Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 12:59, 19 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
ryska napisał(a)
Haniu co konkretnie napisali w GW na temat uprawy martagonów?


To, co ogólnie o nich wiadomo, ale skumulowane informacje zamieszczone w jednym miejscu nieco mnie zniechęciły.
Są kapryśne, wymagają bardzo starannego przygotowania gleby o właściwym odczynie (w kwaśnej i obojętnej nie zakwitną, trzeba wapnować), próchniczej gleby, wilgoci, półcienia. Trzeba czasem czekać rok, dwa aż zakwitną. Bywa, że w pierwszym roku nie produkują wcale części nadziemnej. Próby rozmnażania z cebulek przybyszowych czy łusek wymagają 3-4 lat oczekiwań na kwitnienie. Osobiście po tak długim oczekiwaniu, zapomniałabym, że je w ogóle wsadzałam.

Nie mam aż tyle cierpliwości i duszy kolekcjonera.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 13:04, 19 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie mam aż tyle cierpliwości i duszy kolekcjonera.
tak jak do rododendronów, za duzo zachodu z nimi a sa kaprysne mimo, ze popularne.
Ale wydaje mi sie, ze w wielu tez ogrodach (takich widzianych z ulicy podczas jazdy autem po miescie) nie chuchaja ani nie certolą sie z rodkami, jak tu na O., ludzie wsadzaja do gleby i rosnie.Te idee ogrodowania stosuje u siebie. To co rosnie to rosnie a co nie, wypad z baru Ogrod ma cieszyc i byc wytchnienieam a nie tylko drogą przez meke. Choc wiem, ze niektorym i byk sie ocieli a innemu nawet maciejka nie urosnie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies