Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Anda 09:38, 03 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Proszę proszę, jakie plany i zamiany Fajny element pod laptopa w stoliku.
Aktualnie szukam nowych mebli do salonu i zastanawiam się, czy sofę zostawić na środku pokoju czy jednak przesunąć ją pod okno. Ogólnie to problem pikuś, nie to co sadzenie drzew w ogrodzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Katte 19:22, 04 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Szukałam czegoś co schowa wszystkie ładowarki do telefonów - i np kredki , papier czy jakieś pierdółki dla dzieci.

No i często z laptopem przy stole siedzę chociaż mam biurko heheh
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
mirkaka 07:21, 05 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Witaj Kasiu,
śledzę wątek Popcorn, sporo tam się udzielasz, czy możesz pokazać trochę więcej zdjęć kuchni, jaki kolor szafek masz? Jakie płytki, czy te same co na podłodze są na ścianach? Są bardzo ładne. Blaty masz drewniane? Podobają mi się ale boję się ich eksploatacji, u nas nie wszyscy domownicy dbają o utrzymanie ich w czystości i suchości. No i kuchnia indukcyjna, córki mi odradzają że jak coś wykipi to nie usłyszę,i będę miała zalaną kuchnię a niestety często u mnie coś wykipi
Będę w marcu zaczynać remont kuchni z wymianą podłogi, mebli, AGD, z zaciekawieniem czytam wszelkie porady. Ty masz sporo na ten temat do powiedzenia, więc chętnie poczytam

Ogrodowo, to zazdroszczę początku drogi, tyle ziemi, planów, najprzyjemniejsza robota cię czeka Będę kibicować
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Katte 10:48, 05 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
mirkaka napisał(a)
Witaj Kasiu,
śledzę wątek Popcorn, sporo tam się udzielasz, czy możesz pokazać trochę więcej zdjęć kuchni, jaki kolor szafek masz? Jakie płytki, czy te same co na podłodze są na ścianach? Są bardzo ładne. Blaty masz drewniane? Podobają mi się ale boję się ich eksploatacji, u nas nie wszyscy domownicy dbają o utrzymanie ich w czystości i suchości. No i kuchnia indukcyjna, córki mi odradzają że jak coś wykipi to nie usłyszę,i będę miała zalaną kuchnię a niestety często u mnie coś wykipi
Będę w marcu zaczynać remont kuchni z wymianą podłogi, mebli, AGD, z zaciekawieniem czytam wszelkie porady. Ty masz sporo na ten temat do powiedzenia, więc chętnie poczytam

Ogrodowo, to zazdroszczę początku drogi, tyle ziemi, planów, najprzyjemniejsza robota cię czeka Będę kibicować


Cześć , tak płytki mam te same co na podłodze ( jak zaraz trochę uprzątnę to wrzucę nieco zdjęć .
Blaty mam z laminatu imituje drewno - nie pęcznieje i nic sie z tym póki co nie dzieje - wkoło zlewu zawsze nachlapie , a z płyty tez nie raz coś wykipi.

Uspokajam Cię - płyta w momencie jak coś zaczyna się wylewać z garnka zaczyna piszczeć i wyłącza się automatycznie.
Także uleci niewiele , nic się nie przypali . Do trzymania czystości wystarczy ręcznik papierowy i spray do szyb.
Przy zakupie płyty wspomnij żeby to miała.

Płytki mam gresowe , duży format 75*75 na podłodze FAP MAKU (kolor Grey Satin) , na ściankę ponad meble długo dumałam i stwierdziłam ze sporo zostało mi połówek, i będzie idealnie.


Na tamten czas chcieliśmy wyłącznie blaty i szafki - nic wiszącego , ale teraz myślę intensywnie że jednak czymś zabuduję.
Szuflady i szafki są w białe lakierowane z frezem - idealne do sprzątania - przejeżdżasz palcem i po sprawie

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 10:53, 05 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982



Na podłodze płytki NOVABELL MY SPACE Kolor Cognac ( kształt i struktura deski ) w dwóch rozmiarach
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
mirkaka 12:27, 05 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Dziękuję Kasiu, czyli w indukcji trzeba zwrócić uwagę na ten sygnał dźwiękowy.
A płytki są ceramiczne nie gresy? Czytam o gresach i się zastanawiam, piszą, że są podatne na odpryski jak coś twardego na nie spadnie.
Na zdjęciach u Popcorn płytki w kuchni wyglądają jak beżowe, tu są szare, ale to pewnie różnica w oświetleniu.
Blat bardzo ładny, też uważam że laminat imitujący drewno jest w kuchni bezpieczny.
Ja się skłaniam do podłogi raczej w beże. Te mi się podobają Tosi Beige Gres Szkl. Rekt.

O przepraszam, widzę że piszesz że to gresy jednak. To napisz jeszcze jak się je użytkuje
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Katte 14:03, 05 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej , nic nie odpryskuje , bardzo dobry materiał .
Już potłukłam wiele na nich .
Jedynie spadła mi szklana misa z bardzo grubym dnem z wysokości 1,7.
Mąż postawił na lodówce częściowo na jej drzwiach - otwierając spadła - o dziwo nie zbiła się ale uderzając grubym dnem odbiła łuskę - uzupełniliśmy po prostu fugą - nie do odróżnienia ale to hardcorowy przypadek .
Zwykły upadek miski czy talerza kończy się sieczką wszędzie heheh

Mam ją też w łazience ( foto wrzuciłam w wątku u Karoli ) całe ściany są pokryte razem z kibelkiem.
Facet który kładł , mówił ze dobry materiał w obróbce , bo robił szlify do zabudowy WC , i pod otwory na wylewki - nic nie pęka przy wycinaniu.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
deszczowymaj 11:53, 06 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej Kasiulka

Wiesz co byłam pewna ,że już się u Ciebie witałam w końcu mam "Cię" w obserwowanych przeleciałam Twój wątek i nigdzie siebie nie widzę a dała bym sobie rękę obciąć ,że już tu pisałam no nic ..więc

Kasiu Witam się bardzo Serdecznie w twoim wątku

łany jeżówkowe widziałam ..piękne..miód na moje serce

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 16:42, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiu, jeśli zastosujesz linie proste to na rabatach możesz pomieszać, ale kupuj dużo jednego gatunku czy odmiany, a najlepiej zrób sobie takie zestawienia np. ta rabat ma 10m na 2 m to ma 20 m2 czyli potrzeba na nią 200 bylin średnich i traw małych. Podziel to na 5 gatunków i masz po 40 szt lub proporcjonalnie. Rozmnażaj, nie kupuj po 1 sztuce. Chyba że na rozmnożenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katte 17:22, 09 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Właśnie tak postępuje z większością trawek i bylin.
Kupuję też często na koniec sezonu wyprzedażowe po kwitnieniu
Na wiosnę znowu zrobię im podział każdej na pół.
Od Joasi mam przepis na jeżówki
Myślę ze nowy sezon mam z czym zacząć.
Mam też kilka roślin „w prezencie” i trzeba będzie kogoś uszczęśliwić .
Np. Margerytka się nie nadaje do niczego heheh .
Prumulki oddałam teściowej .
Mam 2 hortki bukietowe Vanilia Fraise i 1 Diamant Rouge , i 1 Strong Annabelle.
Jesli ktoś chętny, może jakaś wymiana na wiosnę ?
Bo jakoś niewidzę tych roślin, chyba że pani Danusia coś podpowie .
Czy można to z czymś połączyć ,sensownie ewentualnie dokupić któregoś gatunku .
Ogólnie podobają mi się one , mogłabym ich grono powiększyć

Ogólnie jest dobrze , starałam się cały sezon nie kupować impulsywnie - tylko konsekwentnie konkretne gatunki .


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies