Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 21:50, 27 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 21:56, 27 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42018
Zawsze chciałam się tam wybrać na lilaki…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
antracyt 21:57, 27 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Przechodzimy do części z młodymi krzewami.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:06, 27 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Były też obszerne części bardziej dzikie, za nimi ciągnęły się tereny szkółki. Były "sady" jabłonek ozdobnych dostępne dla zwiedzających (szkoda, że większość już po kwitnieniu) i takie, bez możliwości wejścia. Dobrze, że o tym dowiedziałam się dopiero jak stamtąd wychodziłam - znalazłam przecudnej urody odmiany o których wcześniej nie słyszałam

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 22:13, 27 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Dla równowagi, po ferii barw i zapachów, przespacerowałam się jeszcze po zielonej części.

Na dzisiaj chyba wystarczy. Jak trochę ochłonę powrzucam portrety z podpisami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Magara 23:45, 27 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6701
Zuza, cudne pocieszki masz i te powojnikowe i te wycieczkowe - bzowe
Miałam miejsce na jednego powojnika - też GC wybrałam, okazał się być innym Nie mam pojęcia czemu podejmując tak ważką decyzję kupiłam sadzonkę w biedrze
Teraz to nie mam pomysłu co z tym "niewłaściwym" zrobić bo już się zadomowił.

EDIT: powojniki kojarzyłam jako rośliny wrażliwe, mój też przymrozków nie odczuł, nie kumam...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 00:14, 28 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4183
Coś pięknego
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
antracyt 12:52, 28 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Magleska napisał(a)
Boskie te lilaki ale musiało tam pachnieć
szkoda ,że mam daleko

Zapach cudny, niejednorodny, miejscami odurzający. Bardzo się cieszę, że byłam tam wczoraj. Dzisiaj wieje tak, że nie można się na niczym skupić.
Musisz się kiedyś wybrać Wcale nie jest tak daleko... przecież czasami w góry jeżdżę, to wiem To mógłby być fajny przystanek np na drodze nad morze + odwiedziny u mnie oczywiście
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 12:53, 28 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Kasya napisał(a)
Zawsze chciałam się tam wybrać na lilaki…

Kasiu, polecam bardzo
Jak będziesz jechała, koniecznie daj znać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 13:01, 28 kwi 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11698
Magara napisał(a)
Zuza, cudne pocieszki masz i te powojnikowe i te wycieczkowe - bzowe
Miałam miejsce na jednego powojnika - też GC wybrałam, okazał się być innym Nie mam pojęcia czemu podejmując tak ważką decyzję kupiłam sadzonkę w biedrze
Teraz to nie mam pomysłu co z tym "niewłaściwym" zrobić bo już się zadomowił.

EDIT: powojniki kojarzyłam jako rośliny wrażliwe, mój też przymrozków nie odczuł, nie kumam...

A wiesz, że mój to też pomyłka Wcale nie chciałam w tym miejscu GC tylko Alba Plena. Ten mi tak naprawdę do leśnych klimatów nie pasuje i jest trochę za niski, ale zostawiłam właśnie dlatego, że się zadomowił. Plus taki, że kwitnie wcześnie i formą kwiatów(zdecydowanie nie takich jakie w tym miejscu widzialam oczami wyobraźni ) nie zaburza odbioru rabaty.
Powojnik są wrażliwe, ale na zupełnie co innego niż mróz. U mnie wszystkie super go zniosły.
Masz u siebie zdjęcie pomyleńca? Może wcale nie jest tak, że nie pasuje, tylko musisz mu coś fajnego dosadzić. Myślę, że dla drugiego, prawdziwego GC też znajdziesz miejsce
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies