Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 21:06, 23 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Myślałam trochę nad wytyczeniem rabat powstały dwie niewiele różniące się koncepcje. Postanowiłam zrobić placyk - kółko w którym na razie umieszczę piaskownicę a jak dziecię podrośnie i ogród też to mam nadzieję, że stworzy się tam fajny kącik do odpoczynku. Nie robimy żadnej altanki, taras nam wystarczy - myślę tylko czy go nie zadaszyć bo jest od południa i czasami ciężko tam wysiedzieć. Huśtawka stoi trochę nie tak ale teraz nie mam szans na jej przestawienie ...trudno.

Pierwszy rysunek


Potrzebuję waszej porady rabatę chciałam zacząć bukiem pendula (pierszy znak zapytania przy cypelku na początku rabaty) Wymyśliłam sobie że jest to trochę pusty plac a stanowi on właściwie mój przedogródek. chciałam tam niewysokie drzewko które nie przysłoni mi widoku z okna na furtkę.

Druga wątpliwość to rabata wzdłuż podjazdu czy ją wogóle robić czy to niedobra koncepcja. Chciałam tam zrobić kule bukszpanowe, może jakiś stożek, na zewnątrz rabaty żurawki. A może dac tylko trzy bukszpany wzdłuż podjazdu?

drugi rysunek


Tutaj rabata przy furce nie ma cypelka na poczatku za to później jest rabata wypukła. Przy tej koncepcji pomyślałam że na rabacie wzdłuż podjazdu może dać dwie wiśnie Umbraculifera i jakieś kulki np. z tawuły czy bukszpanu na dole.
Taki jest widok od furtki


____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Joanka 21:07, 23 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ale piękne morze krokusów
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
nika 21:59, 23 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Monitko, cieszę się, że nie rezygnujesz i rozmyślasz nad kształtem rabat w swoim ogrodzie
Wiesz, że ja nie jestem ekspertem i dopiero się wszystkiego uczę, ale mnie bardziej podoba się pierwsza koncepcja. z tym, że rabatę wzdłuż podjazdu pociągnęłabym w całości, bez tej przerwy, którą zrobiłaś. Tym bardziej, że z tego co widzę, ścieżkę do tarasu masz wyżej
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
nika 22:01, 23 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
monitka napisał(a)

Taki jest widok od furtki



Widzę, że i mała "sroczka" się załapała
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 21:36, 24 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Niko dziękuję za Twoją opinię. Zawsze to lepiej jak ktoś swoim okiem spojrzy i coś doradzi. Też rozmyślałałam o pociągnięciu tej rabaty po całości tylko wątpliwości mnie naszły czy to dobry pomysł.

Tak niko to moja sroczka wyszła na spacer z wózkiem i bałwanem który śpiewał świąteczną piosenkę na całą okolicę
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
bociek 08:35, 25 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Monitko, wydaje mi sie, ze lepszy jest pierwszy rysunek z lagdnymi liniami rabat
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 10:38, 26 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Bociek dziękuję za wizytę i opinię
Chyba zostanę przy pierwszym wariancie ale bez tego cypelka przy początku rabaty. Wzdłuż podjazdu posadzę na razie dwie wiśnie Umbraculifera niech już rosną (jak je dostanę w naszych centrach ogrodniczych bo jak do tej pory nie natknęłam się na nie) a kiedyś jak uporam się z tymi rabatami które już zaczęłam obmyślę co do nich dosadzić.

U nas rano było -1 ...mam nadzieję że roślinkom to nie zaszkodzi za mocno.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 10:48, 26 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Monitko, jak już znajdziesz te wiśnie, to proszę daj znać, bo ja też do tej pory nie mogłam ich u siebie trafić
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 10:58, 26 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Zapytam się w Rajskim Ogrodzie i jeszcze jednej szkółce jak tam będę (patrzyłam na ich ofertę i jej nie mają) czy ewentualnie mogliby ją zamówić i w jakiej cenie. Ile sztuk cię interesuje?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 11:01, 26 mar 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
3 szt.
Ja w przyszłym tygodniu chcę podjechać do szkółki, w której jeszcze nie byłam, i też zapytam
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies