System automatycznego nawadniania
17:38, 13 cze 2021
Uszanowanie !,
W tym roku postanowiłem własnymi siłami wykonać cały swój mini 'ogródek'. Głównie to trawa (którą będę wysiewała), ale przede wszystkim system nawadniania. Chciałbym poradzić się ekspertów - oto coo wybrałem
- system oparty na 4 strefach + linia kroplująca,
- wybrałem zraszacze i dysze Hunter - MP Rotator 1000, MP Rotator. 2000, Hunter 12A,
- wydajność źródła wody: 1,8m3/h,
Proszę Was o opinie i poprawność instalacji.

Dodatkowo:
- w strefie różowej wykorzystałem MP1000 i MP2000 - nie jestem pewnie poprawności takiego zastosowania,
- założyłem że każda strefa ma wydajność 30l/min - i z tego przeliczałem czy się zmieściłem - ale nie. wiem czy to jest w 100% poprawne,
- czy mogę linie kroplującą spiąć razem ze strefą zieloną ?
Z góry dziękuję za pomoc.
W tym roku postanowiłem własnymi siłami wykonać cały swój mini 'ogródek'. Głównie to trawa (którą będę wysiewała), ale przede wszystkim system nawadniania. Chciałbym poradzić się ekspertów - oto coo wybrałem
- system oparty na 4 strefach + linia kroplująca,
- wybrałem zraszacze i dysze Hunter - MP Rotator 1000, MP Rotator. 2000, Hunter 12A,
- wydajność źródła wody: 1,8m3/h,
Proszę Was o opinie i poprawność instalacji.

Dodatkowo:
- w strefie różowej wykorzystałem MP1000 i MP2000 - nie jestem pewnie poprawności takiego zastosowania,
- założyłem że każda strefa ma wydajność 30l/min - i z tego przeliczałem czy się zmieściłem - ale nie. wiem czy to jest w 100% poprawne,
- czy mogę linie kroplującą spiąć razem ze strefą zieloną ?
Z góry dziękuję za pomoc.
posadziłam na jesień 8 róż okrywowych aspirin rose , na wiosnę przycięłam, a a teraz 2 z nich mi umiera choć sucho nie mają. Można je jeszcze uratować , to chyba jakaś chorobą bo szkodników nie widać.

.