Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Gosialuk 23:48, 06 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5300
Ha ty oglądałaś lilaki w Kórniku, a ja w Wojsławicach. Mi się najbardziej spodobała Krasawica Moskwy i na nią będę polować.
Inne też były cudne, no i ten zapach. Tylko odrosty mnie w lilakach denerwują. W sumie nie wiem jak to jest, że szczepione nie mają odrostów. Co jest podkładką?
Poczytałam o przemyśleniach na temat ogrodu wakacyjnego i popieram. Ja wprawdzie w sobotę zawsze działam na ile pogoda pozwoli, ale niedziela jest na luzie. Albo jak przyjeżdżamy w wakacje po południu - to wtedy też mi się nie chce pracować.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Rojodziejowa 23:59, 06 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8695
Gosialuk napisał(a)
Ha ty oglądałaś lilaki w Kórniku, a ja w Wojsławicach. Mi się najbardziej spodobała Krasawica Moskwy i na nią będę polować.
Inne też były cudne, no i ten zapach. Tylko odrosty mnie w lilakach denerwują. W sumie nie wiem jak to jest, że szczepione nie mają odrostów. Co jest podkładką?
Poczytałam o przemyśleniach na temat ogrodu wakacyjnego i popieram. Ja wprawdzie w sobotę zawsze działam na ile pogoda pozwoli, ale niedziela jest na luzie. Albo jak przyjeżdżamy w wakacje po południu - to wtedy też mi się nie chce pracować.


Mój szczepiony ma odrosty. Własnie Krasavica. Ciekawa jestem na czym jest szczepiona.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 06:48, 07 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Magara napisał(a)
Zuza, to te potraktowane przymrozkiem rugosy kwitną???
Napisz, że tak

Co by tu napisać, żeby nie skłamać i żeby Ci miło było... akurat te dostały lekko mrozem po liściach
Niestety innym pomroziło część pąków kwiatowych. Pierwsze białe kwiaty Kórnika już przed rozwinięciem mają żółte i brązowe plamy, część uschła i opadła. Na szczęście rugosy powtarzają kwitnienie (przynajmniej moje odmiany). To jest najlepsza wiadomość
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 06:58, 07 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Gosialuk napisał(a)
Ha ty oglądałaś lilaki w Kórniku, a ja w Wojsławicach. Mi się najbardziej spodobała Krasawica Moskwy i na nią będę polować.
Inne też były cudne, no i ten zapach. Tylko odrosty mnie w lilakach denerwują. W sumie nie wiem jak to jest, że szczepione nie mają odrostów. Co jest podkładką?
Poczytałam o przemyśleniach na temat ogrodu wakacyjnego i popieram. Ja wprawdzie w sobotę zawsze działam na ile pogoda pozwoli, ale niedziela jest na luzie. Albo jak przyjeżdżamy w wakacje po południu - to wtedy też mi się nie chce pracować.

Do Wojsławic też mi się kiedyś uda dotrzeć
Krasawicę Moskwy mam i bardzo ją lubię. Pachnie wyjątkowo mocno i pod koniec kwitnienia fajnie się rozbiela. Moja jest prowadzona na drzewko, taką kupiłam. Muszę sprawdzić czy szczepiona, jeżeli tak, to przy samej ziemi. Odrostów za bardzo nie ma, nie pamiętam żeby mi przeszkadzały. Co innego biały o pełnych kwiatach nn, ten to rozchodzi się na wszystkie strony
Też jestem ciekawa podkładki. Mój malutki ottawski puszcza odrosty z zupełnie innymi liśćmi. Nie odkryłam co to, staram się wycinać na bieżąco.
Tak - wakacyjny będzie bezobsługowy Chociaż Przygotowałam już parę sadzonek pomidorów koktajlowych, haha. To terminatory, które same rosną, a jak nie to trudno, będę przywozić z domu nadmiary owoców
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 07:05, 07 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Rojodziejowa napisał(a)


Mój szczepiony ma odrosty. Własnie Krasavica. Ciekawa jestem na czym jest szczepiona.

A te odrosty jakie mają liście? Zwyczajnie lilakowe?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Rojodziejowa 08:10, 07 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8695
antracyt napisał(a)

A te odrosty jakie mają liście? Zwyczajnie lilakowe?


Tak, lilakowe. Tylko podejrzewam, że to na innej odmianie lilaka jest szczepione. Choć kto wie. Wsadziłam w doniczkę, zobaczymy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 08:12, 07 maj 2024

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Rojodziejowa napisał(a)


Mój szczepiony ma odrosty. Własnie Krasavica. Ciekawa jestem na czym jest szczepiona.


Moja Krasavica też miała lilakowe odrosty, ale wycięłam je w tym roku, żeby cała jej moc szła jednak w koronę.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Alija 21:00, 07 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Obejrzałam zdjęcia lilaków, byłaś po prostu w lilakowym królestwie. Cudne widoki i zapachy.
No i masz nową odmianę bodziszka (śliczny jest), bodziszek żałobny odmiana Zuzanna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rojodziejowa 22:39, 07 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8695
MartaCho napisał(a)


Moja Krasavica też miała lilakowe odrosty, ale wycięłam je w tym roku, żeby cała jej moc szła jednak w koronę.

Ja wyrwałam i wsadziłam do donicy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magara 22:47, 07 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6814
antracyt napisał(a)

Co by tu napisać, żeby nie skłamać i żeby Ci miło było...


Hehe, przypomniał mi się taki strasznie stary wywiad z Andrzejem Mleczko, który na jedno z zadanych pytań (treści pytania oczywiście nie pamiętam), odpowiedział: "mam być miły czy szczery? " Bardzo mi to utkwiło w pamięci

Poradziłaś sobie z moim pytanie świetnie Mam nadzieję, że moje (a zasadniczo Małżonka) rugosy zakwitną, chociaż trochę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies