Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 19:20, 07 paź 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
anabuko1 napisał(a)

Brawo, jak pięknie u ciebie.
To marcinki masz takie niskie ??
Pięknie wyglądają.
Trawy prześliczne
I wiadomo piekne hortensje.Chyba wszyscy je bardzo lubimy


Aniu, te marcinki mam takie niski. Miałam też wysokie, ale z nich zrezygnowałam. Mam jeszcze dwie wysokie odmiany w doniczkach i nie wiem gdzie je posadzić. Te wysokie u mnie się pokładały i to mi się nie podobało. Zdecydowanie wolę te niskie.
Masz rację hortensje chyba wszyscy lubią, ja tez

Pozdrawiam Aniu







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:22, 07 paź 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dorota123 napisał(a)
Ładnie wyglądają astry w takiej ilości i w tych kolorach. U mnie za dużo roślin w sezonie to i astry słabo rosną.


Dorotko, lubię taki zestaw kolorów i te niskie marcinki. Teraz u mnie to one grają pierwsze skrzypce Bez nich byłoby ponuro.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Aga28 18:54, 08 paź 2020

Dołączył: 25 wrz 2020
Posty: 26
Ewo mogłabym wiedzieć czym nawozisz jeżówki i róże?
ewsyg 09:41, 10 paź 2020


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aga28 napisał(a)
Ewo mogłabym wiedzieć czym nawozisz jeżówki i róże?


Zasilam obornikiem bydlecym, granulowanym.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
anabuko1 12:57, 10 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
ewsyg napisał(a)


Aniu, te marcinki mam takie niski. Miałam też wysokie, ale z nich zrezygnowałam. Mam jeszcze dwie wysokie odmiany w doniczkach i nie wiem gdzie je posadzić. Te wysokie u mnie się pokładały i to mi się nie podobało. Zdecydowanie wolę te niskie.
Masz rację hortensje chyba wszyscy lubią, ja tez

Pozdrawiam Aniu








Przepiękne te marcinkowe kolory.
Gdyby nie one i nie hortensje i nie rozchodniki to w ogrodzie byłoby pusto
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kasiek 15:20, 10 paź 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459


Piekna jesien u Ciebie, ale najbardziej podoba mi się ta elegancka biała architektura - śliczne
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
vita 09:29, 02 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3986
Jesień pomalowała ogród Piękne podpory, podobne i tak samo zakomponowane, chociaż z powojnikami, widziałam u Mirki (mirkaka) Jakie róże u Ciebie przy nich rosną?

ewsyg napisał(a)


Też lubię niskie marcinki, a wysokich nie
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
eda 23:57, 21 lis 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
ewsyg napisał(a)


Na mazurach podchody motyli. Piękny ten akwen.
Ja mam zamiar w przyszłym roku kilka takich zrobić niech jest pojezierze. Już miałam w tym roku zrobić kupiłam dwie kastry ale tak wyszło, ze nic nie zrobiłam. Oczko jakiekolwiek zawsze piękne.

Te 500 traw to Kasi Pestki, prześledziłam w internecie te trawy to niskie trawy. Robi duże rabaty trawiaste. To się tylko tak wydaje, ale jak masz rabatę i sadzisz mniejsze trawy ok. 40-50 cm od siebie to setki traw trzeba.
Teraz też siedzę przy komputerze i przeglądam, bo chciałam kupić palczatki i jakieś tam inne. Ale jak jest jedno w danej szkółce to drugiego nie ma a nie chcę płacic podwójnie za przesyłkę.
W tym roku kupiłam licencjonowane jeżówki i dosyć ładnie się krzewią 100 szt. Widzę, że chyba za gęsto posadziłam trudno najwyżej co drugą przesadzę. Pięknie teraz mi kwitnie 'Delicious Candy' a 'Delicious Nougat' już po okwitnięciu.
Zobaczę co to będzie w przyszłym roku jak będą kwitnąć.

Jeszcze wracam jak ci się udało takie równe marcinki dostać u mnie każdy ma inną wysokość muszę w przyszłym roku przekopać.
Jeszcze idę po zaglądać do ciebie.

Pozdrawiam

Elu, Mazury powstały ze względu na rododendrony, chciałam im poprawić mikroklimat. Póki co jakoś to wszystko współgra ze sobą. Posadzę jeszcze drzewo, żeby miały rozproszone słońce i powinny być zadowolone.

U mnie w tym roku było dożo mniej jeżówek. Część nie wyszła po zimie, trochę zjadły ślimaki. To co zostało cieszyło oko. Zauważyłam, że te licencjonowane jeżówki trzeba co trzy lata odnawiać bo się wyradzają.
Ja w tym roku nawet sporo zrobiłam na działce. Najważniejsze są ścieżki i nareszcie skończyłam ścinę różaną.

Marcinki mam te niskie, same tak rosną. Musze je jeszcze rozmnożyć, żeby było ich więcej. Ta rabata ma różna operacje słoneczną. Jedne już mocno rozkwitnięte, a drugie dopiero zaczynają.







Znalazłam cię ale się zdziwiłam że nie mogłam napisać w poprzednim wątku haa witaj kochana doradzałaś mi tam o małym oczku dzięki a tu czytam że jeżówki mogą sie wyrodzić i chyba u mnie tak się stało bo znikły nagle i szkoda mi bardzo je lubiłam ...pięknie jesiennie się zrobiło zaraz będzie buro i ponuro ...ale puki co podziwiamy jeszcze kolory cudne jażmianki buziam Ewcia
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
mirkaka 18:57, 07 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Ewuniu, co u Ciebie, trochę za długa przerwa na odpoczynek od forum
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
eda 17:23, 08 kwi 2021


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Też się martwię ...i buziaki zostawiam
zdrówka życzę i czekam na znak ,że jesteś cała i zdrowa ...



____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies