Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

ewsyg 16:16, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Ewa witam często odwiedzam Twój piękny ogród i podziwiam róże nie mogę się na nie napatrzeć ten cudowny Geoff Hamilton jest u Ciebie wyjątkowy
zresztą każda róża u ciebie prezentuje się ślicznie widać ze masz rękę do róż
Widziałam ze masz Pilgrima pachnie u Ciebie bo czytam ze tak a mój nie pachnie mam go 3 lata ale w ubiegłym roku przesadziłam go w inne miejsce
Pozdrawiam


Witaj Aniu

Aniu, mój Pilgrim pachnie, ale razcej słabo. Geoff zachwyca.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:25, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Napia napisał(a)


Co to za piękna trawa? Chyba wysoka, bo wygląda na to, że hortensje znajdują się poniżej


Agnieszko, to iluzja zdjęcia. Drzewko owocowe młode, hortensję są raczej niskie, a trawa to niski miskant chiński Kleine Fontane.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:35, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Anna_ogrodniczka napisał(a)
Ewa czy mogę prosić o rade zamówiłam 6 róż
Louis Odier
Renie des Violetes
Rose de Reset
Desdemona
Queen of Sweden
Winchester cathedral
planowałam posadzić je: Rene obok Pilgrima
LO + Rose de Roset a trzy ostatnie obok siebie ale teraz myślę ze te bladawce to będzie monotonia może zamienię któraś na boscobel? Widziałam ze Ty masz te róże w swoim ogrodzie
Myślałam aby zrezygnować z Winchestera
co sadzisz?


Przyznam Aniu, ze nie znam tych róż oprócz Queen of Sweden, którą w tamtym roku wykopałam, że względu na brzydki pokrój. Już o niej pisała, że miała baty na dwa metry zakończone paroma kwiatkami.
Obejrzałam te róże w internecie i mnie się te połączenia podobaja.
Podeślę Ci coś fajnego na priv.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 16:56, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Dzisiaj róża Rhapsody in blue.

U mnie jest już kilka lat i bardzo ją lubię. Podoba mi się, że ma sztywne pędy i nie trzeba jej podpierać. Ma dużo ślicznych fioletowych kwiatów. U mnie rośnie w rozproszonym słońcu, kwiaty nie są przypalane przez ostre słońce. Niestety przypętał się do niej ten robak co podcina pąki kwiatowe. W tym roku muszę z tym zawalczyć. Niestety, nie jest całkiem zdrowa, ale nie można jej też nazwać przesadnym chorowitkiem. Uważam, że jest godna polecenia.










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:14, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kolejna róża to Veichenblau.


Wypuszcza bardzo długie i wiotkie pędy. Kwitnie tylko raz, ale za to bardzo obficie. U mnie raczej zdrowa. To róża dla tych, którzy nie boją się wielkoludów







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:25, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Róża Eden Rose.

Chyba wszyscy ją znają i się nią zachwycają. Ja też uważam ją za ślicznotkę. Przecudne kwiaty, dość duże. Dla mnie ta róża jest niezniszczalna. Przesadzałam ją co pół roku, aż cztery razy, a ona szybko się regenerowała i budowała krzak. Teraz już chyba ma stałe miejsce. Posadziłam ją za ławeczką i mam nadzieję, że z różą Veilchenblau utworzą ładną parę.










____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Anna_ogrodni... 17:53, 01 lut 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam
Z opisanych powyżej róż mam Rhapsody i Eden Rose.
U mnie Rhapsody ma dużo kwiatów które dość szybko przekwitają ale zaraz ma następne wiec ciągle kwitnie raz ja przesadzałam a edenka jest super śliczna i dorodna na wiosnę krotko ja przytnę mam jeszcze mini eden rose kwitnie na okrągło i jest zdrowa ma tak same kwiaty jak Edenka tylko male są to zdrowe ładne róże
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Szymka 23:51, 01 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ewsyg napisał(a)
Kolejna róża to Veichenblau.


Wypuszcza bardzo długie i wiotkie pędy. Kwitnie tylko raz, ale za to bardzo obficie. U mnie raczej zdrowa. To róża dla tych, którzy nie boją się wielkoludów


U Ciebie rzeczywiście pięknie kwitnie. Muszę jej zmienić miejscówkę na bardziej słoneczną. Pisanie, że róża dobrze radzi sobie w cieniu jest zupełnie bezcelowe. Różę sadzimy dla kwiatów , a w cieniu albo słabo albo wcale nie kwitną.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anna_ogrodni... 08:58, 02 lut 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witaj Ewa a co powiesz na roze: Abraham Derby, Lady Emma Hamilton,boscobell
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
nicol21 09:38, 02 lut 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Edenka jest piękna oj tak. Dobrze wiedzieć, że dobrze znosi przenosiny A swoją drogą jaka jest najlepsza pora na przesadzenie? Jesien czy wczesna wsiona?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies