Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 14:50, 21 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Stosuję płodozmian na ile to możliwe na tak małej przestrzeni
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Misia 20:55, 21 paź 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii napisał(a)


Misiu chyba mnie czeka tydzień w domu bo młody z gorączką jakbyś miała ochotę na kawkę wpaść to zapraszam. Obiecuję po ogrodzie cię nie ciągać.


Bardzo chętnie ale nie wiem czy u mojego młodszego też coś się nie wykluje na razie kaszel alergiczny go meczy ale coś mi się on nie podoba, w środę mamy wizytę i wtedy się odezwę
____________________
Misia - Między brzozami
kasiab 12:10, 22 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dori przybiegłam dalej dopytać: olej jaki konkretnie będzie dobry na tę deski? Nasze nie są ryflowane (chyba bo tym się mąż zajmował)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dorii 14:23, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jeśli chodzi o markę to nie pomogę, niestety nie olejowałam jeszcze ale już wiem że nie chce lazury bo złazi i trzeba drapać do gołego drewna by pomalować jeszcze raz. Rozważam poza olejem pomalowanie tylko środkiem przeciwgrzybicznym. Trzeba pamiętać że czym byś nie pomalowała to na tarasie będzie się ścierać w miejscach częściej uczęszczanych więc wytrzyma krócej niż na powierzchniach po których się nie chodzi.


____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:28, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dzisiaj udało mi się złapać trochę słońca.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:31, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 14:32, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 14:39, 22 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Dynia piżmowa moja, duże są synusia na lampiony sobie wysiał. Pierwszy raz siałam dynie i nie bardzo wiedziałam jaką wybrać chyba dobrze wybrałam. Zupka wyszła super. Jutro kolejną na ciasto spożytkuje. Jeszcze makaronową mam chęć przetestować.

Łączką dziękuje cieszy mnie bardzo, szczególnie że powstała chyba na początku lipca kiedy to już nie bardzo był czas na sianie czegokolwiek i nie wiedziałam czy coś z tego będzie. Kupiłam więc nasionka pod nazwą dla zapominalskich czy spóźnialskich jakoś tak. Do tego miałam przeterminowaną rabatę niebieską stwierdziłam co mi tam może coś wyrośnie. Sypnełam też facelię i maciejkę. Z mojej rabaty przechowalnikowej przesadziłam sporo szałwi powabnej bo tam zdecydowanie za gęsto było. Pozbierałam z całego ogrodu chwasty: rumiany, krwawniki, maki które źle znoszą przesadzanie i jeszcze jeden nie pamiętam nazwy ale on zakwitnie w przyszłym roku. I jeszcze siewki werbeny patagońskiej. Totalny śmietnik. Nazywam tą rabatę chwastową.
Największą robotę robią szałwie powabne reszta daje miłe urozmaicenie.

Na przyszły rok chcę dosiać maki, chabry, i sypnąć mieszanki rabata niebieska i rabata biała. Może dosadze kilka kostrzew.
Podobają mi się te żółtości, fajnie świecą o tej porze roku więc pewnie pod koniec czerwca powtórzę tą dla spóźnialskich. Ciekawe co poza szałwią wysieje się tam samo. Mam nadzieję że krwawnik całej rabaty mi nie zje.

Dorii, z takiej przypadkowej mieszanki wyszło coś pięknego Naprawdę zachwycam się takimi miszmaszowymi łączkami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku moja mikro łączka też będzie zachwycać. Bo w tym roku dopiero byliny wsadzałam plus nasiona, cześć teraz się wysiało (werbena, czarnuszka, naparstnica) a część na wiosnę będę siać Chce uzyskać efekt taki jak u Ciebie, gęsto i kolorowo
____________________
Dorii 15:29, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Miło mi że się podoba
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 13:41, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies