Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zieleń, drewno i antracyt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zieleń, drewno i antracyt

antracyt 08:34, 02 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Ten błąd to akurat jest do nadrobienia, po prostu czekasz do lata i masz więcej czasu na inne zajęcia. Co do męża... to już chyba pisałam, że Twój i mój zbyt są do siebie podobni
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 08:39, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ale przecież masz młode drzewka, dałaś im pożyć i dobrze, jeszcze wszystko przed Wami
Jestem ciekawa, jak Ci będzie owocować brzoskwinia. Moi Rodzice mieli na działce morelę, która całkiem dobrze owocowała, ale ona jest nieco mniej wymagająca jeśli chodzi o ciepło. Ja mam w donicy mini brzoskwinkę, która miała w zeszłym roku kwiaty, co już uważam za postęp. Mizerne to było drzewko, myślałam nawet, że już nie ruszy, ale noce spędzone w szklarni przywróciły ją do życia. W tym roku spędza zimę na zewnątrz, póki co
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 15:50, 02 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Czyli co? Myślicie żeby odpuścić cięcie i czekać do lata? Nawet takie baty długie zostawić? (o brzoskwiniach i śliwach mówię, bo jabłonki to chyba jednak ciachnę, dobry film instruktażowy znalazłam to jakoś nie mam lęków takich )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kokesz 16:41, 02 lut 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
https://m.facebook.com/TargOgrodniczy/

Ciekawe czy się odbędzie? Zaryzykowałam 10 zł za bilet i idę 26-03
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 17:49, 02 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
Czyli co? Myślicie żeby odpuścić cięcie i czekać do lata? Nawet takie baty długie zostawić? (o brzoskwiniach i śliwach mówię, bo jabłonki to chyba jednak ciachnę, dobry film instruktażowy znalazłam to jakoś nie mam lęków takich )


Odpuść. Ostatnio Kasia B. mówiła w swoim filmiku na ten temat.
Jabłonki ciachaj, brzoskwinie i śliwki zostaw do lata, po owocowaniu, a i to w suchy dzień. Jabłonki lubią cięcie, więc im na pewno nie zrobisz krzywdy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 20:12, 02 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Ale przecież masz młode drzewka, dałaś im pożyć i dobrze, jeszcze wszystko przed Wami
Jestem ciekawa, jak Ci będzie owocować brzoskwinia. Moi Rodzice mieli na działce morelę, która całkiem dobrze owocowała, ale ona jest nieco mniej wymagająca jeśli chodzi o ciepło. Ja mam w donicy mini brzoskwinkę, która miała w zeszłym roku kwiaty, co już uważam za postęp. Mizerne to było drzewko, myślałam nawet, że już nie ruszy, ale noce spędzone w szklarni przywróciły ją do życia. W tym roku spędza zimę na zewnątrz, póki co

u nas w ogrodzie brzoskwinie super owocują- do tego stopnia, że ich właściciele często szukają chętnych na owoce i szczodrze się dzielą- niestety w przeciwieństwie do moreli, brzoskwinie nie nadają się na przetwory, więc jak jest urodzajny rok, to ich przejeść nie można.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Helen 20:38, 02 lut 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8270
Ja swoją brzoskwinię prawdopodobnie uśmierciłam zeszłorocznym cięciem marcowym. Zobaczymy w tym roku.

A z brzoskwiń wychodzi bardzo dobry dżem. I podobno chutney, kiedyś Kasia/Mrokasia podawała przepis.
____________________
Helen - Hortensjowo
lilarose 20:46, 02 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Gardenię odwołali a w Nadarzynie jakaś nowa impreza https://warsawexpo.eu/kalendarz-targowy/green-days-targi-ogrodnictwa-i-architektury-krajobrazu/
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Gruszka_na_w... 22:24, 02 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
antracyt napisał(a)
Ten błąd to akurat jest do nadrobienia, po prostu czekasz do lata i masz więcej czasu na inne zajęcia. Co do męża... to już chyba pisałam, że Twój i mój zbyt są do siebie podobni


Lepiej nie czekać do lata.
Zaufałabym tej stronie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:02, 03 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
No to pięknie mi Koleżanki namieszałyście w głowie z cięciem owocowych
Chyba jednak przypomnę Małżonkowi, że sad to jego broszka i niech się bawi i bierze na siebie konsekwencje, ewentualnie niech się na forum zaloguje i czyta

P.S. Kasi podcastów staram się słuchać na bieżąco - i właśnie u niej mi się zaplątało w głowie, żeby absolutnie śliw nie ciąć wiosną... O brzoskiwniach chyba ostatnio w podcastach nie było mowy albo przeoczyłam
P.S. (2) Z brzoskwiń (póki co nie własnych ale z pobliskiego gospodarstwa) od paru lat robię kompoty i dżemy - gdybym miała nadmiar własnych owoców raczej bym nie narzekała
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies