Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Helen 22:40, 12 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
galgAsia napisał(a)


Wiesz, na rabatach ich ilość wcale nie rzuca się w oczy tak bardzo . Dopiero napisane zaczynają robić wrażenie.




Na razie mają przerwę...

Asia, witam się u Ciebie i od razu chwalę róże. Przepiękne i ładnie skomponowane
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 22:52, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Witaj, Helen, jak miło, że zajrzałaś. I jeszcze chwalisz - wpadaj częściej Dzięki.
Już wcześniej zauważyłam, że trawy wszelakie bardzo podbijają urodę róż, a one przecież same z siebie cudne są. Idąc tym tropem, wszędzie wokół posadziłam miskanty, hakonki, stipę. Nadają lekkości i pewnej tajemniczości - takie niedopowiedzenie, prawda?
Rozgość się, zapraszam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 22:54, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne !
Odbierz priv.


Odebrałam. Napisałam. Już się cieszę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 23:29, 12 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)






A co to takie ładne bordowo/fioletowe?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 07:11, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)


A co to takie ładne bordowo/fioletowe?


A to szałwia - chyba Love and Wishes (Bar...cy). Kupiłam w tym roku, więc niewiele o niej wiem. Na pewno ma tendencję do pokładania i jest wysoka, więc warto zapewnić jej wsparcie.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wendy79 07:23, 13 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
galgAsia napisał(a)


A to szałwia - chyba Love and Wishes (Bar...cy). Kupiłam w tym roku, więc niewiele o niej wiem. Na pewno ma tendencję do pokładania i jest wysoka, więc warto zapewnić jej wsparcie.


Ciekawe czy przezimuje? A Ty jesteś z tamtych rejonów czy online zakupy, bo właśnie byłam na ich stronie, gdy o nich wspomniałaś?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Anda 07:44, 13 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Przeczytałam dalej o Twoich zmaganiach z ziemią i jestem pełna podziwu Lista róż bardzo zacna Również chcę trochę bardziej zacienić kawałek ogrodu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 10:33, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wendy79 napisał(a)


Ciekawe czy przezimuje? A Ty jesteś z tamtych rejonów czy online zakupy, bo właśnie byłam na ich stronie, gdy o nich wspomniałaś?


Aga, ja u siebie to nie mam żadnej sensownej szkółki, więc większość roślin kupuję w necie. Jestem z Gorzowa Wlkp.(lubuskie, strefa 7a). Moim zdaniem nie powinna wymarznąć - nawet jak przyjdą bezśnieżne mrozy, to jest w rabacie, w kupie cieplej. Pożyjemy, zobaczymy. U B...wskich kupuję dużo, szkółka dobra, rośliny nie wypadają i nie są pomylone (tfu, tfu,tfu!) Więc jakby co - polecam .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 10:41, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Anda napisał(a)
Przeczytałam dalej o Twoich zmaganiach z ziemią i jestem pełna podziwu Lista róż bardzo zacna Również chcę trochę bardziej zacienić kawałek ogrodu


E tam, podziwu... Ja po prostu straszny zakapior jestem, uparty jak mało kto . Się zawzięłam. Choć nie powiem, czasem czułam taki opór materii, że wpadałam w czarną dziurę . Teraz jestem dobrej myśli - na dniach ma dojść do eksmisji złomu spod sekwoji, więc nowe możliwości, nowe horyzonty wiesz... Chcę tam zrobić kącik wypoczynkowo - leżakowy, i pewnie znajdzie się miejsce na jakąś rabatkę
Ewa, muszę przesadzić jedną różę - sadzona wiosną 2018. Czy październik to będzie dobry dla niej czas? Od razu bym ją wtedy przycięła, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 15:30, 13 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
galgAsia napisał(a)


E tam, podziwu... Ja po prostu straszny zakapior jestem, uparty jak mało kto . Się zawzięłam. Choć nie powiem, czasem czułam taki opór materii, że wpadałam w czarną dziurę . Teraz jestem dobrej myśli - na dniach ma dojść do eksmisji złomu spod sekwoji, więc nowe możliwości, nowe horyzonty wiesz... Chcę tam zrobić kącik wypoczynkowo - leżakowy, i pewnie znajdzie się miejsce na jakąś rabatkę
Ewa, muszę przesadzić jedną różę - sadzona wiosną 2018. Czy październik to będzie dobry dla niej czas? Od razu bym ją wtedy przycięła, prawda?


Uparciuch Fajnie piszesz Nowe horyzonty trzymają nas ogrodomaniaków przy życiu

Październik super, tak, żeby przymrozki nie przyszły tak od razu. Różę traktujesz jak z gołym korzeniem, czyli kopczyk aż do czasu wypuszczenia nowych listków wiosną Podlewanie to wiesz na pewno.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies