Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

Mgduska 08:49, 01 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hmm, czytałam gdzieś na forum jesienią, że jest taka metoda na przechowywanie papryk, ale mnie się moje krzaczki nie wydawały obiecujące. Wyglądały raczej na dokonujące żywota.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:50, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Alija napisał(a)


Ależ piękne zdjęcia, mnie też bardzo już brakuje takich widoków. Chciałabym już pogrzebać w ziemi, poszukać wychodzących z ziemi roślinek, pierwszych kwiatków.
Zimowe widoki z Krynicy przepiękne, świetny miałaś wyjazd, ale tęskni się za zielenią.

Alicjo, ręce mnie już też bardzo świeżbią. Dzisiaj w ramach prac ogrodowych sięgam za sekator i w końcu drzewka owocowe przytnę, a jak zdążę to częściowo miskanty. Po ostatnich wichurach mam je wszędzie w ogrodzie, a najwięcej w mini oczku wodnym.
Dla Ciebie jeszcze trochę zeszłowiosennych kolorów

____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:56, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
galgAsia napisał(a)
A ja nie będę miała ekslusive tomatoes Udało mi się dostać to, co chciałam (jeszcze czekam na jedną paczuszką). Wysiewam około połowy marca, to dobry termin.

Widoki z Krynicy cudne. Mam nadzieję, że Jakuszyce na początku marca też nie zawiodą.

Pytałaś o rugosy. Trochę kwitły, ale pachniały słabo. Mają czas

Asia, tak naprawdę to na wyjazdach zawodzi głównie nasze nastawienie, a Twoje jest pewnie odpowiednie
Myślisz, że zapach w przyszłych latach te róże będą miały mocniejszy? Moja zeszłoroczna Hansa pachniała bajecznie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:06, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Kokesz napisał(a)


Pięć krzaczków papryk wykopałam przed przymrozkami, przycięłam i tak hibernują na nieogrzewanym parapecie Po trochu zaczynają się budzić bo widzę nowe listki i kwiatki
Tak, że ja papryk w tym sezonie nie wysiewam
Ale pomidory i zwykłe i exclusive jak najbardziej

Ja się w tym roku nastawiam głównie na papryki szpiczaste. Zebrałam nasiona z poprzednich, oby wzeszły Za to całkowicie rezygnuję z ostrych. Nie nadążałam zjadać, zaprawiać, rozdawać, a część się wręcz sama ususzyłam na krzaczkach.
Z ciekawością będę śledziła Twój eksperyment z przechowywaniem
A wiesz, że moje szałwie cały czas żyją i nawet nie są jakoś koszmarnie wyciągnięte. Może dotrwają do wiosny. Napisz proszę jak pobierasz i ukorzeniasz z nich młode egzemplarze, może jednak też spróbuję.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 09:08, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Mgduska napisał(a)
Hmm, czytałam gdzieś na forum jesienią, że jest taka metoda na przechowywanie papryk, ale mnie się moje krzaczki nie wydawały obiecujące. Wyglądały raczej na dokonujące żywota.

Moje z kolei wyglądały bardzo dobrze, ale miałam je w sporych kastach budowlanych i czegoś takiego nie chciałoby mi się w domu trzymać. Będę podglądać efekty u Renaty
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 10:19, 01 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Oderwałam po prostu młode sadzonki, włożyłam do ziemi i przykryłam workiem foliowym. Tylko zraszam.
Swoją szałwię musiałam przyciąć bo miała ok 150cm. Jeszcze jest za wysoka.
Będę jeszcze pobierać sadzonki z tej NN co wysiałam z nasion przywiezionych z Madery ale czekam aż trochę podrosną. Nie mogę jej uśmiercić bo mam tylko jedną sadzonkę i brak nasion.
Sadzonki z Sopotu też mają się dobrze
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 10:49, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Jak się uda ukorzenić, to zrobimy wymiankę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 10:57, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Czy azalie do szczęścia potrzebują dużo słońca? Zastanawiam się co dać na przyśmietnikowej w miejsca po różach. Mam tam wilgoci sporo, gleba próchnicza, przepuszczalna, na razie lekko kwaśna, ale mogłabym to przecież zmodyfikować. Tylko tam to teraz półcień, a w niektórych miejscach słońce operuje tylko do 11tej.
Od zeszłego roku chodzą mi takie dwie azalia po głowie, tylko nie miałam dla nich odpowiedniego miejsca. Może to byłoby ok?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kokesz 11:40, 01 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
antracyt napisał(a)
Jak się uda ukorzenić, to zrobimy wymiankę

Ok chodzi Ci o tą w kolorze biskupim czy granatowym?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 11:45, 01 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Jak się uda, to o obie
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies