Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 17:16, 31 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Ewelina, to tak w ramach zachęty
http://lukaszluczaj.pl/sniezyczka-przebisnieg/
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 17:36, 31 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
antracyt napisał(a)

Wygląda na to, że w tym roku na Ogrodowisku będzie sporo ekskluzywnych ciekawostek pomidorowych Co wątek, to fajniejsze odmiany.
Kiedy zabierasz się do wysiewów? Ja się nie spieszę i dopiero w marcu zaczynam.


W połowie marca wybywam w cieplejsze regiony Europy. Nie ma sensu wysiewać przed wyjazdem, bo może być kłopot z utrzymaniem wilgotności wysiewów. Pewnie zrobię to po 20 marca. Wcześniej nie ma co się porywać, bo siewki pomidorów lubią słońce i ciepło. Wysiane w połowie marca są lepszej jakości.

Edit: masz przebiśniegi Woronowii
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 18:59, 31 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
To fakt, połowa marca to dobry termin. Tylko z paprykami trochę szybciej zaczynam.
Cieplejsze rejony Europy to o tej porze roku bardzo dobry wybór

Woronowii, Woronowii, Woronowii - może w końcu zapamiętam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 19:21, 31 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10190
My paprykę będziemy wysiewać już teraz, a pomidory pod koniec lutego, ale nasze idą szybciej do tunelu, mój mąż wykombinował im grzejnik i takie specjalne stojaki na początek, tak się w to wkręcił
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kokesz 19:30, 31 sty 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
antracyt napisał(a)
Poznańskie Dziewczyny, spotkanie na pewno musimy zorganizować jakoś na początku marca
Możnaby to właśnie połączyć z szerszym ogrodowiskowym towarzystwem i może wymianą roślin i nasion?


Koniecznie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
antracyt 19:35, 31 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567

Przed spotkaniem przygotuję listę co mam na wydaniu i w razie zainteresowania przygotuję doniczki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 19:36, 31 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Basieksp napisał(a)
My paprykę będziemy wysiewać już teraz, a pomidory pod koniec lutego, ale nasze idą szybciej do tunelu, mój mąż wykombinował im grzejnik i takie specjalne stojaki na początek, tak się w to wkręcił

Basiu, u Was uprawa szklarniowa to pełen profesjonalizm
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Alija 21:30, 31 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
antracyt napisał(a)
Dzisiaj mam kryzys zimowy...już bardzo bardzo mi się wiosny chce.



Ależ piękne zdjęcia, mnie też bardzo już brakuje takich widoków. Chciałabym już pogrzebać w ziemi, poszukać wychodzących z ziemi roślinek, pierwszych kwiatków.
Zimowe widoki z Krynicy przepiękne, świetny miałaś wyjazd, ale tęskni się za zielenią.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
galgAsia 21:59, 31 sty 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja nie będę miała ekslusive tomatoes Udało mi się dostać to, co chciałam (jeszcze czekam na jedną paczuszką). Wysiewam około połowy marca, to dobry termin.

Widoki z Krynicy cudne. Mam nadzieję, że Jakuszyce na początku marca też nie zawiodą.

Pytałaś o rugosy. Trochę kwitły, ale pachniały słabo. Mają czas
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kokesz 23:27, 31 sty 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Basieksp napisał(a)
My paprykę będziemy wysiewać już teraz, a pomidory pod koniec lutego, ale nasze idą szybciej do tunelu, mój mąż wykombinował im grzejnik i takie specjalne stojaki na początek, tak się w to wkręcił


Pięć krzaczków papryk wykopałam przed przymrozkami, przycięłam i tak hibernują na nieogrzewanym parapecie Po trochu zaczynają się budzić bo widzę nowe listki i kwiatki
Tak, że ja papryk w tym sezonie nie wysiewam
Ale pomidory i zwykłe i exclusive jak najbardziej
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies