Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 07:57, 01 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Danusiu, ta dalia na początku sezonu ma trochę mniej subtelne wybarwienie, zdecydowanie więcej fioletu, dopiero w pełnym rozkwicie tak ładnie się wybiela. Poniżej zdjęcie z lipca

W ogóle zauważyłam, że za kolor daliowych kwiatów odpowiada sporo czynników. Akurat niższą temperatura powoduje uwydatnienie żółtego i bieli we wszystkich moich kwiatach. Chyba kiedyś zrobię takie porównanie z początku kwitnienia i z okresu, kiedy noce są już mocno chłodne.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:01, 01 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Nie wiem jak u Was dzisiaj wyglądał poranek, ale ja skrobałam szyby w samochodzie szron był też na trawniku.
Wczoraj udało mi się sportretować resztki dalii, mam nadzieję, że to nie ostatnie ich ładne zdjęcia z tego sezonu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:04, 01 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
I jeszcze kilka portretów mieszanych

Miłego
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
hankaandrus_44 09:00, 01 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Wow, przymrozek! Nie tego chcemy. Jeszcze nie czas.

Portrety daliowe, mam nadzieję, że nie ostatnie. Bo są bardzo, ale to bardzo piękne w zestawieniu z purpurą i brązem okolicznego tła.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 10:50, 01 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
U nas było około 4 stopni, zimno ale bez przymrozku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 11:22, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Piękne te dalie.
U nas były 3 stopnie, może przymrozków nie będzie?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
antracyt 12:23, 01 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Dziewczyny, zrobiłam szybki obchód. Na szczęście towarzystwo daliowe nie ucierpiało. Nabrało jedynie jeszcze więcej żółci Przygruntowy przymrozek przeszedł chyba tylko pasem między domem a drewutnią, bo zostawił "malownicze" ślady na części funkii.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nyna76 16:15, 01 paź 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Nadal pięknie u Ciebie.

Dalie są obłędnie piękne.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
antracyt 17:12, 01 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Aniu, po ostatnich wichurach mój ogród nie bardzo mi się podobał. Wiejska bardzo wyłysiała. Dzisiaj jednak przysiadłam z kawką pod drewutnią, wygrzałam się w słońcu i z przyjemnością stwierdziłam, że z tej perspektywy nie widać tych wszystkich strat i niedoskonałości (prócz długo nie koszonej trawy ) Zrobiłam kilka zdjęć żeby zachęcić siostrę do przyjazdu a co tam, tutaj też je wcisnę

Cały czas się zachwycam rudbekiami od Renaty niestety, na razie nie chcą zawiązywać nasion

Teraz to już naprawdę koniec zdjęć na dzisiaj
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
nicol21 17:28, 03 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Mnie też luby nie kontroluje. Nie jest w stanie kontrolować tego szalenstwa.... ba - ja sama tego nie kontroluję .


Piękne te rudbekie w tych mniej znanych kolorach! Ostatnio gdzieś na IG widziałam zdjęcie właśnie takich kolorów i pomyślałam że takie to mogę mieć . Skoro z nasion nie to trzeba będzie z bulw kiedyś kupić. Czy one też się tak namnażają jak te zwykłe, żółte?

Piękne dalie! U mnie też widzę, że kolor się zmienia wraz z coraz niższą temperaturą.
Biało-fioletowe Evelyne rozczarowują słabą łodygą - teraz nawet przy lekko rozwiniętym kwiecie się ugina albo i łamie .


Pozostałe kadry też piękne - oby przymrozki Cię jeszcze trochę omijały.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies