Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Misia 08:43, 27 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Super wygląda ta szałwia już się nie mogę doczekać wysiewów w przyszłym roku
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 00:14, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nawet ta biała zaczyna mi się podobać.
Chyba przesadzę kilka sztuk do donic. Muszę begonię wykopać, nie bardzo wiem co z nią zrobić, pierwszy raz mam.
Kostrzewę bym zostawiła, ciekawe czy w nieocieplonej donicy przezimuje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 07:28, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Dorii napisał(a)

Kwitną, do tego cały krzaczek w pąkach.
Kocisław niestety ma w nosie moje nie pozwalanie, nie wiem czy mi czasem brzózek nie załatwił, tam kora mocno poraniona.

Pień drzewka taśmą osłaniającą trzeba owinąć, albo w pobliżu położeć klocek drewna by o niego ostrzył pazury. U mnie kocice ostrzą na donicach, a drzewka bezpieczne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 07:32, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Fajna ta łączkaNiestety ogrodnictwo to hobby urazowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 18:26, 29 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak wyzdrowieje to coś wykombinuje na te drzewka bo choć to nic wykwintnego to i tak szkoda. Chociaż jakby brzózki nie dały rady miałabym pretekst by posadzić dorenbosy bo te moje zwyklaki mnie przerażają.
Puki co ogród oglądam przez okno, mus do jutra się wykurować, wolałabym w trzecim tygodniu pracy na zwolnieniu nie wylądować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:35, 01 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Przeglądając zdjęcia znalazłam coś takiego

To z przed kilku lat planik, jak myślałam nad rozplanowaniem drzewek na działce. Nie wszystko jest aktualne ale pokazuje ogólny zamysł i rozplanowanie na działce.
Kształty rabat zdecydowanie inne będą, drzewek też mniej. Na razie mam brzózki, grujecznika i wiąza camperdowni. Zapomniałabym o szpalerze serbów.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dominika11 11:45, 02 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj Dorii
widzę, że masz pole do popisu - oczywiście ogrodowego

a co do osłony pnia przed kotkami - to tak jak pisze Toszka, mozna dać otulinę na rury (choć moim kotom to jeszcze bardziej w to graj), albo mozna kupić taką taśmę plastikową z oczkami.

oczywiscie bede zaglądać i patrzeć na postepy prac serdecznie pozdrawiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Misia 12:10, 02 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Planik całkiem całkiem zwykłe brzozy mam u siebie, samosiejki mają już 10 lat i jakieś 6 m. Powiem tak gdybym nic nie miała albo gdyby były jeszcze małe to bym wymieniła na inne, ale że te już rosły i dawały jedyny cień na działce to zostały.
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 13:30, 02 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Witaj Dominiko, pole jest tylko z sił opadłam do tego pogoda nie dopisuje a tyle planów miałam.
Zapraszam choć na razie postępów nie przewiduję raczej będzie planowanie.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 13:36, 02 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Te brzozy coraz bardziej mnie wkurzają. Wymienię je na pewno tylko muszę P jakoś przekonać. Na razie będę cięła a jak się brzydkie zrobią to wytnę i tyle. Zastanawiam się tylko czy nie kupić małych badylków dorenbose posadziła bym w dużej donicy i zadolowała niech sobie rosną. Chciałabym może nie tyle wieloosiowe co rosnące blisko siebie. Te moje zwyklaki duże sadzone były i nie dało się tak blisko posadzić jak bym tego chciała.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies