Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Monia81 06:36, 29 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8035
Trochę daleko mam do Kórnika, ale zapisuję sobie na przyszły rok wycieczkę, bo z wielką chęcią zobaczyłabym i poniuchała tych lilaków, bo to jedne z moich ulubionych genialną miałaś tą wycieczkę mam tego lilaka Olimpiada Kolesnikova, jest cudowny
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kasya 06:54, 29 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42141
antracyt napisał(a)

Ten piękny i mam go
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 06:59, 29 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42141
Patrzę na tego Makowieckiego
Ale mój chyba jednak inny ?
Nie mogę go zidentyfikować…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 07:00, 29 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42141
No zaraz pojadę i kupię jakiegoś lilaka przez ciebie…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 08:11, 29 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Cudnie tam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:30, 29 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Agatorek napisał(a)
Już czuję ten zapach bzu…
Piękne okazy.

Kolekcja jest naprawdę imponująca. Zdjęcia odmian które wstawiam, to jedynie część - subiektywny zlepek tego, co akurat mi rzuciło się w oczy jakoś szczególnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:32, 29 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Rojodziejowa napisał(a)
Kurde jak suspens! Jutro będę siedzieć i odświeżać kartę przeglądarki


Następne będę pewnie wrzucać dopiero wieczorem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:36, 29 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Magleska napisał(a)


Zuza mam tam tylko około 450 km kto wie ,może faktycznie kiedyś się wybiorę i wtedy oczywiście przy okazji z chęcią skorzystam z zaproszenia do Ciebie daleko masz od tego Arboretum ?

Fajny ten żółtawy lilak -zapisuję na listę chciejstw i ten niebieskawy też mi się podoba

wszystkie ogólnie piękne ,ale one jednak dość spore rosną ,a u mnie już mało wolnych miejsc


Do arboretum mam jakieś 8km

Na wolne miejsca nie narzekaj. Szczepione lub prowadzone odpowiednio raczej nie uzyskają wielkich rozmiarów
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:48, 29 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Magara napisał(a)

Zdjęć pomyleńca nie mam. Rok temu był kwiat sztuk jeden. Duży biały z fioletowym środkiem. Teraz kwiatów zapowiada się więcej. Dosadzić to mu nic nie dosadzę. Rośnie przy kratce tarasowej. Tam króluje Zefiryna. Ona intensywna w kolorze Powojnik GC miał być dodatkiem i trochę stonować emocje
Musi zostać jak jest bo się Zefiryna z powojnikiem już zdążyły poprzelatać. Nie bardzo sobie wyobrażam rozdzielanie tej pary Jak powojnik zakwitnie zobaczę na ile mi ten duet zgrzyta

EDIT: zapomniałam napisać, że lilaki piękne pokazałaś
Jutro na trasie mam parę szkółek - cel: lilak, ciemny fiolet, duży egzemplarz. Już od dłuższego czasu mi chodził po głowie. Ma dołączyć do pozostałych lilaków i ROSNĄĆ Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia chciałam odpuścić, ale Małżonek mnie wsparł mentalnie mówiąc "tyle kasy już w ten ogród poszło, że trzeba brnąć dalej"

Moim zdaniem, GC wcale nie musiałby pasować idealnie. Jego biel/krem raczej podbije kolor Zefiryny, a nie wyciszy, na zasadzie mocnego kontrastu. No i mogłyby się nie zgrać czasowo. Rozumiem, że pomyleniec to podobny jest trochę do Nelly Moser? Jeżeli tak, to wbrew Twoim obawom może całkiem dobrze zagrać razem. Czekam na zdjęcia tego duetu

Na nowego, dużego lilaka też czekam

PS. Pozdrowienia dla Małżonka. Podoba mi się bardzo jego dewiza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 11:53, 29 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11724
Monia81 napisał(a)
Trochę daleko mam do Kórnika, ale zapisuję sobie na przyszły rok wycieczkę, bo z wielką chęcią zobaczyłabym i poniuchała tych lilaków, bo to jedne z moich ulubionych genialną miałaś tą wycieczkę mam tego lilaka Olimpiada Kolesnikova, jest cudowny

No i super
Będę przypominać o terminie w przyszłym roku
Olimpiadę Kolesnikova widziałam kiedyś w szkółce, ale bez kwiatów i nie wzięłam. Następnym razem się nie zawaham.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies