Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Magara 22:37, 20 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Dorii napisał(a)



Dorii, to margaretki?
Jak to robisz, że o tej porze jeszcze kwitną?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Misia 22:45, 20 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Normalnie gdyby nie te dynie to bym myślała że lato u Ciebie super łączka
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 23:09, 20 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To złocienie, nawet nie wiedziałam że one tak długo kwitną. Siane w zeszłym roku z kupnych nasionek, mam nadzieję że się wysieją bo bardzo je lubię i wsadziła bym je w innych miejscach.

Łączkę lubię bardzo i koniecznie muszę obsiać resztę przedpłociu.

Misiu chyba mnie czeka tydzień w domu bo młody z gorączką jakbyś miała ochotę na kawkę wpaść to zapraszam. Obiecuję po ogrodzie cię nie ciągać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:38, 20 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Dorii napisał(a)
To złocienie, nawet nie wiedziałam że one tak długo kwitną. Siane w zeszłym roku z kupnych nasionek, mam nadzieję że się wysieją bo bardzo je lubię i wsadziła bym je w innych miejscach.

Dorii, margaretka i złocień to chyba to samo, w czasach mojego dzieciństwa mówiło się margaretka i tyle, choć teraz, przy tej ilości odmian różnych może to być co innego
ale też te białe duże stokroty lubię
moje już dawno przekwitły i nawet się nad tym nie zastanawiałam, dopóki nie zobaczyłam dzisiaj Twoich
na jakim stanowisku je masz, że jeszcze kwitną? słońce/cień/mokro/sucho???
o tym, że się powinny wysiać same też słyszałam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasia_CS 06:40, 21 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
młody z gorączką


U mnie Młoda.. dziś do lekarza ją zapisuje, jeszcze z eMem została, ale pewnie od jutra na zwolnienie pójdę.. widzę, że nadal łeb w łeb idziemy w tej słabej konkurencji chorowania dzieci

A przedpłocie z łączką świetnie wyszło!! Rozbawiła mnie mieszanka dla spóźnialskich
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 07:42, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii napisał(a)
Basilikum dziękuję za miłe słowa
Marcheewy pierwszy raz takie wyrosły, nie wiem czy to dlatego że sypnęłam sporo obornika granulowanego czy to ta kolorowa mieszanka takie gatunki zawierała. W tym roku planuję po raz pierwszy dać świeżą końską qpe. Może inne warzywna też zaczną mi rosnąć. Na razie zbyt wielu sukcesów nie mam.

galgAsiu zdjęcie to robiłam z myślą o tobie i dla ciebie. Wiosną postaram się coś dla ciebie uszczknąć. Jeszcze do TARci muszę lecieć poprosić o zrobienie zdjęć pozostałych jej Marcinków, wiosną wywalać będzie kolejne.


Nie wszystkie warzywa lubią świeży obornik - marchew można siać dopiero w drugim roku po oborniku, bo będą się rozdwajać korzenie i "polubi" ją połyśnica marchwianka . Ale możesz jej sypnąć popiół, bo ma duże zapotrzebowanie na potas.
Dziękuję za kwiatuchy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 09:13, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Margerytki kojarzę jako kwiaty cięte a nie ogrodowe. Nasiona kupowałam złocienia ale nie pamiętam jaki to dokładnie bo jest ich wiele. Zwał jak zwał, ważne że śliczne są

Rosną w słońcu tyle że słońca u mnie tyle co nic ostatnio. Ziemię mam gliniastą i ostatnio sporo pada. Jedno co mi przychodzi do głowy to to że obcięłam przekwitnięte kwiatostany bo mnie drażniły.

Tak sobie myślę że jak mi się wysieją to posadzę w donicy, będą ładnie wyglądały w jesiennej kompozycji z dyniami.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 09:20, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tak już jest Kasiu z dziećmi i tego nie zmienimy. Można tylko mieć babcię co się zajmuje w takiej chwili. Można też zatrudnić nianię ale to tylko przesunie chorowanie dzieci na czas szkolny. Jednak po drugim roku życia a nawet ciut wcześniej przebywanie z rówieśnikami ma wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 09:26, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiem Asiu że korzeniowe nie lubią świeżego jednak u mnie ziemia błaga o próchnicę a kompostu mam za mało. Pietruszka u mnie wcale nie rośnie selery też, gorzej być nie może. Chyba że nie dam na wszystkie zagonki i na tym jednym dam kompostu.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 09:46, 21 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wiesz co, to może warto pomyśleć o płodozmianie - tutaj jest fajnie opisane, jak to zrobić z marchewką właśnie. Jeśli masz miejsce, to chyba można spróbować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies