną pokaże. Tworzą kwiecisty dywan, żadne choróbska się ich nie czepiają i po tej zminie mimo, że nie były okpczykowane nie wymarzły.
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 20:28, 18 mar 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58528
Do góry
Wieloszka napisał(a)
Bogdziu, to tawuły goldflame. Mam nadzieję, że ich za bardzo nie zmasakrowalismy, bo w stanie bezlistnym ich cienkie gałązki są prawie niewidoczne na tle kory. A już mają pączki z liściami (czy z liśćmi? ) Kiedyś, w odległej przyszłości mają stworzyć dywan pod drzewem, a na razie tnę je w kulki.


Fajnie a moze jeszcze kilka róz okrywowych by się zmieściło?
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 18:46, 18 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3755
Do góry
weronika77 napisał(a)
Troszkę słoneczka, i jaka energia do wszystkiego. Cieszę się Dajano, że idzie ku lepszemu.
U mnie zakwitły nieśmiało śnieżyczki, pierwsze zwiastuny wiosny, potem będę nas cieszyć białe tawuły, hiacynty, floksy szydlaste...no i nasze róże, moje przymarznięte, niestety. Pozdrawiam Cię Dajanko wiosennie.

Jakie śliczne U mnie też coś wygląda z ziemi ale nie mam pojęcia co ja tam wsadziłam ,będę miała niespodziankę
DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1 15:07, 18 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Do góry
Bogdziu, to tawuły goldflame. Mam nadzieję, że ich za bardzo nie zmasakrowalismy, bo w stanie bezlistnym ich cienkie gałązki są prawie niewidoczne na tle kory. A już mają pączki z liściami (czy z liśćmi? ) Kiedyś, w odległej przyszłości mają stworzyć dywan pod drzewem, a na razie tnę je w kulki.
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany 22:54, 17 mar 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Do góry
Troszkę słoneczka, i jaka energia do wszystkiego. Cieszę się Dajano, że idzie ku lepszemu.
U mnie zakwitły nieśmiało śnieżyczki, pierwsze zwiastuny wiosny, potem będę nas cieszyć białe tawuły, hiacynty, floksy szydlaste...no i nasze róże, moje przymarznięte, niestety. Pozdrawiam Cię Dajanko wiosennie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies