Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

magnolia 13:42, 21 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dereń kousa to bardzo piękna, ozdobna i delikatna rzecz. Mi byłoby szkoda go wsadzać w cień i tak mało uczęszczane miejsce. Zamiast niego mozna posadzić niedroga sadzonkę choiny kanadyjskiej. Przy ogrodzeniu, jako taki strażnik przejścia. Do tego bluszcz i tyle. Spokojnie, estetycznie, praktycznie i prosto.

wklejam. Na rysunku trochę to wyszło za miękko, ale w realu powinno być ok To kóleczko to ewentualna choina kanadyjska

____________________
abrakadabra 14:31, 21 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Super Magnolio Bardzo dziękuję.
Pomyślę nad nasadzeniami według Twoich wytycznych.
Jednak to dopiero za kilka dni bo na razie jestem zawalona ogromem sprzątania i gotowania na zjazd rodzinny
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
magnolia 14:39, 21 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
pewnie.
Mnie natomiast coś bierze. Jakies choróbsko paskudne.
Pa
____________________
agata_chrosc... 17:47, 21 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ok - już się nie wtrącam. sorry
____________________
ogród w Holandi
nesa 20:16, 21 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
magnolia napisał(a)
tak sobie myślę że można do tej przestrzeni wybrać kilka gatunków o mocnych cechach w określonej porze i obsadzić tylko nimi w kilku miejscach każdy. Wtedy mamy dominujące plamy , wyraziste, piękne.
Z drzew- serby i coś- np brzozy, wiśnie..
- na zimę-derenie
- na późne lato i jesień- hortensje i miskanty, może jeszcze rozplenice
- na późn a jesień- berberysy Green C, może do tego jeszcze Erecta
-na późną wiosnę- może jaśminowce , niższe odmiany - Belle Etoille? czy o podobnej sylwetce, tawuły brzozoslistne, tawuła japońskie ( 1 czy 2 odmiany)
- na wiosnę wczesną- Lilaki meyrea Palibin, albo jakieś tawuły-nippońska, trójłatkowa , czy obiela The Bridge.
Do tego akcenty- takie jak perukowiec czy coś , no i wypełniacze- np byliny, krzewinki czy trawki do zadarnienia pod krzewami.


i Ty Magnolio masz to wszystko w oczach??!! wielki szacunek!
Agnieszka, będziesz mieć piękny ogród!!
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
malkul 20:35, 21 mar 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
magnolia napisał(a)
pewnie.
Mnie natomiast coś bierze. Jakies choróbsko paskudne.
Pa


U to fatalnie, a myślałam że wiruski nie chorują Buźka dla Ciebie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
magnolia 09:58, 22 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Dzięki Malkul-.niestety też chorują ( choć mogłyby nie chorować, byłoby prościej)

Agata- nie chciałam Cię urazić, ani wykluczyć z dyskusji. Może tak zabrzmiało, bo pisałam szybko, 'na wydechu'. Pisz, pisz proszę

Nesa- dzięki. To tylko propozycja na układ i dobór gatunków, jeszcze nie widzę tego ułożonego, zgranego ze sobą.
____________________
agata_chrosc... 12:25, 22 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Eeeeeeeeeee, lepiej żeby Ci co na prawdę się znają rad udzielali. A gdzie można Twój ogród zobaczyć?
____________________
ogród w Holandi
magnolia 13:41, 22 mar 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
na razie nie można- jest na etapie ciężkich prac ziemno-podjazdowych.
Jest tez część mniej budowlana, ale też mocno na etapie pierwotnym.
____________________
abrakadabra 11:27, 29 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Nie było mnie trochę bo najpierw robiłam wielkie sprzątanie domu, a potem teściowa przyjechała i pomagała mi z małą więc miałam czas żeby w końcu trochę porobić.
Jak dziecko spało to teściowa kamienie wykopywała i taczką wywoziła Głupio mi strasznie było, że się tak męczy, ale stwierdziła, że stać bezczynnie nie będzie Kochana kobieta z niej
Wieczorami byłyśmy tak zmęczone, że nawet nie miałam siły laptopa otwierać

Zaczęliśmy robić z TŻem skrzynie na warzywa. Na razie tylko podstawa pierwszej jest. Wielkie to wyszło (5m na 2,5 m) i następne trzeba będzie już mniejsze zrobić bo ta jest bardzo niepraktyczna.

Nauczyłam się obsługiwać szlifierkę kątową i całe dnie szlifowałam deski

Wzięłam się za odnawianie płotka w przedogródku – udało mi się już 1/3 desek zeszlifować. Są stare, zaczynają próchnieć, farba była cała obdrapana, rosły na nich mchy i porosty, a na jednej nawet chuby. Chcę uratować te deski żeby jeszcze parę lat wytrzymały. I teraz pytanie do was – co ja mam z nimi dalej zrobić? Czym je pokryć żeby te drewno jakoś związać by się nie rozłaziło?

Chciałabym użyć czegoś co podkreśliło by urok desek – żeby sęki i przebarwienia były widoczne. Na pewno nie chcę pokrywać ich żadną jednolitą powłoką farby. W sumie to podobają mi się nawet takie jak są teraz – po oszlifowaniu. Nie dało ich się oczyścić do białości więc mają fajnie przebarwienia. Wieczorkiem wrzucę zdjęcia to może mi podpowiecie co dalej z nimi robić.
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies