Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

sylwik69 15:42, 13 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Przeczytałam cały wątek od dechy do dechy witam Cię serdecznie tym bardziej,że wreszcie ktoś z moich bliskich okolic !!! juupii
Fajnie i humorystycznie piszesz,opowieść wciąga tak jak wciąga jałowa ziemia wszelkie dobrocie! teren trudny do zagospodarowania i syzyfowa praca,ale jakie efekty!!! super przemiana zapomnianego przez wszystkich kawałka ziemi,naprawdę jestem pełna podziwu...ja też od 3 lat ryję kawałek po kawałku,więc wiem jaki to wysiłek! wsparcie już masz,wiedzę także,więc musi być dobrze
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 15:56, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Sylwia! Czy Ty też wypatrujesz deszczu? Normalnie najbardziej suche miejsce w Galaktyce - lubuskie . Dziękuję za dobre słowo, każde wsparcie jest ważne, prawda? Cieszę się, że mnie znalazłaś i odwiedziłaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 18:59, 13 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
galgAsia napisał(a)
Cześć, Sylwia! Czy Ty też wypatrujesz deszczu? Normalnie najbardziej suche miejsce w Galaktyce - lubuskie . Dziękuję za dobre słowo, każde wsparcie jest ważne, prawda? Cieszę się, że mnie znalazłaś i odwiedziłaś

To prawda! ale temperatury już mniejsze i podlewanie zostawia jakiś ślad a mieszkam w pobliżu żwirowni,więc sobie wyobraż ten piaseczek
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
galgAsia 07:27, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wczoraj dojechały 2 klony ściętolistne Acer truncatum, kupowane na all...o, bo nigdzie indziej nie było . Wieczorem przesadziłam je do większych doniczek, dałam ziemię+kompost+ziemię liściową i dołożyłam po garstce superfosfatu na korzonki. Teraz spokojnie doczekają sadzenia na rabaty Mają ok 1m wysokości i dobrze rokują

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 07:30, 14 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)


Zobaczyłam te przegorzany na tle murku i normalnie przez chwilę u Asi Makadamii na wjazdowej się znalazłam

Klonik będzie piękny!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 07:33, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
W poniedziałek przycięłam po raz drugi kocimiętkę, bo zaczęła znów szarzeć i się pokładać. Ciekawe, czy zdąży zakwitnąć raz jeszcze...? W tym sezonie trzmiele miały na niej używanie, oj miały . Krzaczki całe "chodziły" od bzyczenia i ich krzątaniny.
Podobny ruch wykonałam wobec knautii Knautia macedonica - rozłożyła się na boki, słabo kwitła, a w centrum kępy zobaczyłam nowe pędy. Ciekawe, czy coś z tego będzie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 07:40, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)


Zobaczyłam te przegorzany na tle murku i normalnie przez chwilę u Asi Makadamii na wjazdowej się znalazłam

Klonik będzie piękny!!


Przegorzany zobaczyłam pierwszy raz na forum na wątku Butterfly i się nimi zachwyciłam. Są pięęęękne! Sama je sobie wyhodowałam z nasionka. Jedyny minus - sieją się dranie niemiłosiernie ! Na wiosnę trzeba być bezlitostnym
Jak u Makadamii ... O rany... You make my day
Jednakowoż Makadamia ma ładniejszy murek...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 07:51, 14 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17946
galgAsia napisał(a)
W poniedziałek przycięłam po raz drugi kocimiętkę, bo zaczęła znów szarzeć i się pokładać. Ciekawe, czy zdąży zakwitnąć raz jeszcze...? W tym sezonie trzmiele miały na niej używanie, oj miały . Krzaczki całe "chodziły" od bzyczenia i ich krzątaniny.
Podobny ruch wykonałam wobec knautii Knautia macedonica - rozłożyła się na boki, słabo kwitła, a w centrum kępy zobaczyłam nowe pędy. Ciekawe, czy coś z tego będzie...


To ja opitoliłam na krótko kilka kęp lawendy. Mam takie 4 szuki, które ładnie kwitną ale tworzą długie, pokładające się, łyse od dołu pędy. W zasadzie są na wylocie ale póki nie kupiłam zastępstwa to ostrzygłam je na krótko. Ładnie się zazieleniły ale raczej już nie zakwitną. No, ale przynajmniej jakoś wyglądają.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 07:59, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ooo, dzisiaj już chłodniej, zdecydowanie . Po 6 było 14 st.C. Chmury są, tylko deszczu niet.Jesień idzie, nie ma na to rady . A ja lubię jesień, bardzo lubię . Jestem Jesienna Dziewczyna z Kabaretu Starszych Panów
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:01, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)


To ja opitoliłam na krótko kilka kęp lawendy. Mam takie 4 szuki, które ładnie kwitną ale tworzą długie, pokładające się, łyse od dołu pędy. W zasadzie są na wylocie ale póki nie kupiłam zastępstwa to ostrzygłam je na krótko. Ładnie się zazieleniły ale raczej już nie zakwitną. No, ale przynajmniej jakoś wyglądają.


Cięcie ma sens, zdecydowanie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies