Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pachnący różami, malowany bylinami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący różami, malowany bylinami

Napia 18:38, 29 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Odnoszę wrażenie, że masz olbrzymi ogród, skoro mieści się w nim tyle pięknych i niemałych przecież kwiatów muszę zajrzeć na początek wątku
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Szymka 18:49, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ewsyg napisał(a)


Kasiu, współczuję Ci piachu. Poprzednia moja działka to był sam piach, taki cudny żółciutki. Trzeba było się napracować, żeby mieć jakiś efekt. gleba jest bardzo ważna. Wydaje mi się, że róże pomarszczona ma najmniejsze wymagania i pachnące kwiaty. Dodatkowo nadaje się na przetwory. Ja z nimi też zaczęłam eksperymentować.


Ja zamówiłam sobie 2 szt Strandperle Norderney. Ma piękny kolor kwiatu.
Z Angielek nie zrezygnuję bo mi się za bardzo podobają.
To okropne co napiszę ale trochę mnie pocieszyłaś listą wykopanych z ogrodu Już wpadałam w depresję , że tylko u mnie takie bidy. Może powinnam robić tak jak Ty! Jak coś marnie rośnie wykopać, a nie reanimować każdy badylek !A ja cały czas mam nadzieję,że się wydarzy cud.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ewsyg 19:21, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Napia napisał(a)
Odnoszę wrażenie, że masz olbrzymi ogród, skoro mieści się w nim tyle pięknych i niemałych przecież kwiatów muszę zajrzeć na początek wątku


Agnieszko działkę mam taką wystarczającą, trochę ponad 1000 m.

To teraz mój hortensjowy przesmyk, żeby nie było, że mam tylko róże.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:31, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 19:38, 29 sty 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Szymka napisał(a)


Ja zamówiłam sobie 2 szt Strandperle Norderney. Ma piękny kolor kwiatu.
Z Angielek nie zrezygnuję bo mi się za bardzo podobają.
To okropne co napiszę ale trochę mnie pocieszyłaś listą wykopanych z ogrodu Już wpadałam w depresję , że tylko u mnie takie bidy. Może powinnam robić tak jak Ty! Jak coś marnie rośnie wykopać, a nie reanimować każdy badylek !A ja cały czas mam nadzieję,że się wydarzy cud.


Kasiu, przepiękna ta róża. Jak zwolni mi się gdzieś miejsce to zaproszę ją do siebie. Ciekawa jestem, gdzie Ty je posadzisz. wydawało mi się, że u Ciebie jest już ciasnawo
Ja kupiłam Róża Rotes Phänomen, trochej podobna do Twojej.Ja moja wsadziłam z dużą donicą, boję się odrostów.
będziemy roić przetwory z róży
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Szymka 20:07, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
ewsyg napisał(a)


Kasiu, przepiękna ta róża. Jak zwolni mi się gdzieś miejsce to zaproszę ją do siebie. Ciekawa jestem, gdzie Ty je posadzisz. wydawało mi się, że u Ciebie jest już ciasnawo
Ja kupiłam Róża Rotes Phänomen, trochej podobna do Twojej.Ja moja wsadziłam z dużą donicą, boję się odrostów.
będziemy roić przetwory z róży


Twoja też ma bezbłędny kolor . Ta moja , to niewysoka róża. Mam nadzieję, że nie będzie ekspansywna. Najwyżej obdzielę wszystkich w koło A miejsce gdzieś się znajdzie, jak zawsze Planuję usunąć kilka dużych jałowców na rzecz bylin . Chociaż nie wiem czy mi prędzej serce nie pęknie To może śmieszne ale jak usuwam jakąś roślinę, to mi się wydaje, że ona cierpi.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anna_ogrodni... 21:46, 31 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Ewa witam często odwiedzam Twój piękny ogród i podziwiam róże nie mogę się na nie napatrzeć ten cudowny Geoff Hamilton jest u Ciebie wyjątkowy
zresztą każda róża u ciebie prezentuje się ślicznie widać ze masz rękę do róż
Widziałam ze masz Pilgrima pachnie u Ciebie bo czytam ze tak a mój nie pachnie mam go 3 lata ale w ubiegłym roku przesadziłam go w inne miejsce
Pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Napia 22:01, 31 sty 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
ewsyg napisał(a)


Agnieszko działkę mam taką wystarczającą, trochę ponad 1000 m.

To teraz mój hortensjowy przesmyk, żeby nie było, że mam tylko róże.





Co to za piękna trawa? Chyba wysoka, bo wygląda na to, że hortensje znajdują się poniżej
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Anna_ogrodni... 22:20, 31 sty 2022


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Ewa czy mogę prosić o rade zamówiłam 6 róż
Louis Odier
Renie des Violetes
Rose de Reset
Desdemona
Queen of Sweden
Winchester cathedral
planowałam posadzić je: Rene obok Pilgrima
LO + Rose de Roset a trzy ostatnie obok siebie ale teraz myślę ze te bladawce to będzie monotonia może zamienię któraś na boscobel? Widziałam ze Ty masz te róże w swoim ogrodzie
Myślałam aby zrezygnować z Winchestera
co sadzisz?
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
ewsyg 16:15, 01 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Szymka napisał(a)


Twoja też ma bezbłędny kolor . Ta moja , to niewysoka róża. Mam nadzieję, że nie będzie ekspansywna. Najwyżej obdzielę wszystkich w koło A miejsce gdzieś się znajdzie, jak zawsze Planuję usunąć kilka dużych jałowców na rzecz bylin . Chociaż nie wiem czy mi prędzej serce nie pęknie To może śmieszne ale jak usuwam jakąś roślinę, to mi się wydaje, że ona cierpi.


Kasiu, ale dzięki temu jest miejsce na nową roślinę.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies