Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 20:44, 19 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
antracyt napisał(a)
Ty masz sporo róż romantycznych w odbiorze i cały ogród od razu nabiera takiego charakteru.
Powąchałam dzisiaj moją Elfe(The Pilgrim?) i zapach ma tylko minimalnie wyczuwalny, lekko owocowy.
Kiciuch słodziaczek


Chciałabym miec ogród romantyczny, jeżeli tak go odbierasz, to bardzo mnie cieszy.

To jest pąk róży Elfe. Zdjęcie niestety nie jest najlepsze. Ona ma kwiaty jak róża wielkokwiatowa



Pielgrzym rozetowy. Początkowo mocno żółty, ale w słońcu blaknie i jest cytrynowy.
w tamtym roku nie pachniała. W tym wszystkie róże mają bardziej wyczuwalny zapach. Zastanawiam się, czy nie jest to związane z ilością wody. U nas ostatnio było dużo deszczu.



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:05, 19 cze 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Ładnie tę różę prowadzisz.
Wszystkie, które pokazałaś są niezwykle urokliwe zwykle potrzebują że 2 sezonów żeby się pokazać to musisz z nowymi poczekać, a starych nie wyrzucaj!
Elfe piękna a różne opinie o niej krążą. Mam słabość do żółtych a ona jeszcze ładniejsza o cytrynowa. Z Chopinem bym ją posadziłam. Ech....moja lista róż coraz większą a sił na plewienie coraz mniej. Trzeba kombinować z czym je sadzić


Ja nie mam jeszcze wyrobionego zadania o Elfe. Widzę, że w tym roku zaczyna budować krzak. Zobaczymy co pokaże, jest chimeryczna.

Crokus rose Piękna, bardzo ją lubię. Chyba udało mi się uchwycić jej kolor.





róża Bailando



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Alicja169 22:02, 19 cze 2022


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Hej, Ewo!
Zajrzałam tak na szybko i na pierwszej stronie już wiem, że trzeba tu wrócić na dłużej.
Cudowne różane piękności, muszę je dokładnie obejrzeć
Wrócę
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alija 23:22, 19 cze 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Przepiękne róże, można podziwiać i podziwiać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kordina 00:25, 20 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Rhapsody in Blue urzekająca jest i w moim ulubionym kolorze
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
antracyt 10:00, 20 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
ewsyg napisał(a)


Chciałabym miec ogród romantyczny, jeżeli tak go odbierasz, to bardzo mnie cieszy.

To jest pąk róży Elfe. Zdjęcie niestety nie jest najlepsze. Ona ma kwiaty jak róża wielkokwiatowa



Pielgrzym rozetowy. Początkowo mocno żółty, ale w słońcu blaknie i jest cytrynowy.
w tamtym roku nie pachniała. W tym wszystkie róże mają bardziej wyczuwalny zapach. Zastanawiam się, czy nie jest to związane z ilością wody. U nas ostatnio było dużo deszczu.




Po wnikliwej analizie pąków, koloru i zapachu, stwierdzam, że tym razem pomyłki raczej nie ma i to co u mnie rośnie, bardziej do Elfe podobne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolanka 10:16, 20 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Twoje piękne róże to tak ok. tygodnia do przodu niż u mnie, na razie w większości pojedyncze kwiaty.
Zastanawiam się, czy nie dać jeszcze raz nawozu - po deszczach wszystko pewnie spłynęło na tej mojej piaszczystej glebie.
Moja Elfe co roku choruje(plamistość), denerwuje mnie to bo posadzilam przy ścieżce i chciałabym moc podziwiać coś zdrowego.
Lichfild angel masz Ewo przy podporze? Jak wysoka jest u Ciebie?
A w ogóle to po obejrzeniu Twoich zdjęć nabrałam ochoty na kolejne
Iryjski i piwonie cudne - w tym roku kupiłam kilka i jednych i drugich - może w przyszłym roku doczekam się kwiecia, na razie podziwiam u Ciebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Magleska 14:34, 20 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18485
Ewa z przyjemnością do Ciebie zaglądam
te Twoje róże kuszą mnie nieustannie zapisałam sobie kilka na kolejne chciejstwa

Kiciuś -przesłodki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 19:59, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Boszszsz ileż Ty masz róż zgromadzone Szok i wszystkie z imienia pamiętasz drugi szok
Ale cudne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mirkaka 20:36, 20 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
Z wielką przyjemnością oglądam Twoje róże
A słodziak przyszedł i już zostanie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies