Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

anabuko1 18:33, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ewsyg napisał(a)


Dolomit daję tylko na rabaty dla roślin niekwaśnolubnych. Kora lekko zakwasza stąd dolomit pod nią. Kupuję korę w workach, a ona zapewne nie jest przekompostowana, więc jak się będzie kompostować na rabacie to zabierze azot roślinom, to daję obornik granulowany, żeby miały roślinki dodatkową porcję. Tak to sobie wymyśliłam.
Ania, ja myślę, że obornika granulowanego nie da się przenawozić. Pod jeżówkę tak małą garstkę. Pod duże róże tak dwie, trzy garstki. I tak się bawię corocznie z każdą roślinką . Nie ma nic za darmo. Jak trzeba to ściółkę uzupełniam korą, to wtedy dolomit i jeszcze obornik, ale tylko trochę. Jak nie masz puszystej gleby, to lepiej dawać obornik suszony, o to taka słoma z odchodami. Słoma zgnije i spulchni glebę.
W warzywniku siałam poplon dwa razy i dodatkowo wysiałam zimowy

Dziękuję bardzo za te wszystkie informacje.
To wychodzi na to ,że duzo za mało dawałam w tym roku tego obornika granulowanego.Nic jeszcze mam wór w garażu.to na drugi rok z wiosna podsypie pod roślinki.A pod róże 2.A ja kilka granulek tylko dawałam, bo bałam się.
w tym roku od kilku lat dostały trochę obornika.zobaczymy jak będą rosły w przyszłym roku.Oby lepiej i piękniej
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 18:34, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ewsyg napisał(a)


Aniu, bardzo lubię marcinki. One szybko się rozrastają, bardzo szybko. Kiedyś miałam same wysokie, ale teraz mam też te niskie i jestem z nich bardzo zadowolona. Wyższe sadzę w doniczkach, rosną wtedy dużo niższe i nie są takie ekspansywne .









Jesiennie wciąż pięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ewsyg 20:56, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
anabuko1 napisał(a)

Dziękuję bardzo za te wszystkie informacje.
To wychodzi na to ,że duzo za mało dawałam w tym roku tego obornika granulowanego.Nic jeszcze mam wór w garażu.to na drugi rok z wiosna podsypie pod roślinki.A pod róże 2.A ja kilka granulek tylko dawałam, bo bałam się.
w tym roku od kilku lat dostały trochę obornika.zobaczymy jak będą rosły w przyszłym roku.Oby lepiej i piękniej


Aniu, jak Ci pomogłam to się cieszę.

W ogrodzie już coraz bardziej ponuro i brakuje koloru. Liście w większości opadły i robi się smutno.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:06, 19 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Zaskoczył mnie bodziszek żałobny, pięknie się przebarwia.





Nawet truskawki się przebarwiają



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ElaS 22:51, 19 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ewsyg napisał(a)



Nawet truskawki się przebarwiają



Ja w w październiku dosadziłam na jagodziance sporo truskawek. Kupiłam na targu piękne sadzonki. Ale po wsadzeniu przyszedł przymrozek. Ciekawe czy będą owoce w przyszłym sezonie.
____________________
Malwowy ogród
Misia 09:32, 20 lis 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Witam się u Ciebie aż nie mogę uwierzyć że ogród w 4 lata tak się rozrósł masz przepiękna kolekcje róż i jeżówek bardzo miło jest popatrzeć na tak piękne róże w zimny listopadowy ranek Pozdrawiam
____________________
Misia - Między brzozami
anabuko1 21:14, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
ewsyg napisał(a)


Aniu, jak Ci pomogłam to się cieszę.

W ogrodzie już coraz bardziej ponuro i brakuje koloru. Liście w większości opadły i robi się smutno.








to prawda, ogród nam szarzeje.
ale zaraz będzie zabieganie przedświąteczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ewsyg 15:09, 22 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
ElaS napisał(a)

Ja w w październiku dosadziłam na jagodziance sporo truskawek. Kupiłam na targu piękne sadzonki. Ale po wsadzeniu przyszedł przymrozek. Ciekawe czy będą owoce w przyszłym sezonie.


Elu, ja liczę, że będą już mi ślinka leci. Kupiłam dwie odmiany. Jak widziałam w ogrodniczym sadzonki z owocami to je próbowałam. Posadziłam Elsante i Senga Sengama. Ta druga to stara odmiana. Według mnie te stare odmiany sa najsmaczniejsze. Długo polowałam na starą odmianę porzeczki czarnej Bonę i upolowałam. Sadziłam te nowsze odmiany, ale mi nie smakowały. Bona jest rewelacyjna, wreszcie mam ten smak i zapach i wcale nie choruje. Z owocówkami jest nie tak łatwo. Mam jeżynę bezkolcową, ale nie jest smaczna. Już oglądam sie za inną. Koleżanka ponoć ma smaczne i mi da sadzonkę swojej. Zobaczymy co to za jedna


Wracając do moich ulubienic.
Teraz będą portreciki moich róż.

Mariatheresia




Róża Rhapsody in blue






Chippendale




Cardinal hume

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:16, 22 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Misia napisał(a)
Witam się u Ciebie aż nie mogę uwierzyć że ogród w 4 lata tak się rozrósł masz przepiękna kolekcje róż i jeżówek bardzo miło jest popatrzeć na tak piękne róże w zimny listopadowy ranek Pozdrawiam


Witaj Misiu w moich progach. Uwierzysz jak roślinki zaczną szybko rosnąć u Ciebie. Za cztery, pięć lat będziesz miała ogród

To na listopadowe dni kolejne portreciki


Burgundy ice
To od niej wszytko się zaczęło, ona temu winna, że tak bardzo fascynują mnie róże.






Pashmina




Aladdin palace





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:26, 22 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
anabuko1 napisał(a)

to prawda, ogród nam szarzeje.
ale zaraz będzie zabieganie przedświąteczne


Aniu, masz rację zima szybko minie i znowu w naszych ogrodach zagoszczą one

First Lady





Lipstick




Alabaster




White Queen



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies