Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 08:57, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElaS napisał(a)

Ale fajne te róże


Elu, to są róże Anetki









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:03, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
anpi napisał(a)
Masz sporo marcinków i jakie ładne kępy! Muszę się postarać o takie niższe,bo mam dwa wysokie na ponad 1,5 m i te mnie denerwują swoim pokładaniem, muszę je przesadzić gdzieś pod siatkę na części warzywnej.


Aniu, bardzo lubię marcinki. One szybko się rozrastają, bardzo szybko. Kiedyś miałam same wysokie, ale teraz mam też te niskie i jestem z nich bardzo zadowolona. Wyższe sadzę w doniczkach, rosną wtedy dużo niższe i nie są takie ekspansywne .








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 11:05, 19 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
U Ciebie Ewa nieustające lato...wracam do tych fotek....jak fajnie ciepło się robi na serduchu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:09, 19 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ewsyg napisał(a)


W tym roku pierwszy raz dereń Causa ma dużo paków kwiatowych. Ale się cieszę, będzie cudny widok.





Przegląd roku nam zafundowałaś...tego spektakularnego kwitnienia derenia nie mogę opuścić
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 11:47, 19 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, masz jednego derenia jadalnego czy kilka?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewsyg 16:01, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)
U Ciebie Ewa nieustające lato...wracam do tych fotek....jak fajnie ciepło się robi na serduchu


Agatko, jak to dobrze, że wynaleziono aparat fotograficzny. Zdjęcia umilają nam ponure dni

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:04, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agania napisał(a)

Przegląd roku nam zafundowałaś...tego spektakularnego kwitnienia derenia nie mogę opuścić


Ja też się na niego szykuję. Bardzo podoba mi się dereń Causa, może uda mi się jeszcze jednego gdzieś umieścić Mój ma białe kwiaty. Podoba mi się Venus. Nie rośnie duży to może się uda
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:10, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Pszczelarnia napisał(a)
Ewo, masz jednego derenia jadalnego czy kilka?


Ewa, mam jednego. One ponoć są samopylne. Sąsiadka też posadziła. W tamtym roku powiedziała, że sadzi bo dereniówka jest smaczna. W tym roku zrobiłam i powiem, że miała rację.

Przyjrzałam się mu i nie ma dużo pąków kwiatowych

Ma je raczej wewnątrz drzewa. Dereń Cousa początkowo też tak miał.






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:22, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dzisiaj zajęłam się pękniętą korą na śliwie. Już jest zabezpieczona. Ponieważ sporo maści zostało to pobieliłam nią pnie drzew. Zawsze tak robię







Ponieważ mam jeszcze deszczówkę to podlewałam nią rododendrony i.....kolejne zmartwienie

Jeden nie wygląda dobrze.




Po dokładnym przyjrzeniu się biedakowi stwierdziłam to



Coś mi się wydaje, ze mam opuchlaki Ot, taki żywot ogrodnika, jak nie urok to .............
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:29, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Wyszarpałam go za czuprynkę, ale trzyma się mocno, czyli go jeszcze nie podgryzły.
Podobną sytuację miałam z tym rododendronem. Też miał wgryzły świadczące o opuchlakach.



Teraz raczej jest w porządku i wygląda dobrze. Oczywiście jak to zauważyłam to podsadziłam go bodziszkiem kantabryjskim. Skoro nie lubią go turkucie i mrówki to może i opuchlaki.
Nie jestem jeszcze pewna, czy to on sprawił, ale jest dobrze. W czwartek będzie akcja sadzenia bodziszka pod biednym rodkiem i pozostałymi też


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies